Teraz jest 23.06.2024, 03:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona
[F1-F4] Łożysko w przednim kole 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2008, 12:29
Lokalizacja: K-ce
Posty: 38
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: FABIA CLASSIC - PB ONLY
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
Witam

podłączę się do tematu z pytaniem.

Mianowicie śłysze wycie ( nie wie mskąd dokładnie) przy prędkościach od 40/50 km/h i od 60-70 km/h. Potem jest cisza. Co to może być wg. Was.

Dodam iż mechanik stwierdizł że może to być wykrzywiona półoś, a ja dodam od siebie że mam dosyć stare zimówki...

prosze o radę

pozdrawiam


08.02.2008, 09:04
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Cytuj:
Mianowicie śłysze wycie ( nie wie mskąd dokładnie) przy prędkościach od 40/50 km/h i od 60-70 km/h. Potem jest cisza. Co to może być wg. Was.

Jakie masz koła (wielkość i opony)? Wg mnie to właśnie łożysko.
Które, to trzeba na słuch, a potem obadać na podnośniku.

PS jak śmigasz na ręcznym, to pewnie tylne, jak ostro po zakrętach i jeszcze po dziurach, to przednie. ;p

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


Ostatnio edytowano 08.02.2008, 09:54 przez Myjk, łącznie edytowano 1 raz



08.02.2008, 09:41
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2008, 12:29
Lokalizacja: K-ce
Posty: 38
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: FABIA CLASSIC - PB ONLY
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
Cytuj:
Jakie masz koła (wielkość i opony)? Wg mnie to właśnie łożysko.
Które, to trzeba na słuch, a potem obadać na podnośniku.

PS jak śmigasz na ręcznym, to pewnie tylne, jak ostro po zakrętach i jeszcze po dziurach, to przednie. ;p


Dzięki Myjk..jakie mam opony 165 na ..hmm nie wiem dokładnie ale jakiś standart

co rozumiuesz przez
Cytuj:
jak śmigasz na ręcznym, to pewnie tylne, jak ostro po zakrętach i jeszcze po dziurach, to przednie. ;p


pozdro[/quote]


08.02.2008, 09:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Cytuj:
co rozumiuesz przez
Cytat:
jak śmigasz na ręcznym, to pewnie tylne, jak ostro po zakrętach i jeszcze po dziurach, to przednie. ;p

Chciałem pomóc zdiagnozować, które łożysko Ci pada na podstawie stylu Twojej jazdy.
Przeczytaj post mariusz_s n.t. przyczyn padania łożysk.
Mnie padło prawe tylne łożysko, bo codziennie przy wyjeździe
z pracy zawracam w lewo i aż się prosi o zaciągnięcie ręcznego. :)

Przeanalizuj swój styl jazdy i będzie wszystko jasne, przynajmniej teoretycznie. :>

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


Ostatnio edytowano 08.02.2008, 10:10 przez Myjk, łącznie edytowano 1 raz



08.02.2008, 09:59
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2008, 12:29
Lokalizacja: K-ce
Posty: 38
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: FABIA CLASSIC - PB ONLY
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
Ok teraz wszystko jasne..


jeśli chodzi o:

Cytuj:
Przeanalizuj swój styl jazdy i będzie wszystko jasne, przynajmniej teoretycznie. :>


to ja generalnie jeżdżę bardzo spokojnie( bez ręcznych :eh: ) fakt że przednie zawieszenie cierpi bardziej niż tył - dużo dziur na mojej drodze :smutny: (3 miechy temu wymieniałem łożysko tylne)

PS bardzo ciężko zdjagnozować skąd dochodzi dźwięk Ci co siedzą z tyłu mówią że tył ja mówie że przód grrr

ale lepiej wymienić łożysko niż półoś hehe

dzięki za radę

pozdrawiam


08.02.2008, 10:09
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.02.2008, 10:37
Lokalizacja: Sochaczew
Posty: 10
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AME-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Samochód: Fabia Sedan
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post 
wklicki napisał(a):
Podbije temat, ponieważ sam w chwili obecnej mam do wymiany łożysko przednie... Czy warto zaopatrzyć się w coś takiego: http://www.allegro.pl/item306223543_loz ... fabia.html

Byłem w kilku sklepach, i w jednym zaśpiewali mi 199 zł, w drugim 270 zł za takie samo łożysko FAG'a - więc cena na allegro wydaje się bardzo okazyjna.



Ja właśnie tam kupiłem dwie sztuki w zeszłym tygodniu i mam je już zamontowane. Wg mnie wszystko jest w porządku. Są to nowe FAG-i. Ja odebrałem piasty osobiście w siedzibie firmy ANDA w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 190, tel. 042 6562874.
Miałem zastrzeżenia, że były luzem, i posiadały ślady lekkich zarysowań (podobno od transportu), ale nie miało to znaczenia przy ich wykorzystaniu. Pasują do fabii ze wspomaganiem, ale bez ABS. Dla pewności proponuję kontakt telefoniczny. Ja kupiłem tam równiez rozrząd i pompę wody.

Pozdrawiam


08.02.2008, 11:38
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Generalnie wczoraj po 14:00 wylicytowałem na allegro, dzisiaj po 11:00 już mi kurier dostarczył. Tylko zaniepokoily mnie dwie sprawy:
- łożysko nie było w oryginalnym pudełku;
- miało delikatne ślady porysowania;

Wymieniłem je w zaprzyjaźnionym zakładzie - 60 zł sobie policzyli za około 1,5 godz. roboty. I jak narazie - koło się kręci. Aż się odzwyczailem od takiej cichej jazdy :)


08.02.2008, 18:08

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam.

Problem wymiany łożyska pojawił się u mnie (75 tyś km).
Przeczytałem że łożysko tworzy integralną cześc z piastą , że nie da rady wymienić samych łożysk trzeba wymianiać komplet ( piasta+łożysko). Czy prawda jest aż tak okrutna? Gdzie najbardziej opłca się kupić te cześć? allegro to dobry pomysł? Z tego co przeczytałem większość poleca FAG'a. I może jakieś porady przy wymianie łożysk... zamierzam sam to zrobić.


03.03.2008, 19:39

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
BromasS napisał(a):
Witam.

Problem wymiany łożyska pojawił się u mnie (75 tyś km).
Przeczytałem że łożysko tworzy integralną cześc z piastą , że nie da rady wymienić samych łożysk trzeba wymianiać komplet ( piasta+łożysko). Czy prawda jest aż tak okrutna? Gdzie najbardziej opłca się kupić te cześć? allegro to dobry pomysł? Z tego co przeczytałem większość poleca FAG'a. I może jakieś porady przy wymianie łożysk... zamierzam sam to zrobić.


Łożysko występuje jako zintegrowana część z piastą. Nie kupisz samego łożyska, a choćby nawet to nie rozbierzesz piasty :)).
Ja robiłem u Danelczyka w Kalinówce.
Koszt piasty FAG + robocizna ok.320zł + ustawienie zbieżności 20zł u znajomego.


03.03.2008, 20:37

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
marcin-pulawy napisał(a):
BromasS napisał(a):
Witam.

Koszt piasty FAG + robocizna ok.320zł + ustawienie zbieżności 20zł u znajomego.


Nie dziękuje nie skorzystam... jestem tylko studentem. W dodatku to mój pierwszy samochód. No nic trzeba będzie być milszym dla rodziców.. W dodatku jedno i drugie koło huczy..
Nie orientujesz się może ile takie łożysko+piasta u Danelczyka kosztuje?
Muszę sobie policzyć co jest dla mnie najkorzystniejsze...


03.03.2008, 21:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
BromasS napisał(a):
marcin-pulawy napisał(a):
BromasS napisał(a):
Witam.

Koszt piasty FAG + robocizna ok.320zł + ustawienie zbieżności 20zł u znajomego.


Nie dziękuje nie skorzystam... jestem tylko studentem. W dodatku to mój pierwszy samochód. No nic trzeba będzie być milszym dla rodziców.. W dodatku jedno i drugie koło huczy..
Nie orientujesz się może ile takie łożysko+piasta u Danelczyka kosztuje?
Muszę sobie policzyć co jest dla mnie najkorzystniejsze...


Kompletna piasta ok. 190zł.
Są jakieś chińskie podróby za 70zł, tylko pytanie ile pojeździsz.
Ja odradzam :nono:


03.03.2008, 22:14

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
pytanie ? czy masz ABS jeśli tak to koszt łożyska wzrasta o około 30zł .


07.03.2008, 18:59

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dodam od siebie taką "ciekawostkę przyrodniczą".

Po zamianie opon zimowych na letnie, odczułem wyraźne zwiększenie głośności toczenia samochodu. Ponieważ nie miałem powodu podejrzewać opon (Matador MP35), które wyglądały na oko OK udałem się do mechanika celem diagnozy.
Pracownik warsztatu pojechał na jazdę próbną i stwierdził, że to łożysko, ale nie wie które, bo "bardzo niesie". W warsztacie zbadano wszystkie koła i szef stwierdził, że to łożysko prawe przednie. Dzwoni po kliku godzinach i mówi, że wymienił ale NIC NIE POMOGŁO !
Powiedział, że za wymianę nic nie weźmie bo "nie trafił". Następnego dnia przywiozłem zimowe opony (razem z felgami) i okazało się że na nich jest cisza, a więc to wina opon MATADOR MP35 ( 4 letnie, przebieg 40 tys km). Cała sprawa kosztowała mnie 50 zł (sam zaproponowałem widząc że facet jest OK). Szef warsztatu "wtopił" 160(nowe łożysko)-50= 110 zł, nie licząc straconego czasu i pracy.
Jest to o tyle ciekawostka, że dziś trudno trafić mechanika, który weźmie na siebie koszt chybionej diagnozy.


12.04.2008, 22:16

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Identyczna sytuacja.. po wymianie opon (nówki sztuki) na letnie koła "zaczeły huczeć". Łożyska nie podejrzewam bo jest tuż po wymianie. Trzeba się będzie przyzwyczaić do nowego hałasu. ;)


13.04.2008, 21:09

Dołączył(a): 10.10.2006, 09:18
Lokalizacja: Białystok
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post 
Witam!
Specjalistów od łożyska przedniego proszę o zweryfikowanie moich "podejrzeń" co do wyboru lewy/prawy przód. Objawy są takie: jadę prosto szumi i buczy na słuch lewe przednie, im szybciej tym bardziej; skręcam w lewo - buczenie prawie ustaje, jest znacznie ciszej; jak skręcam w prawo to szumi/buczy jak podczas jazdy na wprost, może nawet trochę więcej. Czy to lewe łożysko do wymiany ?
Z góry dzięki za pomoc,
pozdr.


17.04.2008, 12:31
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL