Teraz jest 07.07.2024, 16:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Przeciekające drzwi przednie 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
A mnie tam nic nie cieknie ani nie przemaka, a tyle razy miałem już rozbierane drzwi przednie. :smiley15:
Może jestem szczęściarz a może jak teraz sie pochwaliłem to.... będzie kap kap

_________________
Moje autko O2RS BLUE


25.08.2005, 08:43
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
red_fox napisał(a):
wolf, pierwsza fabie tez kombi miales?
moze ten problem dotyczy tylko h-b ???


Tak też mialem czarna :)..ale jedno zauwazylem wczesniej mialem wersje comfort z 2002 roku i w porownaniu do tej obecnej z 2005 materialy uzyte w środku ich spasowanie jest duze lepsze..może za kilka lat doczekamy sie wykonczenia ala MAYBACH :crazy: :hurra:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


25.08.2005, 10:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.05.2005, 09:01
Lokalizacja: POZNAŃ WLKP
Posty: 93
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Skoda Fabia I Sedan Ambiente +
Rok prod.: 2005
Województwo: wielkopolskie
Post 
No to kuźwa ciekną mi teraz tylnie lewe drzwi. W zeszły piątek trochę lało w Poznaniu i zauważyłem że z tyłu mam wodę na dywaniku. Jadę do ASO niech robią. Wkońcu od czego oni są ???
PZDR

_________________
Onwa MK 3 + SIRIO Silver Megawatt 3000 bat 170 cm - bardzo fajny zestaw CB


03.04.2006, 06:58
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam klubowiczów:-)
Co rozumiecie pod pojęciem przeciekajace drzwi??? Czy do tego tematu mozna zaliczyc gromadzenie się duzej ilości wody w nadprogach??? Jesli tak to chyba mam problem bo moje autko ma dopiero 3 tygodnie i we wszystkich drzwiach pojawia sie woda:-( Doradźcie proszę dobry serwis w Krakowie


07.04.2006, 14:34

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witaj,

Ja sie zorientowałem, ze cos jest nie tak ze szczelnością drzwi, gdy:

- zauwazylem wilgoć gromadząca się pod dywanikiem (np. po deszczu czy myciu samochodu)
- woda troche gromadzila sie na nadprogach, ale szczególnie w uszczelce (w srodku),
- wewnetrzne boczki drzwi byly wilgotne

Mozna zrobic prosty test - wlozyc do bocznych kieszonek np chusteczki jednorazowe luzem i zobaczyc czy sa wilgotne po deszczu czy intensywnym myciu samochodu... u mnie to tak wyszlo przypadkiem - ale juz uszczelnione :)


07.04.2006, 17:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Natia:
woda na samych progach to jeszcze nie są przeciekające drzwi. Chyba że na gumowej uszczelce bedzie, to gorzej (tj. jest to na fotach w pierwszym poście).
A tak jak Jacek pisał jeśli będziesz mieć wilgotną tapicerkę po dużym deszczu u dołu drzwi, to nie czekaj aż ci zaczną przeciekać że woda dostanie się na dywaniki (a tak na pewno będzie) tylko wal do ASO i niech naprawiają buraki.
Jak masz po gwarancji to zatrudnij jakiegoś chłopa (albo sama :crazy: ) , silikon + instrukcja "zrob to sam" ze stony głównej FABIACLUB 8-)

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


08.04.2006, 11:51
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
no i k@#$a gwaranacja mi się niedawno skończyła i co?? I zaczęły cieknąć drzwi przednie pasażera. Zapytam kolesi z ASO co oni na to (tzn czy będą chcieli ze mnie zedrzeć i ile) i wtedy zastanowię się, czy nie robić czego samemu. A już myślałem że nie będę miał tego problemu...


01.06.2006, 21:56
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Przy likwidacji przecieku drzwi ja użyłem uszczelki gumowej samoprzylepnej do okien-koszt 9zł o profilu litery"w".
Odkręciłem blachę metalową i do drzwi na około przykleiłem uszczelkę (starej nie zrywałem) i skręciłem z powrotem. Wygląda to tak, że fabryczna uszczelka weszła w środek nowej. No i ciec przestało.
Napewno jest to lepsze rozwiązanie niż używianie silikonu, bo przynakmniej można później w razie potrzeby drzwi rozkręcić, no i lepiej wygląda.

Jesli już ktoś się decyduje na silikon to nie używajcie silikonu sanitarnego, ponieważ "wyżera" lakier. Są specjalne silikony dla motoryzacji, którymi spokojnie można uszczelniać połączenia lakierowane.


24.03.2007, 14:17

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: Przeciekające drzwi przednie
Tomislav napisał(a):
Dziś zauważyłem że przeciakają mi nie tylko drzwi tylne (to zauważułem z 2m-ce temu) ale także i przednie :evil:
Chyba tak jeszcze nikt nie miał, bo nie słyszałem o takim przypadku.
Na dowód zamieszczam 3 zdjęcia (jakość może niezadobra bo robione telefonem, ale zawsze)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Auto nie ma jeszcze roku! :evil:
Na szczęście jeszcze mocno nie przepuszczają, ale kałuże się robią :cry:
Jak będe na rocznym przeglądzie w lipcu to musze im zgłosić "załatanie" wszystkich drzwi :roll:
Znając wasze opinie o ASO i ich wiedzy pewnie powiedzą mi że to nie możliwe żeby przednie drzwi przeciekały.
Ciekawe jakie gówna jeszcze mi wyjdą podczas eksploatacji mojej "czarnej strzały" :)
witam miałem to samo puszcza uszczelka w drzwiach w ASO na gwarancji ci to zrobią a jak nie to ściągnij tapicerke weż silikon i posmaruj wokolo blache co jest przykręcona do drzwi efekt murowany ja mam spokój już długi czas a w ASO chcieli za to 250 zł oszaleli.


28.03.2007, 21:17

Dołączył(a): 03.01.2010, 20:25
Lokalizacja: CHOJNÓW
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: COMBI
Rok prod.: 2002
Województwo: dolnośląskie
Post 
HEJ. u mnie też z tyłu przeciekją z tyłu . :chat:

_________________
hej


25.01.2010, 21:58
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.08.2009, 17:18
Lokalizacja: Tychy
Posty: 913
Podziękował: 2
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes Benz Vito 2.2 CDI
Rok prod.: 2010
Województwo: śląskie
Post 
irek,
NIc ztym nie zrobisz taka głupia konstrukcja a szczególnie żle wyprofilowana uszczelka.
Czasem pomaga przed rozpoczęciem jazdy otworzyć dzwi na chwulke by woda ściekła.
W takcie jazdy wodę wypycha pęd powietrza i wszystko jest Ok.

_________________
Transport Pasażerski od 8 do 40 osób klimatyzowanymi mikrobusami i autokarami e-mail wemabus@onet.pl tel 602 370 222 Zapraszam Marcin


26.01.2010, 18:19
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL