Teraz jest 29.03.2024, 13:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F1] Strzelanie nadwozia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.11.2008, 21:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 328
Podziękował: 2
Pomógł: 15

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: LVG - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Strzelanie nadwozia
Witam

Co roku, jak temp. przekroczy 15st i słońce nagrzeje auto, strzela czy też jakby pstryka nadwozie, mam taki odgłos jakby oryginalne nity puściły i jakby powstawały naprężenia blachy i w pewnym momencie puszczało i przeskakiwała blacha, dzieje się tak na nierównościach. W zeszłym roku latem miałem tak w tylnych prawych drzwiach. W tym roku mam w obydwu tylnych drzwiach i przednich pasażera. Po otwarciu drzwi i przejeżdżaniu np. przez próg strzelanie dochodzi jakby z progu z tych wszystkich miejsc. Jak temp spada poniżej 15 st jest cisza jak makiem zasiał.
Czy tylko ja tak mam, czy wszystkie fabie?
Doprowadza mnie to do szału. W zeszłym roku miałem moment że trzymałem szlifierkę w ręce i chciałem próg wycinac :twisted:

_________________
133 KM & 321 NM


14.05.2012, 21:07
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.10.2010, 20:21
Lokalizacja: Koprzywnica
Posty: 118
Podziękował: 24
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Ford Mondeo MK3
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Ja takich komedii w swojej fabce nie miałem. Ogólnie takie coś pierwszy raz widzę. Jeśli faktycznie to są naprężenia to wychodzi na to że to wada fabryczna twojej fabki. Ale tak na odległość ciężko jest mi określić co to może być.

_________________
Teddy


Ostatnio edytowano 14.05.2012, 21:30 przez Teddy, łącznie edytowano 1 raz



14.05.2012, 21:20
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
U mnie cisza


14.05.2012, 21:27
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.11.2008, 21:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 328
Podziękował: 2
Pomógł: 15

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: LVG - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Zanim ją kupiłem byłem z nią w salonie skody, żeby ją sprawdzili, czy była bita i inne takie tam. Zderzak przód był lakierowany. Reszte gitara. Mam ochotę jechac do skody w Bydgoszczy i zabrac ich na przejażdżkę, ale co to zmieni???

myślałem, że to może te plastykowe osłony co są pod podłogą, ale siedzą na sztywno, nawet nie drgną. Najgorsze że nie mam z kim jeździc. Bo tak bym siedział z tył, słuchał, macał i wycinał po kawałku blachę :eh:

_________________
133 KM & 321 NM


14.05.2012, 21:30
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.10.2010, 20:21
Lokalizacja: Koprzywnica
Posty: 118
Podziękował: 24
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Ford Mondeo MK3
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Albo udaj się do najbliższego ASO niech się przejadą i stwierdzą co to może być.

_________________
Teddy


15.05.2012, 12:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.11.2011, 13:12
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 17
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Confort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Jeśli to jest strzelanie i ma głos taki jakby odsprężynowanie i jest to z przodu auta najprawdopodobniej powodem są urwane mocowania mcpersona lub porostu łożysko mcpersona jest już w tragicznym stanie. Najlepiej sprawdź to stojąc i nasłuchując z przodu koło koła takiego głosu jakby sprężyna zadzwoniła i niech ktoś Ci do oporu kręci kierownica w prawo i w lewo. Chodź to jeszcze może wtedy się nie odezwać bo ja też tak miałem i jak pojechałem do serwisu i mi wymienili mocowanie mcpersona i jak je zobaczyłem to było tragiczne a wyglądało to tak ze mocowanie trzymało się na jednej śrubie a łożysko było całe zardzewiałe ze było widać kulki z łożyska;p poprostu masakra... Ale nie koniecznie może to być przyczyna takich dźwięków jak piszesz... Jeśli masz tak co roku może to być faktycznie wada fabryczna... Pozdrawiam i powodzenia!


17.05.2012, 19:32
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.05.2013, 11:32
Posty: 177
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Panowie odnawiam trochę temat wydaje mi się, że dość podobny. Mianowicie u mnie dzieje się to bardzo niecyklicznie jak jadę na nierównościach to dochądzą od zawieszenia z przodu dziwne strzały jakby naprężający się metal. Na pewno nie są to żadne stuki ani coś do tego podobnego. Zawieszenie jest samo w sobie ciche i na pewno nie wybite. Te strzały dochodzą najczęściej w sytuacji kiedy nie wjeżdzam w dziurę a na wybojach kiedy buja samochodem góra dół. ktos spotkał się z takimi objawami w sowim aucie?


20.03.2014, 08:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Moze to nie strzały, tylko skrzypienie gum stabilizatora? Strzały były u mnie, jak był start ze świateł i okazało sie, ze trzeba skręcić konsole na minimalna ilość kleju do gwintów, bo sie odkrecala delikatnie. Musisz spróbować namierzyć dokładnie źródło. ;)

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


20.03.2014, 09:17
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.05.2013, 11:32
Posty: 177
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
gumy to nei są na 100% bo wiem jak one hałasują. Ciężko określić skąd dokładnie te dźwięki się wydobywają. Mam wrażenie że jak jest mokro to wtedy występuja te strzały jakby metaliczne trochę. Ewentualnie możliwe że słupek tak hałasuje przy nierównościach? Może coś w nim strzelać, pod wpływem naprężeń?


20.03.2014, 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.11.2011, 12:59
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 311
Zdjęcia: 2
Podziękował: 22
Pomógł: 7

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Yeti 4x4
Rok prod.: 2016
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Lukasz123 napisał(a):
Mam wrażenie że jak jest mokro to wtedy występuja te strzały jakby metaliczne trochę.


Miałem identycznie jak sucho to cisza a jak mokro to strzały przy bujaniu autem. Przyczyną okazały się łączniki stabilizatora.

_________________
NIGDY NIE JEDŹ SZYBCIEJ NIŻ TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ MOŻE LECIEĆ


20.03.2014, 14:52
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12694
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Ale łączniki nie hałasują metalicznie. Może sprężyna pękła? A jak to jest przy skręcaniu, to może łożysko amortyzatora (a jak bardzo rozwalone, to i może bez skręcania strzela).

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


20.03.2014, 15:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 02.05.2013, 11:32
Posty: 177
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
w takim razie zwróce na to uwagę. Pytanie czy mogę sam to ocenić, coś podważając/szarpać żeby stwierdzić że faktycznie łaczniki są trefne. Chcę uniknąć dodatkowych kosztów, gdyby jednak to nei było to.

//modedit:
to jest przy jeździe na wprost. Sprężyna cała a łożyska wraz z poduszkami wymieniane może 3-4 miesiące temu.


20.03.2014, 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.01.2013, 17:11
Posty: 10
Podziękował: 5
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Witam wszystkich :)

Mam problem z niezidentyfikowanym i podobnie brzmiącym dźwiękiem (sądząc po powyższych opisach). Zaczęło się późnym latem zeszłego roku i zniknęło wraz z nadejściem jesieni. Początkowo też szukałem przyczyny w drzwiach, bagażniku i gdzie bądź. Jak dotąd zdiagnozowałem:

- dochodzi z lewego tyłu
- gdy jest mokro i zimno, znika niczym ręką odjął, maltretuje mnie wyłącznie latem, lub gdy jest ciepło i sucho
- puka/stuka (przy odpowiednich warunkach atmosferycznych) za każdym razem gdy tylne koło ma jakkolwiek popracować (wyboje, progi zwalniające, przyspieszanie, hamowanie = jeden stuk, na jedną sytuację :) )
- jestem w stanie go wywołać ręką gdy samochód stoi w miejscu, chwytając tylne lewe koło i szarpiąc samochodem (jednak podczas przeglądu zawieszenia w 2 miejscach, na szarpakach, nikt nie dostrzegł żadnych luzów, niefortunnie było wtedy zimno i mokro więc nawet nic nie było słychać)
- na chwilę obecną pojęcia nie mam co to stuka. Sam będąc pod samochodem, gdy kto inny szarpał koło żeby wywołać 'wilka z lasu', nie byłem w stanie nawet określić dokładnie miejsca z którego ten dziwny dźwięk się wydobywa. Na chwilę obecną stawiam na tuleję belki (taki trochę hazard :) )

Fabia niebawem jedzie na dokładniejszą inspekcję. Napiszę co ustalono, ale do tego czasu zapytam: może ktoś ma jakieś sugestie? :)


24.03.2014, 15:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.05.2013, 11:32
Posty: 177
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
łączniki wymienione i nic to nie pomogło. Nie mam dosłownie pojęcia co to jest. Teraz przy deszczowej pogodzie co jakiś czas strzela. bardziej na pewno zaraz po uruchomieniu silnika (pierwsze kilometry), później w czasie jazdy trochę się uspokaja.


15.04.2014, 07:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.02.2007, 09:16
Lokalizacja: Bestwina obok Bielska-Białej
Posty: 75
Podziękował: 5
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia TSI
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Strzelanie nadwozia
Hejka
stojąc w miejscu pokręć kierownicądo oporu w lewo w prawo..jak będzie strzelać pokaż to mechaniorowi :shock: koszty małe :D

_________________
pozdrówka

FRanio

Capuccino Fabiola :) w kombiaku


18.04.2014, 20:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL