Teraz jest 29.03.2024, 13:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - problem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 16.07.2010, 16:57
Lokalizacja: Kraków
Posty: 288
Podziękował: 7
Pomógł: 19

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - problem
Problem jak w temacie. Od jakiegoś czasu nie działa mi zdalne sterowanie centralnym zamkiem. Usterka pojawiła się jakiś miesiąc temu. Nagle samochód przestał reagować na sygnały z pilota. W chwili obecnej auto można otworzyć i zamknąć tylko przy pomocy kluczyka. Sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie ok. Bateria w pilocie też ok, diodka sygnalizuje wysyłanie sygnału przez pilota, więc on też działa. Może ktoś mi wyjaśni szczegółowo jak wygląda kwestia fabrycznego sterowania centralnym zamkiem. Nie wiem co za patent u mnie siedzi, czy jest to fabryczne rozwiązanie czy też dokładane w ASO, więc może ktoś obeznany mnie oświeci. U mnie funkcje zdalnego sterowania centralnym realizuje taka mała skrzyneczka:
Obrazek

Obrazek Obrazek

Jak widać jest na tym logo Skody i numer części oraz schemacik, którego za bardzo nie kumam :mrgreen:, więc nie jest to żaden uniwersalny sterownik. Do tego jest oryginalna instalacja, sterownik ten znajduje się tuż nad BSI:
Obrazek

Na zdjęciu widać dwie wolne kostki, w które wpina się sterownik. Czy ktoś może mi wyjaśnić czy w każdej skodzince z pilotem od centralnego znajduje się taka skrzyneczka, czy też realizowane jest to za pomocą modułu komfortu i mój patent to jest taki dokładaniec do montażu w ASO na życzenie klienta? Następne moje pytanie czy ktoś posiada takiego pilota i czy da się do tego zaprogramować np. "scyzoryk". Dodam, że VAG żadnych błędów związanych z centralnym zamkiem nie pokazuje.

Może znacie jakiś speców od centralnych zamków, którzy działają na terenie Krakowa lub okolic?

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne informacje :browar:


26.03.2012, 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.04.2006, 20:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 267
Podziękował: 0
Pomógł: 17

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - problem
Jaki to rocznik skody. Może fabrycznie miała tylko centralny z kluczyka, a w serwisie dołożyli alarm i centralny z pilota. Tak jak i u mnie. A z drugim pilotem próbowałeś


28.03.2012, 08:47
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2010, 16:57
Lokalizacja: Kraków
Posty: 288
Podziękował: 7
Pomógł: 19

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: Zdalne sterowanie centralnym zamkiem - problem
andrzejk26, rok produkcji 2002 tak jak wpisane w profilu. Alarmu nie mam, jest tylko ten sterownik centralnego. Co do drugiego pilota to w ogóle nie dogaduje się z autem. Sam pilot działa, ale tak jakby był niezakodowany. Nie pamiętam czy kiedykolwiek oba działały. Teraz oba piloty zachowują się tak samo, czyli działają, ale samochód na nie nie reaguje.


28.03.2012, 21:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL