Teraz jest 28.04.2024, 17:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[F2]Demontaż tylnego zderzaka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.08.2008, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 47
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post demontaż zderzaka tylnego i czujników cofania w fabii II
Witam wszystkich klubowiczów. Zapewne na forum był poruszany ten temat wiele razy. Jednak nie znalazłem nic o demontażu zderzaka tylnego i oryginalnych czujników w F2 Niestety jestem zmuszony dostać sie do jednego z nich i z tego co widzę to muszę zdemontować tylni zderzak. Z tego co sie orientuje to demontaż zderzak nie jest zbyt trudny chyba :). Należy zdemontować lampy tylne, odkręcić śruby które są pod nimi następnie od spodu wyciągnąc dwa kołki. a co w okolicach nadkoli - należy tylko zderzak wyszarpać czy coś sie tam odkręca ? i czy już to wszystko wystarczy i zderzak jest zdjęty? poza tym jak są montowane czujniki do zderzaka - czy są one dokręcana czy są na jakiś zaczepach ????. Myślę ze chyba te demontaże to nie są zbyt skomplikowane ale nigdy tego nie robiłem a teraz muszę - może ktoś już przez to przechodził i może udzielić kilku rad - będę bardzo wdzięczny. Może użytkownicy fabi I też sie wypowiedzą bo chyba montaż zderzaków i czujników pomiędzy I i II nie różni sie zbytnio. Za wszystkie uwagi i rady będę wdzięczny


02.01.2009, 20:38
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
W F1 od spodu są śruby trzymające nadkole nie kołki , co do boków to tak jak piszesz trzeba wyszarpać , czujniki są osadzone na takich 4 gumach rozporowych poprostu trzeba wypchać ( innych nie spotkałem ) . Powodzenia :good:


03.01.2009, 09:27
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
w F1 będzie podobnie jak u Ciebie. kilka śrubek w nadkolach, u góry i na dole zderzaka, potem pstryk i wyskoczy.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Joker za ten post:
Slyzaba
05.01.2009, 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.04.2009, 19:28
Posty: 50
Podziękował: 7
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Rok prod.: 2008
Województwo: podkarpackie
Post [F2]Demontaż tylnego zderzaka
Witam. Wydaje mi się, że przeszukałem w miarę forum i nie znalazłem pomocy na mój problem.

Kilka dni temu uderzyłem niechcący taczkami auto i trafiłem akurat w czujkę cofania i wpadła ona do zderzaka. Dziś po obejrzeniu wszystkiego myślałem, że uda mi się gdzieś wsadzić rękę ale niestety akurat do tej jednej czujki nie ma dostępu.

I teraz pytanie z moich obserwacji wychodzi, że są one klejone to zderzaka czy tak jest? I co żeby ją z powrotem założyć muszę demontować zderzak bo chyba innego wyjścia już nie ma? Od spodu auta już powyciągałem te bolce bo myślałem, że nagnie się lekko zderzak i jakoś rękę zmieszczę ale niestety nie ma szans.

Chyba nie ma tam żadnej filozofii i poradzę sobie ściągnąć ten zderzak i zakleić tę czujkę. Śruby są od spody te bolce co już mam wyciągnięte pod kloszami świateł z tyłu i pewnie jeszcze trzeba odkręcić koła bo widziałem tam też są śruby. A z tyłu pod klapą pewnie będą jakieś zatrzaski tylko? Może ktoś to rozbierał i ma jakieś doświadczenia to niech napisze. Jest to fabia II combi. Dzięki za każdą pomoc.


02.01.2012, 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F2]Demontaż tylnego zderzaka
Słabo :P

viewtopic.php?f=2&t=8502&hilit=zderzak

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


03.01.2012, 00:30
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.04.2009, 19:28
Posty: 50
Podziękował: 7
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Rok prod.: 2008
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F2]Demontaż tylnego zderzaka
No rzeczywiście ale naprawdę szukałem dobre 15 min.

Zderzak ściągłem ładnie według tamtej instrukcji (gorzej będzie złożyć :D ) tylko mam pytanie czy jak przykleję tą czujkę na kropelce to będzie trzymać bo mi się wydaje, że powinno?


04.01.2012, 19:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL