Teraz jest 24.04.2024, 11:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2011, 14:10
Posty: 18
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia flash
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
WITAM. mam problem z dioda led która jest obok rygielka ta czerwona problem pojawił się po wyjęciu wosku z zamka tak tak wosku z myjek bezobsługowych jako ze mam zamykanie i otwieranie z pilota nigdy nie używałem kluczyka do otwierania drzwi i któregoś razu chciałem zobaczyć czy działa i oczom nie uwierzyłem ile wosku znajduje się w środku wkładki nie dało się włożyć kluczyka tak była zapchana wkładka, ale mniejsza o to po usunięciu wosku udało mi się włożyć kluczyk ciezko ale dało rade przesmarowałem wszystko Wd i kilka razy przekręcałem zamki/otwórz i od tamtej pory dioda przestała swiecic:/ podlaczalem pod Vaga i dioda jest dobra bo świeci ale po zamknięciu auta czy to z kluczyka czy pilotem nie działa :( miał ktoś podobny przypadek?


05.07.2011, 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
A z pilota jak zamkniesz to mryga czy też nie?

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


05.07.2011, 20:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.11.2007, 20:57
Lokalizacja: b-stok
Posty: 218
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: FVV - 5b.
Samochód: prawie Laurin 20vt
Rok prod.: 2002
Województwo: podlaskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
a światło wewn. auta działa jak otwierasz drzwi ? może to krańcówka się skończyła?


05.07.2011, 21:03
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2009, 17:11
Lokalizacja: Racibórz
Posty: 480
Podziękował: 5
Pomógł: 16

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: [F1] COMBI - CHOICE
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
Może nie działą ci ryglowanie, u mnei jak drzwi nei są zaryglowane ta dioda nie miga

Zrób tak:
Wsiądź do auta, zamknij centralny pilotem i spróbuj otworzyć drzwi od wewnątrz...


05.07.2011, 22:42
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
Żubr napisał(a):
Może nie działą ci ryglowanie, u mnei jak drzwi nei są zaryglowane ta dioda nie miga

Zrób tak:
Wsiądź do auta, zamknij centralny pilotem i spróbuj otworzyć drzwi od wewnątrz...


...a wtedy odkryjesz, że się nie da, prawda panie Żubr?

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


05.07.2011, 23:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 19.10.2009, 17:11
Lokalizacja: Racibórz
Posty: 480
Podziękował: 5
Pomógł: 16

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: [F1] COMBI - CHOICE
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
Jeśli drzwi się nie zaryglują panie wszechwiedzący weuek to drzwi się otworzą od środka (i w tym kiedunku trzeba bedzie szukac problemu jeśli się otworzą) i proszę Cie nie wpier*** się w każdą moją wypowiedź bo mi ciśnienie czlowieku podnosisz...


06.07.2011, 09:25
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2011, 14:10
Posty: 18
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia flash
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
dziękuje za zainteresowanie tym tematem :lol:
Sytuacja wygląda następująco:
-dioda nie mruga nawet jak zamknę z pilota czy tez kluczykiem
- światło wewn. świeci po otwarciu drzwi ,nawet jak centralny otworzy zamki tez się zapala i gaśnie po 15 sek brzęczyk otwartych drzwi działa kiedy światła świeca
-po odłączeniu aku nic się nie zmienia
-po podłączeniu vaga i sprawdzeniu bledów nie ma żadnych błędów test wykazuje działanie diody i rzeczywiście działa ale tylko na teście, jedyne co Vagiem nie mogę to wejść w sterownik centralny zamek :evil:
-po wejściu do auta i zamknięciu go od środka pilotem mogę otworzyć drzwi kierowcy na 2 razy
raz klamka podnosi rygielek ,dwa otwiera zamek wtedy otwiera się tylko drzwi kierowcy reszta rygielkow jest schowana i przy innych drzwiach tego zrobić nie mogę


06.07.2011, 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 19.10.2009, 17:11
Lokalizacja: Racibórz
Posty: 480
Podziękował: 5
Pomógł: 16

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: [F1] COMBI - CHOICE
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
Czyli problem lezy po stronie centralnego, zamyka zamki ale nie rygluje ich (a przynajmnije tego kierowcy) Co z tym zrobic to juz mi bedzie cieżko powiedzieć, ponieważ nie jestem mechanikiem, może kolega weuek ci pomoże bo on najwyraźniej jest specem w dziedzinie centralnego zamka :browar:

P.S Jak czyściłeś zamek z tego wosku?


06.07.2011, 13:14
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2011, 14:10
Posty: 18
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia flash
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
ale zamek rygluje sie z zewnatrz auta nie otworzysz go za klamke. czyscilem cienkim drucikiem a pozniej WD i kluczykiem szybko
zamknij/ otworz tak z 8 razy


06.07.2011, 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.11.2005, 17:23
Lokalizacja: ERW
Posty: 95
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: NAY - 7b.AUT
Samochód: SEAT Ibiza 1.4 85KM Stylance
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
Polecam instrukcje obsługi.
Prawdopodobnie podczas czyszczenia został wyłączony system SAFE , poprzez zamykanie i otwieranie kluczykiem.
Poniżej scan a właściwie OCR z instrukcji bliźniaczego produktu jakim jest Seat


System zamykania "SAFE"
Urządzenie to składa się z zamka ze zwiększoną liczbą rygli w zamkach drzwiowych. Aby dodatkowo podnieść bezpieczeństwo i utrudnić włamanie, bagażnik jest automatycznie zamykany.
Uruchamianie
Przekręcić kluczyk w zamku lub użyć pilota, aby aktywować system
"SAFE".
Aktywacja za pomocą kluczyka odbywa się przez przekręcenie go w
drzwiach kierowcy jeden raz w kierunku zamykania.
Innym sposobem na aktywowanie systemu jest jednokrotne naciśnięcie przycisku ® na kluczyku z pilotem zdalnego sterowania. Kiedy system zostanie uruchomiony, otwarcie drzwi od zewnątrz i od wewnątrz nie jest już możliwe. Drzwi bagażnika także nie będą mogły zostać otwarte. Przycisk zamka centralnego nie działa.
Zamierzona dezaktywacja
System "SAFE" może zostać dezaktywowany w zamierzony sposób. Polega on na dwukrotnym szybkim zamknięciu drzwi kierowcy (odstęp nie powinien być dłuższy niż 2 sekundy). Taka czynność może być wykonana za pomocą kluczyka lub pilota. Przekręcić kluczyk w drzwiach kierowcy dwukrotnie w kierunku zamykania.
Innym sposobem na aktywowanie systemu jest dwukrotne naciśnięcie przycisku na kluczyku z pilotem zdalnego sterowania. Wyłączenie systemu „SAFE" oznacza również wyłączenie alarmu przeciwkradzieżowego.
Kiedy system „SAFE" jest wyłączony drzwi pozostaną zamknięte w efekcie działania zwykłego systemu zamków, co oznacza, że można je otworzyć od wewnątrz, ale nie z zewnątrz. Niezamierzona dezaktywacja
Sytuacje opisane podczas zamierzonej deaktywacji systemu „SAFE"
mogą wydarzyć się także w sposób całkowicie niezamierzony.
Przykładowo, jeżeli wciśniemy przycisk raz, ponieważ chcemy zamknąć samochód i w wyniku tego samochód zostanie zamknięty a następnie wciśniemy przycisk ponownie w czasie krótszym niż 2 sekundy, ponieważ nie pamiętaliśmy, czy już go zamknęliśmy czy nie,
doprowadzimy do dezaktywacji systemu „SAFE".
Dezaktywacja przy otwieraniu .
Opis sposobu wykonania tej czynności znajduje się w podrozdziale "System Selektywnego Otwierania*". Status "SAFE" (Bezpieczeństwo)
W drzwiach kierowcy znajduje się widoczna lampka, która wskazuje status systemu „SAFE".
Będziemy wiedzieli, czy system "SAFE" jest aktywny, jeżeli zobaczymy lampkę migającą. Lampka ta będzie migać we wszystkich pojazdach niezależnie od tego czy są wyposażone w alarm do chwili otwarcia.


06.07.2011, 13:42
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2011, 14:10
Posty: 18
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia flash
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
marek33 robiłem jak napisałeś i dioda jak milczała tak milczy :( będę musiał odłączyć aku na noc i jak wrócę z pracy jeszcze raz spróbuje aktywować ten system, a jak długo trzeba trzymać kluczyk w pozycji zamykania?bo jak dłużej przytrzymam to słyszę jak by szybka chciała się zamykać
i jaszcze jedno co zauważyłem to gdy kluczyk jest w bębenku to nie odbija trzeba samemu powrócić zęby wyjąc kluczyk możne w bębenku coś nie teges są tam jakieś czujniki?
niby blachostka a tak człowieka wpieni ze szok...


06.07.2011, 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2011, 14:10
Posty: 18
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia flash
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
spokoju mi to nie dawało co marek napisał i postanowiłem się jeszcze pobawić popsikałem jeszcze raz WD bębenek teraz odbija :mrgreen:
wsiadłem do auta zamknolem pilotem wszystkie rygle sie schowały ale drzwi kierowcy mogę otworzyć ze środka wiec je otworzyłem szeroko i zamknolem, pozostałe 3 rygle jak były schowane tak są .Zamknolem drzwi jeszcze raz z pilota szybko 2 razy wciągu sek. i o dziwo dioda zaczęła świecić słyszałem jak by wszystko się jeszcze dodatkowo ryglowało i nie moglem już ze środka otworzyć za klamkę żadnych drzwi wiec już uhahany ze działa otworzyłem pilotem zeby wydostac sie z auta rygle wszystkich drzwi wyszedłem i postanowilem zamknąć z pilota auto jak zawsze a tu kaplica :smutny:
dioda nie działa robiłem tak 3 razy i nic... nawet 2krotne naciśniecie zamykania w pilocie nie pomagało jak to robilem w srodku :smutny:


06.07.2011, 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 16.07.2010, 16:57
Lokalizacja: Kraków
Posty: 288
Podziękował: 7
Pomógł: 19

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
wirussieci, na Twój podstawowy problem nie mam niestety pomysłu, ale co do samej wkładki zamka to zamiast wlewać do niej hektolitry WD-40, lepiej ją wymontować, rozebrać na części pierwsze, wyczyścić i nasmarować jakimś smarem stałym. Wtedy będzie sprawna nawet przez kilka lat nieużywania. Demontaż wkładki jest bardzo prosty i opisany na forum oraz na stronie skodaczesci.pl


06.07.2011, 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 19.10.2009, 17:11
Lokalizacja: Racibórz
Posty: 480
Podziękował: 5
Pomógł: 16

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: [F1] COMBI - CHOICE
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
wirussieci napisał(a):
ale zamek rygluje sie z zewnatrz auta nie otworzysz go za klamke.


Ryglowanie polega na tym że nie otworzysz drzwi za pomocą wewnętrznej klamki.
przy zwykłym zamykaniu (np. za pomocą tego guzika koło sterowania szybami lub wciśniecie rygielka po stronie kierowcy lub pasażera)
słychac ze zamek zamyka sie "raz" a jeśli zamykasz auto z zewnątrz tj. klucz lub pilot, powinno być słychać "podwójne" zamkniecie, i wtedy własnie zamki są zaryglowane czyli nei otworzysz ich ze zewnątrz jak i wewnątrz...


06.07.2011, 19:40
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2011, 14:10
Posty: 18
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia flash
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post Re: DIODA LED CENTRALNEGO ZAMKA
Żubr napisał(a):
Ryglowanie polega na tym że nie otworzysz drzwi za pomocą wewnętrznej klamki.



a u mnie właśnie otwiera się rygielek po otworzeniu wewnętrznej klamki kierowcy przy innych drzwiach tego zrobić nie mogę nie otwierają się.
przyjechał kolega z Vagiem podłączyliśmy jeszcze raz weszlismy w komfort i bloki żeby sprawdzić zamki na kanale 9 pokazuje które drzwi są otwarte które zamknięte i zabezpieczone :

kierowca -zamkniety
pasażer przód- zamkniety /zabezpieczony
pasazer tył- zamkniety/ zabezpieczony
pasazer tył zamkniety/ zabezpieczony

czyli wskazuje na to ze drzwi kierowcy nie zabezpiecza i tutaj trzeba szukac przyczyny dlaczego? ale kolega juz tego nie wiedzial :|


06.07.2011, 20:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL