Teraz jest 20.04.2024, 05:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
[F1] Problem otwieranie klapy bagażnika - Sedan 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post [F1] Problem otwieranie klapy bagażnika - Sedan
Mam problem. Jak przyjdzie zima to mam problemy z otworzeniem bagażnika. W mojej Fabi Sedan robi się to pociągając za dzwignie obok siedzenia kierowcy. No i jak jest zimno to wygląda to następujaco:
- pociągam za dzwignie
- podchodze do bagażnika i podnoszę go ok 1 cm (wiecej sie nie da)
- pociągam za dzwignie po raz drugi
- i dopiero wtedyu jest otwarty.

Auto jest garażowane zatem nie powinno byc wody która by tam zamarzała. Ale jak postoję przy mrozie na parkingu to sie tak właśnei dzieje, że musze latać dwa razy do dzwigni aby otworzyć.

Byłem w ASO (PS. ASO Rzeszów - tragedia. Jak jesteście z rejonu Rzeszowa to się zastanówcie nad kupnem SKODY - ja naprawy robię w Krakowie lub Krośnie bo do REX_AUTO nie pojadę więcej - chyba że mnie zmuszą) a wracając do bagażnika - ASO niby coś poprawili ale po tygodniu to samo wróciło. Byłem jeszcze raz u nich i znowu to samo.

Miał ktoś podobny problem? Co z tym zrobić? Jak się do tego zabrać?


Ostatnio edytowano 07.12.2010, 22:49 przez demex, łącznie edytowano 1 raz



04.01.2006, 09:47

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Mam HB i kilka razymiałem tak samo, było to po opadach śniegu lub deszczu który zamarzał. Poprostu uszczelka lub inny element przymarza i klapa nie odskakuje za pierwszym razem wyztarczajaco daleko. Tak jest też i z dżwiami, że czasami mogą mocno zamarznąć.


06.01.2006, 13:34
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Ja mam sedana, ale nie mam otwierania bagażnika z kabiny tylko z pilota.

Jak dobrze wiesz w fabi bagażnik w sumie może być zamknięty w dwóch pozycjach. Tzn normalnego zamknięcia i niedomknięcia (lekko klapa się unosi) ale zamek centralny dalej trzyma zamknięcie.

Moim zdaniem zamek Ci dobrze się nie otwiera i dlatego po pierwszym otwarciu jest tylko lekko podniesiana klapa, po czym wraca do pozycji zamknięcia i znów musisz otwierać.

Zrób eksperyment i niech ktoś z zewnąrzy podniesie klapę od razu jak ty będziesz trzymać przycisk otwarcia w kabinie.

U mnie niedawno zamek się zaciął w pozycji otwarcia. Na tyle że wymienili mi go bo się kompletnie zrypał.

Wróżę Ci w niedługim czasie zepsucie zamka w bagażniku. Typow przypadłość Fabii sedan :cry:

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


06.01.2006, 15:08
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tomislav napisał(a):
Ja mam sedana, ale nie mam otwierania bagażnika z kabiny tylko z pilota.


Ja domawialem sobie centralny zamek na pilta po pewnym czasie od zakupu. Ale nie mam otwierania na pilota. To trzeba było sobie osobno zamówić? Czy po prostu zapomnieli podpiąć? hmm.. no ale w sumie mam tylko dwa przyciski na pilocie...

Tomislav napisał(a):
U mnie niedawno zamek się zaciął w pozycji otwarcia. Na tyle że wymienili mi go bo się kompletnie zrypał.

Wróżę Ci w niedługim czasie zepsucie zamka w bagażniku. Typow przypadłość Fabii sedan :cry:


Niestety chyba wykrakałeś :( Dziś rano po otworzeniu bagażnika nie da się go zamnkąć, tzn da się go jak paluchem się przesunie dzwignie ktora go otwiera, bo się blokuje


06.01.2006, 15:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
mam wersję JOY. TO jest dosyć bogata wersja, na tyle że mam rozkładany kluczyk wolkswagenowski ( o którym spora częśc forumowiczów marzy :hurra: ) i tam mam otwieranie z pilota.

Jeśli chodzi o zamek to standarad. Spowodowane jest to tym że jest dość mizerne spasowanie elementów w fabi. I zamek za mocno uderza przy zamknięciu. Trzeba klapę wyregulować (tymi gumowymi odbijakami które sa na rogach klapy wewnątrz. ( w combi i HB ten problem nie wystepuje)
Poprostu powinno się je trochę wykręcić. Ale jak je wykręcisz to jak będziesz mieć zamknięty bagażnik to CI będzie trochę odstawał i nie będzie się dobrze układać z linią nadwozia i świateł.
Trochę mnie to denarwowało na początku ale wole to niż co roku dymać do warsztatu po nowy zamek.
Zrwóć uwagę że większość 2 letnich i starszych fabek sedan mają ciutkę odstającą klapę.

W każdym razie zbieraj kaskę na nowy zamek. Jesli masz auto na gwarancji to Ci wymienią za free.

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


06.01.2006, 17:40
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tomislav napisał(a):
Jak dobrze wiesz w fabi bagażnik w sumie może być zamknięty w dwóch pozycjach. Tzn normalnego zamknięcia i niedomknięcia (lekko klapa się unosi) ale zamek centralny dalej trzyma zamknięcie.


No to nie jest do końca prawda. Bagażnik zamknięty jest tylko wtedy, gdy klapa nie odstaje (żeby zamknąć bagażnik trzeba nieźle walnąć klapą). Taką niedomkniętą klapę zauważył mechanik w ASO i stąd wiem, że tak trzeba robić. Niedomknięcie powoduje a. stuki, b. brak rejestracji otwarcia klapy przez zamek centralny (otwieranie z kluczyka jak i przyciskiem na klapie) co skutkuje w moim samochodzie ponownym uzbrojeniem się alarmu po ok 30 sekundach, mimo, że bagażnik jest otwarty. No a jak się coś telepie to się w końcu zepsuje. Klapy w combi i hb są dodatkowo obciążone szybą, więc dodatkowa siła przy zamykaniu nie jest potrzebna. Do demex: A tak a propos to nie masz otwierania klapy na samej klapie :?: (przycisk poniżej znaczka skody we wnęce na rejestrację)


07.01.2006, 12:06

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie mam .. tylko przy siedzeniu kierowny dzwignia.


07.01.2006, 12:33

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
demex, w sumie jak się tak zastanowią, to jak otwieram klapę przyciskiem na niej, to jak odskoczy i jej energicznie nie podniosę, to się czasem blokuje jak u Ciebie i muszę jeszcze raz ją "otworzyć" tym przyciskiem. Chyba kluczem są tutaj odbijacze wspomniane przez Tomislava - wykręcone powinny dawać większą siłę "podrzucającą" klapę


07.01.2006, 12:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
piotr21 napisał(a):
No to nie jest do końca prawda. Bagażnik zamknięty jest tylko wtedy, gdy klapa nie odstaje (żeby zamknąć bagażnik trzeba nieźle walnąć klapą).

No i tu się nie zgodze. Ja mam dobrze wyregulowaną klapę teraz i nie muszę mocno klapą walić, lekko chodzi.
A jak klapa odstale i centralny zamek chwyci to klapy nie otworzysz kolego, więc jest zamknięta. U mnie tak było i tej wersji będę się trzymać :wink:

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


07.01.2006, 14:06
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tomislav, ale u mnie też lekko chodzi. Problem w tym, że stuka na wybojach jak nie jest domknięta. No i ten alarm. Jak otwarłem samochód z pilota (tylko centralny zamek bez otwierania drzwi) i otwarłem taki niedomknięty bagażnik, to moduł komfortu nie był informowany przez krańcówkę o otwarciu bagażnika i cholerstwo wyło bo się alarm uzbraja jak sie nie otworzy drzwi przez 30 sek. po otwarciu centralnego. A nie udało mi się wyeliminować stukania przez odkręcenie odbojników.


07.01.2006, 14:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
no u mnie na szęcie tak nie ma. Co do stukania na wybojach nie zauwazyłem, być może nigdy jeszcze nie jechałem z niedomkniętą.
CO nie zmienia faktu że rzeczywiście lepiej klapę domknąć. Ale regulacja klapy pomaga uniknąć ostrego walenia nią żeby się domknęła i wydłuża żywotnośc zamka.

Brak mozliwości otwierania klapy z zewnątrz u demexa mnie conajmniej dziwi. ???

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


Ostatnio edytowano 20.05.2012, 14:09 przez Tomislav, łącznie edytowano 1 raz



07.01.2006, 14:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 31.12.2005, 12:55
Lokalizacja: okolice Lublina
Posty: 28
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Skoda Fabia Sedan
Województwo: lubelskie
Post 
Ja w moime sedanie mam podobnie i występuje to przez cały rok tyle że w zimie jest to już standardem przy otwieraniu bagażnika. MIanowicie nigdy za piwerwszym razem nie mogę go otworzyć. Muwszę piciągnoś za uchwyt otwierania w aucie wyjść podnieść nieco klape i znów pociągnąc we wnętrzu. to jest conajmniej denerwujce. Przdałoby się otwieranie z zewnątrz. Ale nie wiem nawet czy takie było w Fabiach sedan.


07.01.2006, 14:37
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
woytek13, no ja mam sedana i do tej pory nie wiedziałem że są takie z otwieraniem klapy ze środka. Ja mam otwieranie tylko na zewnątrz na klapie i przyciskiem z kluczyka, a mam wersję JOY z 2004 roku.


07.01.2006, 14:45

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
u mnie w HB jak lekko oprę klapę o zamek to zaskakuje na raz i wtedy jak zamknę z pilota samochód to a alarm zamiast 2 piknięć wydaje aż 5 informując, że coś jest nie tak - swoją drogą nawet wtedy nie da się klapy otworzyć

na nierownościach źle zamknięta klapa od razu zaczyna stukać

:wink:


07.01.2006, 17:02

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Też mam HB i także żeby zamknąć klapę trzeba użyć siły, kiedy jest niedomknięta przy zamykaniu system o niczym ni einformuje i zachowuje się jakby wszystko było w porządku. Oczywiście n anierównościach klapa hałasuje.

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


07.01.2006, 18:55
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 211 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL