Teraz jest 26.06.2024, 12:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
[F2] Po diagnozie VAG (VCDS Light) wyskoczył błąd ABS i podu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20.12.2010, 14:29
Lokalizacja: Kraków
Posty: 12
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post [F2] Po diagnozie VAG (VCDS Light) wyskoczył błąd ABS i podu
Witam.

Za pomocą VCDS Light chciałem wykasować sobie błąd poduszki powietrznej. Wszystko ładnie poszło. Jednak korzystając z okazji że mam już podpięty komputerek postanowiłem sobie posprawdzać pozostałem moduły w poszukiwaniu błędów. Dużo tego nie znalazłem bo większość modułów jest nie dostępna i po próbie połączenia się z jednym z nich nagle zaświeciły się kontrolki ABS, czerwony wykrzyknik nad nią oraz poduszka powietrzna. I tu powstał problem bo za żadne skarby nie mogę poradzić sobie z ich wykasowaniem. Przy próbie połączenia się z modułem poduszki powietrznej dostaję komunikat że chyba mam wyłączyć zapłon (coś na iggnit.... i dalej nie pamiętam) i po 30 sekundach znowu włączyć Jednak z przerażenia nie próbowałem :(

Proszę o pomoc!!


27.12.2010, 16:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 10.04.2006, 11:06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Posty: 303
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: fabia 1.4/44kW
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post Re: Po diagnozie VAG (VCDS Light) wyskoczył błąd ABS i podu
pioo napisał(a):
Przy próbie połączenia się z modułem poduszki powietrznej dostaję komunikat że chyba mam wyłączyć zapłon (coś na iggnit.... i dalej nie pamiętam) i po 30 sekundach znowu włączyć


byla kiedys seria wadliwych sterownikow poduszek na przelomie 2000/2001r., ktore to nawet po przeskanowaniu nieoryginalnym VAGiem (VASem) uszkadzalo je. Ale Ty masz samochod z 2008 roku wiec nie powinno nic sie stac.


27.12.2010, 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.12.2010, 14:29
Lokalizacja: Kraków
Posty: 12
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post 
Kiedyś też o czymś taki czytałem ale z tego co pamiętam było to w Octawiach i przed wejściem do modułu AirBag program ostrzegał o czymś takim :)

[ Dodano: 2010-12-28, 12:28 ]
Się trochę zdenerwowałem. Ja tu wczoraj laptop z Win XP od sąsiada pożyczyłem na którym zainstalowałem kabelek oraz VAG COM 409, pod drugą pachą swój z VCDS Light i chodu do garażu uzbrojony w sprzęt i potrzebną wiedzę aby raz na zawsze rozprawić się ze świecącą się kontrolką ABS oraz poduszki powietrznej. I co zastałem na miejscu?? Wsiadam przekręcam kluczyk ... lampeczki się ładnie świecą po czym ładnie gasną ... przekręcam dalej ... silnik ładnie odpalił i wygląda na to że ... że się samo naprawiło :( Kolejna próba ... to samo.
Czy to możliwe żeby się samo naprawiło?? Czy sterownik na mrozie -15 st doszedł do wniosku że już mi problemów ni będzie robił??


27.12.2010, 21:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL