Teraz jest 19.04.2024, 11:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
[F1] Przeciekające drzwi 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post Przeciekające drzwi
Panowie tak właśnie się dzieje. Tylne drzwi mi przeciekają na dole jak myję ma je całem mokre co mam zrobic?? Czy ktoś z Was ma lub miał cos takiego?


___________
edit by kros
W dziale WWZ mamy manual jak uszczelnić drzwi

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


Ostatnio edytowano 12.12.2007, 10:35 przez RoleX, łącznie edytowano 1 raz



24.02.2005, 16:22
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post Re: Przeciekające drzwi
RoleX napisał(a):
Panowie tak właśnie się dzieje. Tylne drzwi mi przeciekają na dole jak myję ma je całem mokre co mam zrobic?? Czy ktoś z Was ma lub miał cos takiego?


Luls na ostatnim spocie opowiadał, że walczył z tym problemem.
I że jest to jedna z przypadłości Fabi z cyklu: "ten typ tak ma."

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


24.02.2005, 16:47
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: Przeciekające drzwi
RoleX napisał(a):
Panowie tak właśnie się dzieje. Tylne drzwi mi przeciekają na dole jak myję ma je całem mokre co mam zrobic?? Czy ktoś z Was ma lub miał cos takiego?



Jak powiedział mój szacowny przedmówca ja zetknąłem się z tym problemem.
Właśnie przeciekały tylnie drzwi. Jest to niestety przypadłość Fabii ponieważ twój przypadek jest kolejnym o którym słyszę.

Jak pozbyłem się problemu.

A więc z racji tego iż moje auto jest jeszcze na gwarancji udałem się do nieistniejącego już ASO Błażewicz w Gdańsku gdzie panowie z serwisu dokonali uszczelnienia drzwi i nietety nie widziałem co i jak zrobili. Powiedziano mi tylko, że jest to błąd konstrukcyjny i ten typ tak ma.

Swego czasu wymieniałem kołki otwierania i zmuszony byłem zdjąć jedną z tapicerek drzwi tylnich . A więc zakładam, że wiesz jak wyglądają tylnie drzwi pod tapicerką. Naprawa jest dość prosta i szybka. Trzeba uszczelnić połączenie szkieletu drzwi tylnich i blachy która jest do niej przykręcona. Uszczelnienie należy wykonać jakimś dobrym silikonem. Wystarczy uszczelnić połączenie w dolnej połowie drzwi na całym zarysie styku szkieletu drzwi i tej blachy. Nie żałuj silikonu. Powiem ci tylko, że mi poprawiali to trzy razy w ASO zanim w końcu zrobili dobrze.

Jak chcesz dokładnie zobaczyć jak to wygląda i którędy dostaje się woda to ściągnij tapicerke, zamknij drzwi i poproś kogoś żeby ci polewał drzwi a raczej lał wodę bezpośrednio na szybę. Ważne jest aby był to ciągły strumień (nie musi być mocny - ważne by tylko ściekało po szybie) a ty w samochodzie zobaczysz od razu o co chodzi.


Aha najlepiej zrób to w jednych i drugich drzwiach, będziesz miał spokój.


24.02.2005, 19:03

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mam to samo i mtyslalem ze mam uszczelki uszkodzone czy dzwi nie domkniete :mrgreen:


24.02.2005, 23:21

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
podzero napisał(a):
mam to samo i mtyslalem ze mam uszczelki uszkodzone czy dzwi nie domkniete :mrgreen:



Czyli jest jak mówiło ASO.
Wada konstrukcyjna.
Podejrzewam, że 90% użytkowników ma ten problem z czego część o tym nie wie bo nie tak łatwo to zauważyć wbrew pozorom.

Proponuje na naszym najbliższym spociku ( na mojej fabce ) wykonać demontaż jednej z tapicerek drzwi tylnich celem wykonania paru fotek instruktażowych a potem umieścić to na naszej stronce w zakładce porady techniczne z opisem jak pozbyć się tej dolegliwości.


24.02.2005, 23:27

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mam to jak pamiętam od zawsze i jakoś tym się nie przejmowałem.
Ale jak zrobicie fotki jak to naprawić to może wkońcu się za to zabiore.

PS Byłem kiedyś w VW i oni mają tam uszczelki pod tą blache w drzwiach , ciekawe czemu w Fabii niema :?:


25.02.2005, 08:10
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Luls napisał(a):

Proponuje na naszym najbliższym spociku ( na mojej fabce ) wykonać demontaż jednej z tapicerek drzwi tylnich celem wykonania paru fotek instruktażowych a potem umieścić to na naszej stronce w zakładce porady techniczne z opisem jak pozbyć się tej dolegliwości.


Tak jest to bardzo dobry pomysł! Ja będę robił to na wiosne ale jak koledzy zrobią to szybciej to proszę o fotki! Wrzuci się na www i bedzie ok! jak tak dalej pójdzie to ASO oskarżą nas o zabieranie im pracy ;-)

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


25.02.2005, 08:14
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mayek napisał(a):
Mam to jak pamiętam od zawsze i jakoś tym się nie przejmowałem.
Ale jak zrobicie fotki jak to naprawić to może wkońcu się za to zabiore.

PS Byłem kiedyś w VW i oni mają tam uszczelki pod tą blache w drzwiach , ciekawe czemu w Fabii niema :?:



To ci odpowiem

A czemu Vw tyle kosztuje a Skoda tyle???

Odpowiedz na twoje pytanie chyba nasuwa się sama. :D


25.02.2005, 08:15

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Już ci pisze jak to załatać :) jest so reryjny bład niektorych skodawek niestety ja tez taki miałem :) zdejmujesz tapicerke tylko uwazaj zebys nie połamał zaczepow a czeszczegolnie tych plastikow podpurek czyli one sie odsuwaja pierwszo zdejmujesz mała czesc a ta duza zeslizgujesz ta mała ma taki bolec wewnatrz drzwi musisz ten bolec jakos srubokretem popchnac i to wyjdzie gładko ja niestety jeden połamałem i musiałem wymienic :P.Wada jest uszczelka ktora pod wpływeł tem sie odkształca i dali jej za mało wiec musisz wysuszyc to do suche ja to zrobiłem sylikonem do szyb wiec i po sprawie musisz do okoła tego randu nasmarowac dokładnie i nawet sruby mozesz tym pokryc i poczekac az wyschnie :) i mozesz zakłądać i po kłopocie :) Pozdrawiem


25.02.2005, 15:30
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
THX!!! Teraz proszę foty !!

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


25.02.2005, 15:58
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
RoleX napisał(a):
THX!!! Teraz proszę foty !!



W zasadzie nie ma takiej potrzeby . Wierze w ciebie :D :D

Najważniejsze żebyś delikatnie ściągnął tapicerke z drzwi. Jak zobaczysz konstrukcje to będziesz wiedział gdzie napchać silikonu.

Zresztą jak chcesz poczekać to na najbliższym spocie mamy zamiar wykonać fotki i opis usunięcia tego problemu :D


25.02.2005, 19:55
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Bede czekal na foty zeby wrzucic je do galeri warszatat!!

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


27.02.2005, 14:40
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
RoleX napisał(a):
Bede czekal na foty zeby wrzucic je do galeri warszatat!!


Witam
Ja też miałem ten problem i po kilku wizytach w ASO stwierdziłem że są nie skuteczni więc zajałem się sam tym problemem
Już mówię w czy jest problem: USZCZELKA NA BLASZANEJ POKRYWIE POSZYCIA DRZWI JEST WYKONANA Z PIANKI ( JAKIEJŚ BADZIEWNEJ ) KTÓRA STRASZNIE PIJE WODĘ. ŻEBY PROBLEMU POZBYĆ SIĘ NA ZAWSZE NALEŻY USUNĄC TA PIANKOWĄ USZCZELKĘ (ORGINALNIE NANIESIONĄ), KUPIĆ USZCZELKĘ Z MIĘKKIEJ GUMY O PRZEKROJU OKRĄGŁYM ( MOŻE TO BYĆ USZCZELKA Z TZW. GUMY KOMÓRKOWEJ) , PRZYKLEIĆ JĄ DO TEJ BLASZANEJ POKRYWY DRZWI I PRZYKRĘCIĆ TĄ BLACHĘ Z NOWĄ JUŻ USZCZELKĄ DO DRZWI. zAPEWNIAM WSZYSTKICH ŻE OBSMAROWANIE SILIKONEM MIEJSCA PRZECIEKU NIE JEST SKUTECZNE , PONIEWAŻ PO PEWNYM CZASIE I TAK ZACZNIE SPOWROTEM PRZECIEKAĆ ( WIEM TO Z WŁASNEGO PRZYPADKU ). DRZWI BYŁY CZTERY RAZY USZCZELNIANE I ZAWSZE PROBLEM POWRACAŁ
Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej służe pomocą :D


27.02.2005, 17:53

Dołączył(a): 13.02.2005, 10:40
Lokalizacja: Radom
Posty: 43
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: mazowieckie
Post 
pt napisał(a):
RoleX napisał(a):
Bede czekal na foty zeby wrzucic je do galeri warszatat!!


Witam
Ja też miałem ten problem i po kilku wizytach w ASO stwierdziłem że są nie skuteczni więc zajałem się sam tym problemem
Już mówię w czy jest problem: USZCZELKA NA BLASZANEJ POKRYWIE POSZYCIA DRZWI JEST WYKONANA Z PIANKI ( JAKIEJŚ BADZIEWNEJ ) KTÓRA STRASZNIE PIJE WODĘ. ŻEBY PROBLEMU POZBYĆ SIĘ NA ZAWSZE NALEŻY USUNĄC TA PIANKOWĄ USZCZELKĘ (ORGINALNIE NANIESIONĄ), KUPIĆ USZCZELKĘ Z MIĘKKIEJ GUMY O PRZEKROJU OKRĄGŁYM ( MOŻE TO BYĆ USZCZELKA Z TZW. GUMY KOMÓRKOWEJ) , PRZYKLEIĆ JĄ DO TEJ BLASZANEJ POKRYWY DRZWI I PRZYKRĘCIĆ TĄ BLACHĘ Z NOWĄ JUŻ USZCZELKĄ DO DRZWI. zAPEWNIAM WSZYSTKICH ŻE OBSMAROWANIE SILIKONEM MIEJSCA PRZECIEKU NIE JEST SKUTECZNE , PONIEWAŻ PO PEWNYM CZASIE I TAK ZACZNIE SPOWROTEM PRZECIEKAĆ ( WIEM TO Z WŁASNEGO PRZYPADKU ). DRZWI BYŁY CZTERY RAZY USZCZELNIANE I ZAWSZE PROBLEM POWRACAŁ
Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej służe pomocą :D


pt to ja
miałem kłopoty z logowaniem


27.02.2005, 17:55
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Przeciekające do wnętrza drzwi - czym uszczelnić?
Witam,

W wyniku ostatnich intensywnych opadów deszczu problem przeciekających drzwi dał o sobie znać niestety również i mnie. Drzwi zaczęły przeciekać (szczególnie tylne) do tego stopnia, że zalało mi podłogę i teraz wsiadając do samochodu czuć wilgoć i nieprzyjemny zapach.
Temat przeciekających drzwi w Fabii poruszany już był wielokrotnie - niestety ten typ tak ma :( . Powodem takiego stanu rzeczy - o czym była mowa we wcześniejszych postach - jest cieknąca uszczelka na połączeniu drzwi z aluminiową przegrodą, na której zainstalowane są wszystkie mechanizmy drzwi.
Zabrałem się za usuwanie tej wady. W mojej fabce niestety aluminiowa przegroda jest przynitowana w związku z czym nie mam możliwości usunięcia/wymiany tej feralnej uszczelki na nową - co było polecane przez niektórych Klubowiczów. Pozostaje mi jedynie "zaklajstrować" to połączenie jakimś uszczelniaczem.
I tutaj pytanko - co w tym przypadku najlepiej się sprawdzi? Silikon, klej termiczny (taki w laskach do specjalnego pistoletu), czy może coś innego. Co wg Was zapewni trwałe uszczelnienie i rozwiązanie problemu??? Zapewne niektórzy z was już z tym problemem "walczyli" - co najlepiej się sprawdziło?

W uzupełnieniu wcześniejszych porad załączam obrazki - jak zdemontować podłokietniki/uchwyty drzwi i samą tapicerkę. Demontując tą siateczkę obok klamki należy ją podważyć przy samej klamce.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


09.09.2007, 19:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL