Teraz jest 20.04.2024, 11:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
[F1-F4] Awaria czujników cofania - czujniki ASO 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12.09.2005, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 15
Podziękował: 1
Pomógł: 0
Post Awaria czujników cofania - czujniki ASO
Sygnalizacja akustyczna przy cofaniu - tak to nazywają w książce, mam coś takiego w swojej skodzie fabii.
Przestało działać, to znaczy objawy są następujące:
1) wrzucam wsteczny,
2) szłyszę prawidłowy sygnał wrzucenia wstecznego, taki krótki modulowany sygnalik,
3) słyszę przeciągły krótki sygnał - w zasadzie informujący, że sygnalizacja akustyczna przy cofaniu nie działa prawidłowo i na pewno nie działa, bo już dalej niezależnie od odległości od "przeszkód" nic nie słychać.
Jeżeli ktokolwiek spotkał się z takim zjawiskiem, proszę bardzo o informację.
Pozdrawiam,
Włodek z Gdańska


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano 08.02.2008, 11:37 przez wlodek70, łącznie edytowano 2 razy



14.09.2005, 18:49
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Dla mnie ewidentnie nadaje sie to do ASO. Moze to wina centralki a jak nie to chgw.

PS. Masz to od samego poczatku czy po jakims czasie ci to wyskoczylo?

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


14.09.2005, 19:02
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
hm a czy slychac w glosniczku od sygnalizatora takie jakby "pykanie"?
czy miales cos robione w samochodzie w ostatnim czasie np. z tylu?
jak zle podpialem czujniki do kostki to mialem podobnie piknelo na poczatku - pozniej cisza lub czasem pikniecie tak jakby byla przeszkoda. W glosniczku slychac bylo pykania.


14.09.2005, 19:09

Dołączył(a): 12.09.2005, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 15
Podziękował: 1
Pomógł: 0
Post 
Słyszę przeciągly sygnał, który kiedyś też czasami się ujawniał, w sytuacjach kiedy były brudne czujniki (tak myślę) ostrzegający mnie, że nie mam co liczyć na czujniki, tak myślę, ale pewności nie mam. Jednakże kiedyś sygnalizacja działała.
Teraz za każdym razem jak wrzucę wsteczny, to wpierw słyszę sygnał, że jest wsteczny, następnie przeciągły i klops ..... i na pewno już nic więcej nie słyszę.
Czy coś miałem robione, no tak:
1) wjechałem tyłem w siatkę pewnego ogrodzenia, nam kilka rys po tym, ale nie na czujnikach, ale pewno czujniki też zetknęły się z siatką - tak na marginesie, to nie miałem wyboru, musiałem tyćkę wjechać w siatkę, co za historia .. szkoda słów ...
2) padł mi podnośnik szyby lewej w drzwiach kierowcy, mam teraz podpórki zainstalowane, no ale myślę że to nie jest na tych samych obwodach, chociaż przycisk blokady drzwi nie działa, muszę wciskać rygielki.

Możecie poiecić w Gdańsku serwis lub inny warsztat ?
Jestem już po gwarancji, to nie muszę korzystać z autoryzowanych, ale jak dobre, to też warto ...
Pozdrawiam,
Włodek


Ostatnio edytowano 14.09.2005, 19:37 przez wlodek70, łącznie edytowano 1 raz



14.09.2005, 19:20
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Włodek jedz na Hallera za PHU Fiatem od strony ogródków działkowych jest elektronik zajmujacy sie VW.
Wiecej Ci powie/napisze Sheep.
Ja tam nie byłem ale wiem ze to żetelny tani i naprawde dobry warsztat.

Jak nichcesz pisac na prv do niego, to sam najlepiej pojedz i zacznij szukac w okolicach (na przeciwko) parkingu ZKM.

Powodzenia


14.09.2005, 19:27

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
hm sprobuj zdjac listwe ochronna progu bagaznika, pod nia powinien znajdowac sie sterownik od czujnikow, sprawdz czy tam sa kabelki na miejscu (zgodnie z rysuneczkami).Aby ja zdjac musisz odkrecic 2 nakretki do ktorych dostep ogranicza styropianowe korytko.Pozniej tylko szarpnac za listwe do gory i powinno byc po problemie :]


14.09.2005, 19:46

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mjr napisał(a):
Włodek jedz na Hallera za PHU Fiatem od strony ogródków działkowych jest elektronik zajmujacy sie VW.
Wiecej Ci powie/napisze Sheep.
Ja tam nie byłem ale wiem ze to żetelny tani i naprawde dobry warsztat.

Jak nichcesz pisac na prv do niego, to sam najlepiej pojedz i zacznij szukac w okolicach (na przeciwko) parkingu ZKM.

Powodzenia


No to niedaleko mnie ale tani i w miarę dostępny to on był ale pare lat temu, teraz z tego co wiem to najczęściej nie ma czasu i robi tylko droższe furki ale jedno jest prawdą - jest dobry.


14.09.2005, 23:34

Dołączył(a): 12.09.2005, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 15
Podziękował: 1
Pomógł: 0
Post 
Witam,

No to pojechałem do Rumi do Pana Hirsza, przy głównej przelotowej ulicy miejscowości, dokładne namiary można znaleźć w internecie lub mogę podać. Mają stronę w internecie, promocje: przegląd zimowy i odczyt błędów gratis, zniżka na hasło "internet". Rzeczywiście oglądali i odczytali błedy gratis, a zniżnka, no .... wiadomo, trzeba rozmawiac, po prostu warsztat i te klimaty ... ale uprzejmie, no nie wiem, nie narzekam.

Przepraszam, odszedłem od meritum, zatem dowiedziałem się jak zdjąć próg bagażnika, rada jaką dostałem była dobra, ale trzeba czegoś wiecej niż tylko szarpnąć próg do góry, po odkręceniu ukrytych korytkiem śrub.
Gościu podważał śrubokrętem, w czterech miejscach próg jest zatrzaśnięty, raczej trzeba to bardzo ostrożnie ale trochę siły też trzeba użyć, jak już się trafi w pobliże zatrzasku.

Kable były w porządu, Panowie stwierdzili, że moje czujniki są walnięte, trzeba nowe. Na razie po prostu odłączony jest głośnik i czujnki, bo ten sygnał ostrzegający przed niedziałaniem sprzętu był irytujący.

Pan zaproponował mi zainstalowanie nowych, oczywiście nieoryginalnych, tylko jakieś magiczne z wyświetlaczem i tak dalej, za parę setek, ale będę się zastanawiał ...

Przy okazji obejrzeli samochód, podwozie, tak na oko, odczytali błędy z komputera, takich nie było.
No, stwierdzili że mam tuleje wybite, poszły obie do wymiany, zrobili to za 170 zł. Pojechałem jeszcze na stację diagnostyczną, w RUMI, geometrię sprawdzili za 36 zł.

No i tak to wygląda.
Pozdrawiam,
Wlodek


17.09.2005, 11:21
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jak masz wymieniac to moze poszukaj w necie czegos co nie bedzie tak dziadowskie jak te skodowskie.
Ja dzis cofalem swoja skodzina, mialem do drzewka jak je zauwazylem niecale 50cm a czujnik.. bloga cisza :D.
Tez mysle nad wymiana tego dziadostwa na cos lepszego i na prawde dobrego.
Znalaezlem kilka stron z czujnikami...
czujnik ta jest najbardziej bajera :]


17.09.2005, 16:42

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
przepraszam, ze sie wcinam, ale mam dostep do oryginalnych skodowksich czujnikow w chyba 3 kolorach, z tego co wiem, to brakuje w kazdym komplecie jednego kabla, wszystkie sa nowe.
w cenie ok 350 zl.


17.09.2005, 19:48
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wiesz, wlasnie problem polega na tym ze lepiej zainwestowac te 350zl w lepsze czujniki z jakims wyswietlaczem, co by widac bylo z ktorej strony jest przeszkoda. Pozatym te skodowskie nie sa najlepsze, sam mam i pikaja wtegy kiedy nie trzeba a nie pikaja wtedy gdy trzeba :] juz nie raz bym :censored: tylem w drzewko, slupek, sciane bo pikacze uznaly ze odleglosc 10cm zachodzace na samochod to za malo zeby potraktowac to jako przeszkode, a kazda koleina w drodze ktora ma wiecej niz 5 cm uznawana jest jako WIELKIE ZAGROZENIE!!! i nalezy wszczac alarm...
Dlatego lepiej poszukac czegos na prawde dobrego a nie pakowac kase w skodowskie gowno :).
Jakbys mial w ofercie pikacze nieskodowskie to prosilbym o szczegolowy opis + cena :)albo link gdzie moglbym se oblookac je.


17.09.2005, 19:58

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja w ofercie nie mam ich, ale skoro skodowskie to zło, to zakręce sie za jakimis innymi.


17.09.2005, 20:38
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
AutoElegance napisał(a):
Ja w ofercie nie mam ich, ale skoro skodowskie to zło, to zakręce sie za jakimis innymi.


Michał a masz moze same wyświetlacze bo ostatnio gadlem z gostkiem z ASO 8) i sie pytalem czy jest mozliwosc takiego wyswietlacza LCD podlaczyc pod skodowskie czujniki i powiedzial ze niema problemu i nawet takowe maja u siebie ale balem sie spytac o cene...


Co do czujek,to mysle ze mozna je chyba jakoś skalibrowac, bo kiedys na TVN turbo ogldalem program o zakladaniu i wiem ze takie rzeczy sie robi, ale co i jak to nie wiem..

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


24.09.2005, 19:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
Dziwnie sie czuje, gdy ktos mowi do mnie Michal ;)

Nie mam wyswietlaczy, zapraszam na strone www.emg-poland.pl z pamieci podaje moze nie dzialac.


24.09.2005, 21:15
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
AutoElegance napisał(a):
Dziwnie sie czuje, gdy ktos mowi do mnie Michal ;)


Jesli jestes chlopcem to nierozumiem w czym problem i o ile masz tak na imie :mrgreen: .. ale ok ,bedzie AutoElegance :wink:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


24.09.2005, 21:20
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL