Teraz jest 30.04.2024, 14:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F1] Termostat czy czujnik temp. chłodziwa 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Termostat czy czujnik temp. chłodziwa
Witam. Mam problem z silnikiem 1.4 AEZ. Mianowicie szwankuje wskazanie temp. silnika. Raz pokazuje 0 podczas gdy jest cieply, innym razem wskakuje na 1/2 normalnej temp. pracy. Rok temu wymienialem ten czujnik bo wcale nie pokazywal, wtedy to pomoglo. Wpadlem na pomysl czy przypadkiem nie jest to termostat? Moze jest caly czas otwarty i silnik nie moze sie nagrzac? Dodam ze jest on oryginalny i ma rowne 76 tys przebiegu. Dzieki za konkretne odp. Pozdrawiam


02.03.2006, 11:46

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam. Pytanie, czy zdarza się, iz zaczyna Ci pokazywać temp nagle podczas jazdy? Jesli tak to czujnik do wymiany... Skoro jednak pokazuje Ci tylko połowe optymalnej temp to nalezy podejrzewac iz termostat jest do wymiany. To drugie mozna sprawdzic w nastepujacy sposob: odpalasz zimny silnik i po ok 5 min dotykasz wąż przy chlodnicy-jesli jest cieply tzn ze termostat zaczyna otwierac sie zbyt wczesnie.


02.03.2006, 14:06

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Czesc.Wlasnie pokazuje mi w rozny sposob. Znam troche ten samochod i wiem kiedy jest nagrzany a kiedy nie, potrafi podczas jazdy wskoczyc na normalna temp. zeby za 15 sekund spasc do zera.Szukalem potwierdzenia bo w takim razie czujnik pada po raz drugi :evil: Chociaz sprawdze jeszcze z rana jak sie otwiera termostat.Dzieki wielkie. Pozdro!!!


02.03.2006, 20:31

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tylko i wyłącznie sprawka czujnika....


02.03.2006, 22:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL