Teraz jest 28.03.2024, 17:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
wlasne zabezpieczenie przed kradzieżą? 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post wlasne zabezpieczenie przed kradzieżą?
Czy ktoś z Szanownych Klubowiczów próbował założyć samodzielnie albo zlecić
panu Kaziowi zrobienie jakiegoś "nietypowego" zabezpieczenia przed kradzieżą,
na zasadzie przerwania jakiegoś obwodu elektrycznego i założenia ukrytego
pstryczka itp., np. na obwodzie pompy paliwowej itp. ???

Szukam kogoś poza ASO, kto ma doswiadczenie w tego typu zabezpieczeniach (na terenie
woj mazowieckiego) - tzn zna elektryke w Fabii. A najbardziej to szukam
odpowiednich schematów lub instrukcji gdzie (w którym dokładnie miejscu, na której wiązce) można sie bezpiecznie wpiąć i samemu założyć taki "ukryty pstryczek".

Czy ktoś coś wie / coś słyszał o mozliwościach / przeciwskazaniach (gdzie warto sie wpiąć, gdzie lepiej nie, czy elektronika w Fabii jest na tyle czuła ze nie toleruje tego typu
przerwanych obwodów).... Nie chciałbym żeby mi coś zaczeło szaleć w
elektronice wiec chcialbym do tego podejsc z rozwagą i poradzic sie bardziej
doświadczonych...

dzieki z góry ze wszelkie sugestie
pozdr
jacek


07.04.2006, 11:33

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Najlepszym zabezpieczniem jest odciecie pompki paliwa....

Ale wole nie opisywac tego na forum.

..

Zajmuje sie tym mój kolega, kóry ma już wprawę, bo sam kilka furek obskoczył.


07.04.2006, 12:03
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post Re: wlasne zabezpieczenie przed kradzieżą?
Jacek_wawa napisał(a):
Czy ktoś z Szanownych Klubowiczów próbował założyć samodzielnie albo zlecić
panu Kaziowi zrobienie jakiegoś "nietypowego" zabezpieczenia przed kradzieżą,
na zasadzie przerwania jakiegoś obwodu elektrycznego i założenia ukrytego
pstryczka itp., np. na obwodzie pompy paliwowej itp. ???

Szukam kogoś poza ASO, kto ma doswiadczenie w tego typu zabezpieczeniach (na terenie
woj mazowieckiego) - tzn zna elektryke w Fabii. A najbardziej to szukam
odpowiednich schematów lub instrukcji gdzie (w którym dokładnie miejscu, na której wiązce) można sie bezpiecznie wpiąć i samemu założyć taki "ukryty pstryczek".

Czy ktoś coś wie / coś słyszał o mozliwościach / przeciwskazaniach (gdzie warto sie wpiąć, gdzie lepiej nie, czy elektronika w Fabii jest na tyle czuła ze nie toleruje tego typu
przerwanych obwodów).... Nie chciałbym żeby mi coś zaczeło szaleć w
elektronice wiec chcialbym do tego podejsc z rozwagą i poradzic sie bardziej
doświadczonych...

dzieki z góry ze wszelkie sugestie
pozdr
jacek


Jacek jak chcesz dam ci namiar na dobrego fachowca w wawie robi nietypowe zabezpieczenia. Jak chcesz szczegóły pisz na PW

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


07.04.2006, 12:09
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
mjr napisał(a):
bo sam kilka furek obskoczył

w jakim sensie? Skroił je, czy zrobił zabezpieczenie? :hurra:


07.04.2006, 12:11
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wielkie dzieki za odzew !! :)))

oczywiscie, ze wzgledu na charakter sprawy, bede wdzieczny za wszelkie kontakty i wskazówki przesłane na priv'a :)
wielkie dzieki
pozdr
jacek


07.04.2006, 12:12

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mr T. napisał(a):
mjr napisał(a):
bo sam kilka furek obskoczył

w jakim sensie? Skroił je, czy zrobił zabezpieczenie? :hurra:
Ja chyba jedank niedługo NAWIEDZE ten Bydgoszcz .... bo ktoś za dużo fika :eh:
:browar: :browar: :browar: :browar:


07.04.2006, 12:13

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A czy ktoś dysponuje schematami elektrycznymi do Fabii z 2004 r. silnik 1,4 16V 75KM BBY ??? np. takimi dzieki ktorym bede wiedzial gdzie sie wpiąć, ktoredy ida wiązki itd...
lub np jakims rysunkiem poglądowym pokazującym przebieg wiązek elektrycznych - czyli cos co graficznie pokaże co jest co i od czego pod maską jesli chodzi o przewody elektryczne... albo miejsca do wpięcia np. pod deską rozdzielczą, schowkiem itd itp

pozdr i dzieki za wszelkie rysunki - najchetniej na PW
jacek


07.04.2006, 18:53

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Hejka,
Ja cos takiego zrobilem sobie sam. Zabezpieczylem sobie pompe paliwa poprzez zalozenie dodatkowego przekaznika na jej zasilaniu. Jesli chodzi o miejsce przerwania obwodu to najlepiej i najszybciej mozna to zrobic pod prawym tylnym siedzieniem, pod dywanikiem. Tam ida kable do czujnika poziomu paliwa i do pompy. Wystarczy jeden z nich przerwac i wpiac przekaznik lub ukryty wlacznik. Ja sobie przekaznik ukrylem pod deska rodzielcza w tylko mi znanym miejscu. Przekaznik zalacza sie dwoma, szerogowo polaczonymi, ukrytymi wlacznikami tak wiec tylko ich jednoczesne nacisniecie pozwoli odpalic auto.

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


09.04.2006, 19:44
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
koral napisał(a):
Wystarczy jeden z nich przerwac i wpiac przekaznik lub ukryty wlacznik.


A jaka jest różnica między przekaźnikiem a włącznikiem, przecież czy w tym, czy w tym to i tak musisz docisnać jakis przycisk...


11.04.2006, 19:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
myśle że to nie jest żadne zabezpieczenie dobry złodziej obejdzie to bez problemu

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


11.04.2006, 20:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Przekaznik daje ta zalete, ze nie trzeba pamietac aby aktywowac uklad. On poprstu zawsze sie sam zalaczy. Procz tego przekazniki takie jak np. do swiatel mijania sa przewidziane na duze prady, najlepiej aby byl na minimum 15 amperow. To samo sie tyczy wlacznika, musi byc na co najmniej 15A.
Czytalem kiedys w gazecie motoryzacyjnej wywiad z aresztowanym zlodziejem aut. Wyznal, ze on i koledzy po fachu najbardziej nie lubia walsnie blokad odjazdu wlasnej roboty, bo kazda jest inna i nietypowa. Przyznal, ze jesli auto nie chce odpalic to probuje tylko kilka sekund szukac jakiegos ukrytego wlacznika i jak po max minucie nie znajdzie to spierdziela! Oczywiscie, jesli wezma auto na hol to juz koniec.

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


11.04.2006, 21:02
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
koral napisał(a):
Hejka,
Ja cos takiego zrobilem sobie sam. Zabezpieczylem sobie pompe paliwa poprzez zalozenie dodatkowego przekaznika na jej zasilaniu. Jesli chodzi o miejsce przerwania obwodu to najlepiej i najszybciej mozna to zrobic pod prawym tylnym siedzieniem, pod dywanikiem. Tam ida kable do czujnika poziomu paliwa i do pompy. Wystarczy jeden z nich przerwac i wpiac przekaznik lub ukryty wlacznik. Ja sobie przekaznik ukrylem pod deska rodzielcza w tylko mi znanym miejscu. Przekaznik zalacza sie dwoma, szerogowo polaczonymi, ukrytymi wlacznikami tak wiec tylko ich jednoczesne nacisniecie pozwoli odpalic auto.


No to gratuluje - teraz tylko jechac do gliwic i brac twoją fabkę.. A tak na powaznie to miejsce przerwania obwodu wybrales po zboju - wg mnie najgorsze jakie mozna bylo trafic. Jak ktos kradnie jakies auto to z reguly wie cos na jego temat i bedzie to pierwsze miejsce (jak w kazdym aucie z elektryczną pompka paliwa w baku) gdzie zajrzy zlodziej jak uslyszy ze pompka nie pracuje.

No chyba ze to tylko sciema i na prawde masz gdzie indziej to zrobione.. Ale zycze powodzenia coby fabka zawsze byla twoja.


11.04.2006, 22:12
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
ponoc najlepsze rozwiazanie to zabezpieczenie mechaniczne...4 zolte kolpaki na kola ;)
z elektronika - coz z doswiadczenia wiem ze ukyte przyciski dla zodzieja sa expresowo do namierzenia... niestety oni znaja sie na swojej robocie, wiedza co gdzie leci i jak serwisy montuja alarmy..wiedza gdzie ludzie montuja zabezpieczenia dodatkowe...
podobnie jak hakerzy, nie lamia hasel - oni lamia ludzka glupote.. ilu z was ma haslo np imie swoje, date urodzenia, imie zony, dziecka, psa, kombinacje pierwszych sylab z nazwiska i imienia, itd..?? tak samo jest ze zlodziejami.. siedza w fachu, wiedza jakie sa zwyczaje ludzi... dlatego trzeba byc sprytnijeszym.. jak juz sie bawic to w cos co na 100% bedzie nie do obejscia nawet jak sie dorwie do tego zlodziej...mowie o zabawie na parkingu pod blokiem, sklepem a nie o warsztacie...


12.04.2006, 08:06
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
darecki napisał(a):
jak juz sie bawic to w cos co na 100% bedzie nie do obejscia nawet jak sie dorwie do tego zlodzie

:mrgreen: no zdaje się że właśnie takiego rozwiązania poszukuje Jacek_wawa. Ja kiedyś w Uno zleciłem zamontowanie takiego pstryczka. Tak był dobrze ukryty, że czasami sam nie mogłem go "wymacać" :mrgreen: . Myślę jednak że tak jak mówi Darek - jeśli chcesz mieć zabezpieczenie, które będzie mało uciążliwe w obsłudze, tzn będzie to jakiś pstrykacz w kabinie, to złodziej, który będzie chciał capnąć brykę prędzej czy później to znajdzie. Lepszym rozwiązaniem jest takie przerobienie jakiegoś układu żeby można było zabrać "coś" ze sobą. Nie wiem jednak czy jest to w ogóle możliwe. Moim zabezpieczeniem jest polisa AC ;-)


12.04.2006, 08:28
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Mr T. napisał(a):
Moim zabezpieczeniem jest polisa AC ;-)
moim tez :D i spie spokojnie, najwyzej ukradna i bede mial problem gulgania z glowy :D


12.04.2006, 09:15
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL