Teraz jest 04.07.2024, 08:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
[F1] Problem z klimatyzacją 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 14.12.2010, 18:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Fresh Combi
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post [F1] Problem z klimatyzacją
Witam,

Zakupiłem auto z uszkodzoną klimatyzacją. Zdiagnozowałem nieszczelność w układzie koło chłodnicy, i wymieniłem króciutki przewód koło chłodnicy. Układ został napełniony i jest już szczelny, ale okazało się, że przy próbie włączenia klimatyzacji układ pali mi bezpiecznik (bodajże nr 12) na tablicy bezpieczników odpowiadający między innymi za wewnętrzny obieg powietrza i klimę.
Ma może ktoś schemat elektryczny klimatyzacji? Przeszukałem forum pod tym względem, zassałem wszystkie dane z FTP forumowego i niestety nic w tym temacie nie mamy :-(
Ewentualnie może wie ktoś gdzie zlokalizowany jest przekaźnik klimatyzacji - też jest pod kierownicą w okolicy BSI ?? Już samo to ułatwi mi sprawdzenie w którym miejscu następuje mi zwarcie.


14.02.2011, 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.01.2008, 13:14
Lokalizacja: łodz
Posty: 341
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: FABIA VW Passat 1,8 ADZ
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: [F1] Problem z klimatyzacją
Witam
Pytanie czy osuszacz był wymieniony? Generalnie przekażniki są nad pedałami hamulca. Podaj link do przekażników http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia/105

_________________
:o)


14.02.2011, 14:39
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.12.2010, 18:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Fresh Combi
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Problem z klimatyzacją
najjan10 napisał(a):
Pytanie czy osuszacz był wymieniony?


Nie wymienialiśmy osuszacza. Układ był napełniony bodajże azotem potem było to jakoś odsysane, i jeszcze raz to samo. Potem tworzona była próżnia i to miało (podobno) pozbawić układ wilgotności. Nie jestem zbyt dobry z chłodnictwa, więc zaufałem znajomemu specjaliście od klimatyzacji pracującemu z zawodzie już kilkanaście lat.

Dzięki za link. Czynności te przeprowadzałem już przy wymianie czujnika świateł cofania gdy przestały mi świecić, ale nie rozglądałem się wtedy zbytnio za przekaźnikami :wink:


14.02.2011, 15:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL