Teraz jest 26.04.2024, 03:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Skrzypienie plastiku za fotelem tylnim. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19.10.2005, 10:01
Lokalizacja: Olkusz
Posty: 27
Podziękował: 0
Pomógł: 0
Post Skrzypienie plastiku za fotelem tylnim.
Witam,

Mam w aucie denerwojacy dzwiek trzaskania plastiku za tylnim fotelem od strony kierowcy :!: . Auto jest 7 miesiaczne z przebiegiem 8K. Na poczatku myslalem ze to wina rolety zasłaniajacej bagaznik ale wymontowalem ja i sprawdzilem ponownie podczas jazdy, co sie okazalo zaczelo skrzypic po dwoch stronach.
Co poradzicie bo wlasnie jestem przed wyjazdem do serwisu skody.

Pozdrownie Hsd :D


19.10.2005, 10:50
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mialem to samo, serwis przesmarowal rolete, tak ze mozna bylo plywac w smarze:):):) i nadal trzeszczalo. Przesmarowalem 4WD zawiasy od kanapy i jest ok od 1,5 roku. Troszke psiknalem w sam uchwyt do rozkladania kanapy, a troche w zamek/zatrzasak po rozlozeniu kanapy. PELEN SUKCES


19.10.2005, 10:55

Dołączył(a): 19.10.2005, 10:01
Lokalizacja: Olkusz
Posty: 27
Podziękował: 0
Pomógł: 0
Post 
Cinello napisał(a):
Mialem to samo, serwis przesmarowal rolete, tak ze mozna bylo plywac w smarze:):):) i nadal trzeszczalo. Przesmarowalem 4WD zawiasy od kanapy i jest ok od 1,5 roku. Troszke psiknalem w sam uchwyt do rozkladania kanapy, a troche w zamek/zatrzasak po rozlozeniu kanapy. PELEN SUKCES


Dzieki za szybka odpowiedz Cinello

Co do pierwszego to odpada bo jak pisalem zdjolem belke z roleta i testowalem w czasie jazdy bez tego elementu i nadal trzeszczalo i to po dwoch stonach z tylu :(

Hmmm z ta druga sugestia to musze sprawdzic, dzieki.

Jednak z doglebnej diagnostyki wlasnej, zrodlo trzaskow jest dokladnie na wysokosci zaglowkow przy samym polaczeniu dwoch okien bocznych (tych tylnich nie przy kierowcy), tak jak by trzeszczaly te plastiki z tapicerki.
Jesli juz ktos sie z tym spotkal bede wdzieczny.
Pozdrowienia Hsd


19.10.2005, 12:06
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Hsd ja mam HB - nie kombi i mam to samo po prawej stronie przy zagłówku tylniej kanapy - nie mogę się cały czas zmobilizowac aby wziąść się za to - biorę głośniej radio. Ale jakby udało ci się zniwelowac te stuki to napisz jak się ich pozbyłeś

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


19.10.2005, 12:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Moze to jest zle zmontowant fotel? Tapiceraka jest zamontowana do stelaza za pomoca wielu chaczyków i ktorys zle siedzi?


19.10.2005, 12:37
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 10:01
Lokalizacja: Olkusz
Posty: 27
Podziękował: 0
Pomógł: 0
Post 
Tomasz ST napisał(a):
Moze to jest zle zmontowant fotel? Tapiceraka jest zamontowana do stelaza za pomoca wielu chaczyków i ktorys zle siedzi?


Kolejne dobre sugestie, jutro tez to ogladne. Ostatnio jak sie temu przygladalem zauwazylem ze przy tylnim siedzeniu jest plastik wypelniajacy laczacy siedzenie z drzwiami i on jesr chyba rozpiety na wysokosci 3/4 fotela, mozliwe ze to jest przyczyna. Ale z tego co widze to nie jest to latwe do zpiecia.

Hmmm moze ktos jeszcze ma jakis sugestie :?:

Pozdrowiena Hsd


19.10.2005, 15:06
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
hsd mnie też się wydaje że to ten plastik pomiedzy tylnimi fotelami a drzwiami. Włożyłem tam gąbkę ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy działa.

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


21.10.2005, 08:33
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No więc u mnie także dochodziło trzeszczenie z tylnich rejonów samochodu.

Przynajmniej u mnie okazało się iż winną całej zaistaniałej sytuacji była tylnia półka bagażnika !!

Po otwarciu tylniej klapy wypiąłem sznurki trzymające tylnią półkę do klapy bagażnika i położyłem ją w pozycji normalnej to znaczy leżącej na tych dwóch tylnich plastikach. Okazało się iż już lekkie naciśnięcie tylniej półki spoczywającej na tychże plastikach generuje ten irytujący dźwięk który dochodził podczas jazdy.

Obejrzałem sobie dokłądnie tylnią półkę i przyczyną powstawania trzeszcenia jest wytarta na samych końcach łączenia z plastikami własnie półka ( w czasie jazdy tylnia półka pracuje i w następstwie tego materiał którym jest powleczona w kontakcie z plastikiem sfilcował się a raczej bym powiedział że się wytarłł - co było widać ).

Pozbyłem się problemu naklejając na końcach plastików z którymi łączy się tylnia półka, docięte małe kawałeczki materiału z popularnych rzep, to znaczy część miekką i w tym momencie po odbyciu jazdy próbnej po kocich łbach irytujące trzeszczenie znikło.


27.10.2005, 13:09

Dołączył(a): 19.10.2005, 10:01
Lokalizacja: Olkusz
Posty: 27
Podziękował: 0
Pomógł: 0
Post 
Witam ponownie,
No i skonczylo sie na wizycie w serwisie w ramach gwarancji :P
Panowie w salonie poprawili to szybko i sprawnie - z tego co widzialem to nasmarowali tylnie zaczepy foteli oraz poprawili zle zalozony plastik z boku kanapy (postaram sie zamiescic zdjecie gdzie dokladniej w nastepnym poscie). Mozliwe ze smarowanie zaczepow foteli nie bylo rozwiazaniem tego problemu ale zato likwiduje szkrzypienie ich :wink:
Ogolnie sprawa zostala zalatwiona szybko i skutecznie, mimo tak zlych opini o serwisach skody. :roll:

Pozdrowienia Hsd


28.10.2005, 08:04
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Wczoraj u mnie dostrzeglem podobny problem, jak sie jedzie do sluchac lekkie trzesczenie w tylniej kanapie, jak sie okazalo po odryglowaniu tylniego oparcia kanapy po prawej stronie trzesczenie ustalo podczas jazdy, psikalem juz "Wódą 40" :mrgreen: i nic niepomaga ..wiec co radzicie moze jakis inny smar czy lepiej gnebic kolesi z ASO z tym problemem

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


19.11.2005, 09:29
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.10.2005, 07:46
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 34
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post 
Plastik uzyty do wykonania mechanizmu otwierania kanapy jest wyjatkowo kiepskiej jakosci. U mnie po pociagnieciu klameczki do gory strasznie piszczy i trzeszczy :|
Probowalem psikac WD, owijac tasma metalowe uchwyty (te, ktore sa widoczne po rozlozeniu kanapy) i chwilowo pomagalo lecz pozniej problem pojawial sie znow. Ja juz tez nie wiem co z tym zrobic :evil:
Narazie uniemozliwilem zatrzask tylnej kanapy poprzez polozenie materialu na metalowych uchwytach i problem mam z glowy.


19.11.2005, 10:29
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 10:01
Lokalizacja: Olkusz
Posty: 27
Podziękował: 0
Pomógł: 0
Post Mysle ze to moga byc te uchwyty metalowe
Jak pisalem wczesnie panowie a ASO posmarwali mi to czyms i teraz nie skrzypi, plus poprawili tapicerke w z lewej strony pomiedzy oparciem siedzenia a drzwiami. Jedna uwaga co do rodzaju smaru, uwazam ze nie moze byc to wd40 bo jest za zadki, u mnie uzyli czegos gestszego co trzyma sie tego stalowego bolca, wd raczej bedzie odrazu znikac.

Pozdrowienia Hsd :P


19.11.2005, 14:03
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mendocino napisał(a):
A z tylu to tez mam skrzypienie, kiedys mialem po dwoch stronach, cos poruszalem przy listwie plastikowej lekko wchodzacej pod oparcie kanapy i po lewej zadzialalo, A po prawej dalej skrzypi ;( ratujcie ja nie chce tak...


Witam wszystkich serdecznie. Udało mi sie wczoraj zamordować świerszcza w tylnej kanapie (oby skutecznie i na śmierć). Otóż skrzypiały plastikowe osłonki miedzy kanapa a drzwiami.
Po położeniu oparcia kanapy na plastikowym panelu bocznym można zobaczyć plastikowa okrągłą zaślepkę z długim rowkiem. Trzeba ta zaślepkę dokręcić jakimś płaskim cienkim ale szerokim wihajstrem. Po dokręceniu wszystkie hałasy ustały i cisza (przynajmniej z tego miejsca) jest piękna. :)


01.04.2008, 08:32

Dołączył(a): 29.04.2007, 20:41
Lokalizacja: Łódź
Posty: 165
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2007
Województwo: łódzkie
Post 
u mnie jak jadę po nierównościach słychać w tylnej części auta charakterystyczne trzeszczenie i stuki (plastikowe) nie mogę namierzyć ich przyczyny może macie jakieś pomysły?? :wtf1:
myśle że to chyba nie kanapa bo ten dźwięk to tak jak by plastik o plastik uderzał ale moze sie myle, jak by coś latało drżał trochę podobnie do takiego dzwieku jak wydaja luzno zamontowane tablice rejestracyjne?? proszę o sugestie??!!

_________________
SKODA FABIA 1.2 12v Mint 2007


12.05.2008, 21:47
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.08.2008, 19:05
Lokalizacja: Piekary Ślaskie
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
Miałem podobny problem - rozwiązałem tak że od dwóch tygodni nic nie skrzypi :lol: :
wzorując się na opisach na forum...dokręciłem plastikowe śruby (plastikowa okrągła zaślepka z długim rowkiem ---- na plastiku bocznym za tylnymi kanapami) zwykłym dużym śrubokrętem i potraktowałem zaczepy ( w środku tylnych kanap) WD-40..na razie spokój i błoga cisza

Obrazek

_________________
Fabia Combi 1,2 12V HTP mint


24.09.2008, 20:54
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 258 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL