Teraz jest 28.03.2024, 16:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
[F1] Wariujacy autoalarm 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26.06.2009, 20:40
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Posty: 10
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post [F1] Wariujacy autoalarm
Witam. Po wczorajszych wielkich opadach sniegu i nocnych lekkich roztopach odsniezylem moje auto i wyruszylem do sklepu. Wychodzac ze sklepu zastalem auto z wlaczonym alarmem. Pod domem alarm znow sie wlaczyl, poczekalem, zamknalem auto jednak po jakiejs godzince znow uslyszalem pipkanie. Kilkakrotnie otwieralem i zamykalem auto by wylaczyc i wlaczyc alarm, jednak zalaczal sie co jakis czas. Wyjalem bezpieczik dla swietego spokoju jednak nadal meczy mnie co to jest. Silnik i okoloce sa suche, myslalem ze sie snieg lub deszcz dostal jednak brak widocznych oznak.

Autoalarm fabryczny w autku jak na zdjeciu zalaczajacy sie automatycznie zamykajac auto z pilotokluczyka :)

Czy ktos z was mial podobne doswiadczenie?

Czy moze alarm zalacza sie gdyz auto stoi na rozstapiajacym sie sniegu (20 - 30 cm) co autem troche porusza i aktywuje alarm? (wiem ze to troche nie logiczne bo snieg sie szybko nie topi, ale tonacy brzytwy sie lapie).

Prosze o pomoc.


20.12.2010, 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.02.2009, 13:55
Lokalizacja: woj. łódzkie
Posty: 59
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: Classic
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post odp
Kolego zobacz pod maską jak patrzysz z przodu na silnik to po lewej stronie w rynience znajduje się przycisk/włącznik informujący o niedomknięciu klapy...po prostu klapa (maska )silnika nie wciska do końca tego włącznika i dlatego po zamknięciu samochodu alarm ci się na nowo załącza. Ja zrobiłem tak że dokleiłem troszkę izolacji dokładnie w tym miejscu gdzie maska dotyka tego włącznika i teraz klapa dociska i jest o.k. zrób to samo:).Pozdrawiam.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje devolay za ten post:
rokipat
20.12.2010, 16:23
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.07.2006, 16:05
Lokalizacja: WPR 01 ....
Posty: 301
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2005 / 2006
Województwo: mazowieckie
Post 
dokładnie, sprawdź wyłącznik krańcowy. Mi kiedyś rozwalił się taki w drobny mak i alarm włączał się po każdym aktywowaniu. Koszt u nieautoryzowanych elektryków - ok. 20PLN.

_________________
http://travian.interia.pl/?uc=pl9_40938


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Lapidarious za ten post:
rokipat
20.12.2010, 17:38
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL