Teraz jest 16.06.2024, 07:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
[F1] Montaż sterwnika centralnego zamka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 01.03.2011, 21:03
Posty: 29
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: ELEGANCE
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post Montaż sterwnika centralnego zamka
Witam Mam Fabię 1.9 tdi atd 2000r Mam zamontowany centralny zamek do którego są dwa kluczyki (piloty) Niestety centralny działa tylko z kluczyka manualnie zaś na pilota nie reaguje Próbowało mi to już naprawić ze trzech elektryków i wszyscy rozkładają ręce. Ostatnio dostałem taką podpowiedź że lepiej będzie kupić sterownik z nowymi pilotami i sobie to zamontować:) bo będzie dużo niższy koszt jak naprawy oryginalnego, więc bardzo mnie to ucieszyło:) zakupiłem sterownik z dwoma kluczykami z allegro a dokładnie coś takiego http://allegro.pl/sterownik-zamka-centr ... 86307.html i teraz mam problem jak to zamontować i jak się w ogóle do tego zabrać?? wie że sporo było tematów o tego typu sprawach ale im więcej tych postów czytam tym bardziej mi się w głowie "mąci":) zrobiłem już proces wymiany pastylki immo z moich oryginalnych pilotów i to na tyle:( co mam teraz rozbierać i gdzie się do czego podłączać??? niby mam jakaś instrukcję podłączenia ale takie to czytelne że szkoda gadać:( jeśli ktoś robił podobną operację prosiłbym o pomoc:) z góry dziękuję


04.01.2012, 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 14.06.2011, 18:46
Lokalizacja: CWA
Posty: 1168
Podziękował: 2
Pomógł: 21

Silnik: AME-1.4 8V 68KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Samochód: Fresh + LPG "AG"
Rok prod.: 2003
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Montaż sterwnika centralnego zamka
Mam zamontowany tą samą centralkę. Centralka ta ma w sobie przekaźniki ze stykami NC i NO. Podpinasz na wejście dajesz - albo +(zależy czym masz sterowane). na wyjście NC lub NO (raczej NO) wychodzisz w sygnał zamknij i sygnał otwórz w starej centralce centralnego zamka.

Ja u siebie nie miałem wcale centralnego. A że w gratisie dostałe uniwersalny centralny zamek który ma piloty dopinane do kluczyka a chciałem scyzoryk i do tego zintegrowane z alarmem musiałem kupić z tą centralkę co ty. Ja u siebie mam sterowane minusem. Podłączone pod styki NO i później na wejście do centralki zamknij/otwórz.

Ps. Od razu radzę ci nie korzystaj z przewodów dołączonych do tej centralki. Łatwo się urywają bo są super cienkie. Kup kiś kabelek 0,5 lub 0,75mm2 i wlutuj na cynę w piny i zaciągnij koszulką termokurczliwą. 100 razy pewniejsze. I nie zapomnij dać bezpiecznika(5A wystarczy) na + tej centralki co dokupiłeś.

Ps.2. Radzę wszystkie połączenia lutuj cyną. Nie stosuj kostek czy kabelków na skrętkę. Cyna jest 100razy pewniejsza.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Maki za ten post:
kristof85s
04.01.2012, 13:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL