Teraz jest 24.04.2024, 07:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1] Zero reakcji po przekręceniu kluczyka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.09.2008, 11:33
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 42
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: basic
Rok prod.: 2001
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Zero reakcji po przekręceniu kluczyka
Pierwszy raz był brak reakcji na kluczyk gdzieś tak po 2 godzinach od ostatniej jazdy (wróciłem do domu a potem chciałem podjechać do sklepu). Akku ma rok - Bosch silver, nie robiłem nic przy prądzie aby miało co zwiększyć jego pobór. Jeśli dalej myślisz że akku to podładuje i zobaczymy ale wydaje mi się że to coś innego.

...po paru dniach

Poszedłem do auta sprawdzić i nagrać na aparat jak zachowują się kontrolki przy odpalaniu (przygasają czy nie bo sam już nie wiem) no i odpaliłem normalnie, bez problemów. I tak mnie to martwi. Będę monitorował i jak zacznie się znowu to napiszę. Ale od jakiegoś czasu zauważyłem że przy pierwszym błyśnięciu lewego kierunkowskazu jest opóźnienie. Tzn wyłączam alarm i migają kierunki 2x z czego lewy przedni pierwszy raz później, podobnie czasem jak używam tego kierunku podczas jazdy to przez małą chwilę (kilka sekund np 2s) szybciej mi mruga w zegarach :( kilka dni temu spaliła się też od niego żarówka. Wczoraj przepaliła się żarówka od postojowych w tej lampie i jak wymieniłem na nową to nie świeciła. Ruszałem przewodami i nic. Przejechałem się po mieście i na parkingu w centrum już świeciła żaróweczka.
Wiem że nie jest to miejsce na te żale ale może mieć to związek z brakiem reakcji na kluczyk. Może wiązka przewodów ma tu znaczenie?
Może jest już gnijąca, tylko za co by odpowiadała przy odpalaniu?


Ostatnio edytowano 05.11.2012, 19:31 przez TomekK, łącznie edytowano 1 raz



04.11.2012, 09:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Zero reakcji po przekręceniu kluczyka
w takim wypadku wina może nie być po stronie aku ... ale nie napisałeś co się dzieje po przekręceniu kluczyka czy kontrolki (ew światła) przygasają czy nie przydało by się też jak w temacie koledzy polecali wcześniej zmierzyć napięcie na aku, posprawdzać podłącznia aku rozrusznik, podłączenia mas (z aku i rozrusznika)

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


04.11.2012, 10:14
Zobacz profil WWW Album osobisty

Dołączył(a): 11.04.2010, 08:35
Lokalizacja: Mikołów
Posty: 105
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Skoda Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Zero reakcji po przekręceniu kluczyka
obstawiałbym rozrusznik


04.11.2012, 11:08
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.12.2010, 20:05
Lokalizacja: WWA
Posty: 40
Podziękował: 7
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zero reakcji po przekręceniu kluczyka
Dzień dobry
Miałem właśnie taka samą przygodę. Dzień wcześniej normalnie dojechałem, wyłączyłem auto. Teraz po przekręceniu kluczyka wszystkie kontrolki świecą jak powinny, dalej w czasie próby uruchomienia CISZA Zero reakcji. Kontrolki bez zmian nawet nie próbują przygasnąć . Z drugiego akumulatora bez zmian, kontrolki świecą nie przygasają a auto cisza nawet bendixa nie słychać? I tak kilka razy z przerwami próba uruchomienia. W rezultacie zwątpiłem. Po 30 minutach kolejnej próby NAGLE zakręcił ? Przejechałem 30 km i zapala jak powinien Dodam że w aucie nówka akumulator. Klemy czyściutkie. Co za czort ?
Dzień następny, nic się nie działo złego. Jeździłem cały dzień , rozrusznik kręcił jak trzeba. Co mogło być przyczyną kłopotów, zero reakcji po przekręceniu kluczyka ?
Reasumując
1-nowy akumulator
2-z drugiego na wszelki wypadek też brak reakcji rozrusznika
3-kontrolki nawet nie próbują przygasać
4- stacyjka fabryczna nie grzebana auto z małym przebiegiem jak na wiek. Trudno szukać w niej usterki ?
5-rozrusznik ? niedomaganie na 30 minut ? i jest dobrze. Grzebać nadgorliwie w rozruszniku ?


29.01.2019, 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.02.2009, 12:10
Lokalizacja: Kraków
Posty: 187
Podziękował: 0
Pomógł: 20

Silnik: AME-1.4 8V 68KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: Zero reakcji po przekręceniu kluczyka
"KAMIL01" - z mojego niestety doświadczenia - miałem DOKŁADNIE tak samo... i stacyjka... po zdemontowaniu, rozebraniu ( da się bez uszkodzenia ! ) oczyszczeniu styków działa do dzisiaj. W liczniku są "ledy" , powinny choć minimalnie przygasnąć w chwili załączenia bedixu... możesz - będzie łatwiej i szybciej niż demontaż stacyjki - dostań się do rozrusznika i podepnij żarówkę ( miernik) pod przewód podający "plusa" na bendix a masę - jeżeli żarówka nie zaświeci w momencie 'startu' - masz jasność ...
omron


29.01.2019, 20:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 28.12.2010, 20:05
Lokalizacja: WWA
Posty: 40
Podziękował: 7
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zero reakcji po przekręceniu kluczyka
omron napisał(a):
"KAMIL01" - z mojego niestety doświadczenia - miałem DOKŁADNIE tak samo... i stacyjka... po zdemontowaniu, rozebraniu ( da się bez uszkodzenia ! ) oczyszczeniu styków działa do dzisiaj. W liczniku są "ledy" , powinny choć minimalnie przygasnąć w chwili załączenia bedixu... możesz - będzie łatwiej i szybciej niż demontaż stacyjki - dostań się do rozrusznika i podepnij żarówkę ( miernik) pod przewód podający "plusa" na bendix a masę - jeżeli żarówka nie zaświeci w momencie 'startu' - masz jasność ...
omron


Witaj
Bardzo dziękuję za tak szybką reakcje na moje zapytanie.
Jeżeli żarówka nie zaświeci w momencie 'startu' to stacyjka, styki do czyszczenia rozumiem
ma to sens w opisanej przeze mnie sytuacji ale gdy zapala auto kręci rozrusznik ? na razie to świecić się będzie. Dobrze kumam ?

Pozdrawiam
ps Ciekawe czy jest gdzieś opisane jak dostać się do stacyjki?


Ostatnio edytowano 29.01.2019, 20:55 przez KAMIL01, łącznie edytowano 1 raz



29.01.2019, 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.02.2009, 12:10
Lokalizacja: Kraków
Posty: 187
Podziękował: 0
Pomógł: 20

Silnik: AME-1.4 8V 68KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: Zero reakcji po przekręceniu kluczyka
'KAMIL01' - no problem,w/w żarówka nie zaświeciła, czyli nie było zasilania ( + ) ze stacyjki na bendix-a, konieczny był demontaż stacyjki, lekkie ogrzanie suszarką, aby nie połamać zatrzasków przy jej rozbieraniu - oczyszczenie blaszek ( styków ) papierem ściernym 800-1500, ciężko to wytłumaczyć pisząc - 'podgięcie' styków - to tak intuicyjnie jak to się widzi już rozebrane, i ponowny montaż ... tyle w temacie :) działa już 6-7 lat ...


29.01.2019, 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 28.12.2010, 20:05
Lokalizacja: WWA
Posty: 40
Podziękował: 7
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zero reakcji po przekręceniu kluczyka
omron napisał(a):
'KAMIL01' - no problem,w/w żarówka nie zaświeciła, czyli nie było zasilania ( + ) ze stacyjki na bendix-a, konieczny był demontaż stacyjki, lekkie ogrzanie suszarką, aby nie połamać zatrzasków przy jej rozbieraniu - oczyszczenie blaszek ( styków ) papierem ściernym 800-1500, ciężko to wytłumaczyć pisząc - 'podgięcie' styków - to tak intuicyjnie jak to się widzi już rozebrane, i ponowny montaż ... tyle w temacie :) działa już 6-7 lat ...


Dobry wieczór
Bardzo dziękuję za wskazówki
Pozdrawiam
ps teraz sprawdzałem od razu zakręcił


29.01.2019, 21:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL