Teraz jest 28.03.2024, 20:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[F1] Pompa wspomagania kierownicy przy skodzie fabi 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Pompa wspomagania kierownicy przy skodzie fabi
Mam do was pytanie. Moj znajomy jest posiadaczem skody fabii 1,4MPI. Ostatnio padla mu pompa wspomagania, oczywiscie w warsztacie mu ja wymienili i poinformowali ze naprawa bedzie kosztowac okolo 3000 zl. Powiedzieli ze odczytali usterke ze temp oleju osiaga 250 stopni. Chodzi o to ze takiej temp. nie mogla miec bo usterka zie juz na parkingu wydarzyla. Moje pytanie jest takie czy jest ktos komu udalo sie wymienic tylko czujnik temperatury oleju w pompie wspomagania? czy to jest mozliwe?? jesli tak to jak. Chodzi o to ze byc moze tylko ten czujnik jest posuty a reszta jest OK.

pozdrawiam wszystkich forumowiczw i prosze o odpowiedz


12.01.2006, 15:54

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Ten typ tak ma Skoda Fabia posiada elektro-hydrauliczne wspomaganie i zdaża się że odmawia posłuszeństwa. Spotkałem się z tym kilka razy

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 13.01.2006, 20:25 przez Bourne, łącznie edytowano 1 raz



12.01.2006, 18:13
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.08.2005, 07:57
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 18
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0
Post 
Pompa +zbiornik+sterownik jest monolitem - wymieniałem u Groblewskiego ( 2400 )

_________________
Tadeusz


13.01.2006, 14:54
Zobacz profil GG Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Bourne napisał(a):
Ten typ tak ma Skoda Fabia posiada elektro-hydrauliczne wspomaganie i zdaża się że odmawia posłuszeństwa. Spotkałem się z tym kilka razy

te pehamot-w ktorej grupie pomiarowej wskazana jest temperatura oliwy???? :roll:


15.01.2006, 10:11

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dla tego kolegi który używa trudnych słów przytaczam definicje monolitu ze słownika J. Polskiego:
monolit m IV, D. -u, Ms. ~icie; lm M. -y
«jednolity blok kamienny; rzeźba, element architektoniczny znacznych rozmiarów, wykonany z takiego bloku»
Monolit skalny.
Monolit marmuru, granitu.
Pomnik z monolitu.

przen. «jednolita, zharmonizowana, zwarta całość; także o człowieku (jako o indywidualności), którego charakter, postępowanie jest bez skazy»
Monolit zabudowań.
Monolit bohatera.
Postać z monolitu

zapewniam cię że ta pompa monolitem nie jest. Co prawda jest silikonem uszczelniona ale jestem pewien że po naprawie można ją spokojnie uczczelnić. Pytanie jest tylko o schemat elektryczny takiej pompy i części zamienne.
W mysl twojej def.- np.silnik jest takze monolitem i gdy siądzie uszczelka pod głowicą to trzeba wymienic cały silnik??


15.01.2006, 14:24

Dołączył(a): 13.02.2005, 10:40
Lokalizacja: Radom
Posty: 43
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: mazowieckie
Post 
nie wydaje mi sie żeby można było odczytać wartośc temperatury oleju hydraulicznego w pompie wspomagania. to jakis absurd. ta pompa albo dział albo nie. a jakie objawy złej pracy ma ten kolega


17.01.2006, 22:37
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL