Teraz jest 08.07.2024, 22:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
[F1/F2] Światła przez cały rok jak najprościej przerobić instalację? 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
czemu nie zrobisz tego 7V ukłądu na światła mijania, tylko na drogowe?
:-/


03.05.2009, 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.04.2009, 07:41
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 229
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Skrzynia: EYX - 5b.
Samochód: ELEGANCE
Rok prod.: 2003
Województwo: opolskie
Post 
bo światła drogowe w dzień są lepiej widoczne, a przy tym nie oślepiają, jakby ktoś chciał to może sobie zrobić na mijania.


03.05.2009, 17:06
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
hmmm :-/

'normalne' światła drogowe nawet w dzień nie sa przyjemne.
'normalne' światła mijania nawet w dzień są wystarczająco widoczne.

musiałbym sprawdzić czy rzeczywiście te Twoje drogowe nie oślepiają i czy rzeczywiście mijania na 7V są faktycznie tak słabo widoczne, że trzeba je zamienić na długie...

nie podoba mi się to, przynajmniej do czasu kiedy nie sie przekonam na własnej skórze.


03.05.2009, 17:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.01.2010, 08:55
Lokalizacja: WND
Posty: 48
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Samochód: SKODA Fabia III
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post 
u mnie w fabce 2006 I jest automatyczny włącznik świateł, natomiast mam z nim problem bo samych postojówek nie mogę włączyć macie może jakieś pomysły co mogę zrobić aby na postoju same postoje włączać ?

Fabia I kupiona w Polsce


11.05.2010, 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 10.04.2006, 11:06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Posty: 303
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: fabia 1.4/44kW
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Krzynio napisał(a):
u mnie w fabce 2006 I jest automatyczny włącznik świateł, natomiast mam z nim problem bo samych postojówek nie mogę włączyć macie może jakieś pomysły co mogę zrobić aby na postoju same postoje włączać ?


Przy wyłączonym silniku nie działają Ci postojówki? To coś masz nie tak. A jak włączysz kierunkowskaz w prawo lub lewo to też nie masz postojówek/obrysówek (bez kluczyka oczywiście).


11.05.2010, 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.01.2010, 08:55
Lokalizacja: WND
Posty: 48
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Samochód: SKODA Fabia III
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post 
chodzi o to że jak mam odpalony silnik i np. studzę silnik, czyli po trasie podjeżdżam gdzieś i nie chcę aby swieciły swiatła mijania tylko postojówki, więc przekręcam z pozycji zero lib mijania na postojowe i nie ma żadnej reakcji cały czas świecą


11.05.2010, 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 10.04.2006, 11:06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Posty: 303
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: fabia 1.4/44kW
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Krzynio napisał(a):
chodzi o to że jak mam odpalony silnik i np. studzę silnik, czyli po trasie podjeżdżam gdzieś i nie chcę aby swieciły swiatła mijania tylko postojówki, więc przekręcam z pozycji zero lib mijania na postojowe i nie ma żadnej reakcji cały czas świecą


A to normalne, u mnie jest tak samo, bo mam włączanie świateł dziennych wzięte z przekaźnika pompy paliwa i jak ta pracuje to światła się świecą niezależnie od przełącznika świateł. Mam też ukryty wyłącznik świateł dziennych i mogę je w każdej chwili wyłączyć.

A długo "chłodzisz" ten silnik na postoju?
Jak ja zatrzymam się po dłuższej jeździe na postoju i nie wyłączę silnika to zaraz wzrasta mi temperatura i włącza się wentylator, więc chyba na postoju to silnika nie da się schłodzić. :-)


12.05.2010, 06:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.01.2010, 08:55
Lokalizacja: WND
Posty: 48
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Samochód: SKODA Fabia III
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post 
nom napisał(a):
Krzynio napisał(a):
chodzi o to że jak mam odpalony silnik i np. studzę silnik, czyli po trasie podjeżdżam gdzieś i nie chcę aby swieciły swiatła mijania tylko postojówki, więc przekręcam z pozycji zero lib mijania na postojowe i nie ma żadnej reakcji cały czas świecą


A to normalne, u mnie jest tak samo, bo mam włączanie świateł dziennych wzięte z przekaźnika pompy paliwa i jak ta pracuje to światła się świecą niezależnie od przełącznika świateł. Mam też ukryty wyłącznik świateł dziennych i mogę je w każdej chwili wyłączyć.

A długo "chłodzisz" ten silnik na postoju?
Jak ja zatrzymam się po dłuższej jeździe na postoju i nie wyłączę silnika to zaraz wzrasta mi temperatura i włącza się wentylator, więc chyba na postoju to silnika nie da się schłodzić. :-)


Mam TDI więc po za każdym razem czekam na ostudzenie turbinki :D

Jeżeli chodzi o światła to ja nie mam świateł do jazdy dziennej tylko normalny automatyczny włacznik świateł to co montuje serwis, kolega ma w Jettcie ksenon ten sam włącznik i jak studzi daje na pozycję postojówek i ładnie świecą postojówki a u mnie nic się nie zmienia na włączonym silniku, czy zero czy postój czy mijania mam taką samą "siłę swiateł" :(


12.05.2010, 08:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
Cytuj:
Jeżeli chodzi o światła to ja nie mam świateł do jazdy dziennej tylko normalny automatyczny włacznik świateł to co montuje serwis, kolega ma w Jettcie ksenon ten sam włącznik i jak studzi daje na pozycję postojówek i ładnie świecą postojówki a u mnie nic się nie zmienia na włączonym silniku, czy zero czy postój czy mijania mam taką samą "siłę swiateł" :(

Moduły które to realizują mają zwykle dwa wyprowadzenia, jedno do czujnika - np pompy, a drugie do postojówek - przez to wejście światła są gaszone jak przełączysz przełacznik.
I Ty albo masz to niepodłączone, albo masz jakiś samodział, który tego nie ma.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


12.05.2010, 21:37
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.01.2010, 08:55
Lokalizacja: WND
Posty: 48
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Samochód: SKODA Fabia III
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post 
krzych_b napisał(a):
Cytuj:
Jeżeli chodzi o światła to ja nie mam świateł do jazdy dziennej tylko normalny automatyczny włacznik świateł to co montuje serwis, kolega ma w Jettcie ksenon ten sam włącznik i jak studzi daje na pozycję postojówek i ładnie świecą postojówki a u mnie nic się nie zmienia na włączonym silniku, czy zero czy postój czy mijania mam taką samą "siłę swiateł" :(

Moduły które to realizują mają zwykle dwa wyprowadzenia, jedno do czujnika - np pompy, a drugie do postojówek - przez to wejście światła są gaszone jak przełączysz przełacznik.
I Ty albo masz to niepodłączone, albo masz jakiś samodział, który tego nie ma.


Oj :/ a ten moduł gdzie jest, bo za przełącznikiem nic nie widać ....

krzych_b dzieki za pomoc i odpowiedź.


13.05.2010, 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
Krzynio napisał(a):

Oj :/ a ten moduł gdzie jest, bo za przełącznikiem nic nie widać ....

krzych_b dzieki za pomoc i odpowiedź.


Niestety nie mam pojęcia gdzie go ktoś mógł dołożyć. To od biedy mieści się nawet do reflektora.

Nie ma za co, bo niewiele konkretnego na razie skorzystałeś. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


13.05.2010, 19:56
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 10.04.2006, 11:06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Posty: 303
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: fabia 1.4/44kW
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Krzynio napisał(a):
Mam TDI więc po za każdym razem czekam na ostudzenie turbinki :D


I tak masz napisane w instrukcji samocgodu, żeby po każdej jeździe odczekać minutę na postoju?


13.05.2010, 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.01.2010, 08:55
Lokalizacja: WND
Posty: 48
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Samochód: SKODA Fabia III
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post 
nom napisał(a):
Krzynio napisał(a):
Mam TDI więc po za każdym razem czekam na ostudzenie turbinki :D


I tak masz napisane w instrukcji samocgodu, żeby po każdej jeździe odczekać minutę na postoju?


szczerze to nawet do instrukcii nie zagladałem fabia nie jest jakimś nie wiadomo jakim mega hiper turbo pojazdem zaby czytać insrukcje :D (nigdzie nie pisałem o minucie) , to moj drugi samochód z turbinka i zawsze tak robiłem i zero problemów....


14.05.2010, 11:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.11.2008, 14:19
Lokalizacja: kołobrzeg
Posty: 81
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Szukam obwodu w komorze silnika na którym pojawia się zasilanie po stacyjce (nie chcę ciągnąć kabla z kabiny)Powinien to być jakiś bezpieczny obwód z którego branie zasilania nie wpłynie negatywnie na instalację i urządzenia.Potrzebuję niewielkiej mocy do zasilania diodowych świateł dziennych ,to podpięcie bardzo ułatwiło by podłączenie takich świateł.Na przewodzie do świateł byłby wpięty w szereg przekażnik zasilany z postojówek,po włączeniu fabrycznych świateł zadziałałby przekaźnik i wyłączył te światełka dzienne.Wszystko było by wtedy zgodnie z przepisami.(wg.nowych przepisów nic poza przednimi dziennymi nie musi się świecić ,podobno też od początku tego roku przepisy dotyczące ww świateł są takie same jak w całej unii europejskiej i nie dotyczy nas durny przepis z powierzchnią lamp 40cm kw,byłem w stacji która robi przeglądy i diagnosta mi to potwierdził)


02.06.2010, 08:49
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.11.2005, 17:23
Lokalizacja: ERW
Posty: 95
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: NAY - 7b.AUT
Samochód: SEAT Ibiza 1.4 85KM Stylance
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post Re: Światła przez cały rok jak najprościej przerobić instala
Kilka postów wyżej pisałem jak przerobiłem światła w swojej Fabii , układzik działał bez zastrzeżeń do końca tzn. sprzedaży samochodu.
Ponieważ w obecnym samochodzie powoli kończy się gwarancja postanowiłem znów coś przerobić.
Popełniłem więc pewien układzik do automatycznego włączania świateł(trochę bardziej zaawansowany).
Układzik po przekręceniu kluczyka powolutku rozpala światła pozycyjne , a następnie również powolutku światła mijania, całość trwa około 40 sekund
Po wyłączaniu zapłonu światła mijania gasną od razu , ze względu na oszczędność prądu , a pozycyjne gasną powoli.
Układzik prawie nie ingeruje w elektrykę samochodu i jest całkowicie wyłączany za pomocą jednego przełącznika
Tu można zobaczyć jak to wygląda choć jakość taka sobie (w dzień słabo widać a w nocy aparat jakoś nie może złapać ostrości).
Ze względu że mam pełną elektrykę zintegrowaną z modułem komfortu napotkałem kilka problemów , które by nie wystapiły w starej dobrej Fabii.
Po pierwsze kontrolka przepalonych żarówek , ale ją po prostu wyłączyłem Vagiem
Po drugie brak regulacji podświetlania zegarów , tzn. mogę jasność ustawić w moim wynalazku , ale fabryczne nie działa( działa normalnie jak
wyłączę swój układzik który jak pisałem nie ingeruje w elektrykę)
Po trzecie brak doświetlania zakrętów przy włączonym urządzeniu , ale to też rozwiązałem , w tej chwili doświetlanie działa bez względu czy światła są włączone automatycznie czy też manualnie
Jak się koledzy na takie coś zapatrują?


09.11.2012, 19:27
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL