Teraz jest 06.07.2024, 16:44



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
[F2] Czujnik temperatury płynu chłodzącego. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
Daj spokój,i ma walić po oczach do 80*


02.04.2015, 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
tomek-u napisał(a):
Daj spokój,i ma walić po oczach do 80*

Niech wali tylko jest jeden problem, nikt jeszcze nie znalazł lub wynalazł jak to przestawić, żodyn !


02.04.2015, 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
Nie mam wiedzy na ten temat, ale jeśli nikt jeszcze przez tyle lat tego nie doszedł, to chyba po prostu się nie da.

_________________
Obrazek
Obrazek


02.04.2015, 21:53
Zobacz profil GG
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
Ciacho123 napisał(a):
Moje odczucia są też takie, że wskazania temp. w kabinie do szczęścia nie są potrzebne, bo i tak niezależnie od tego jaka jest rzeczywista temperatura silnika, to w najlepszym przypadku mamy wskazówkę na 90 stopni i ona się nie rusza po rozgrzaniu, a czy ktoś myśli że temperatura silnika na prawdę nie ulega żadnym zmianom w zależności od tego gdzie i jak jedziemy w danym momencie? Te wskazania są tylko bardzo mocno poglądowe i nic więcej. Dlatego producent potraktował to jako komfortowy dodatek, a nie niezbędny dla kierowcy wskaźnik. Może to nie brzmi dobrze na tzw. chłopski rozum, ale tak właśnie wg. mnie jest.


Od kiedy temperatura plynu chlodzacego = temperatura silnika? Jak juz tak bys chcial interpretowac to temp oleju wyznacza poziom rozgrzania silnika, a ta zmienia sie dosc mocno w zalenosci od stylu jazdy i obciazenia. Nie wiem ile masz lat, ale wszystkie osoby generacje starsza ode mnie, czyli obecni 30-paro latkowie i starsi patrza na temp plynu chlodzacego jako podstawowe narzedzie oceny stanu pojazdu. Tak samo obrotomierz. I to jest z tego co wiem stara szkola. Obecnie w mediach promuje sie nic-nie-robienie przy aucie. Wjazd do ASO i problem rozwiazany, uzytkownik ma nie wiedziec co i jak sie naprawia. Potem pieprza bzdury, ze kontrolka wystarcza. Bo przeciez i tak przecietny Kowalski nic by z tym nie zrobil. A Ty widze juz calym soba popierasz te nowoszesne brednie...

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


Niżej podpisany użytkownik dziękuje krd za ten post:
Daniel
03.04.2015, 07:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
krd napisał(a):
A Ty widze juz calym soba popierasz te nowoszesne brednie...

Popiera nie popiera, to z tego powodu "bok sobie ma wyrwać"nie nasza wina że jakiś mędrzec tak to wykombinował.
Puki co rozbieramy na czynniki pierwsze (co będzie gdy będzie)a jest jak jest.


03.04.2015, 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
krd napisał(a):
Od kiedy temperatura plynu chlodzacego = temperatura silnika? Jak juz tak bys chcial interpretowac to temp oleju wyznacza poziom rozgrzania silnika, a ta zmienia sie dosc mocno w zalenosci od stylu jazdy i obciazenia. Nie wiem ile masz lat, ale wszystkie osoby generacje starsza ode mnie, czyli obecni 30-paro latkowie i starsi patrza na temp plynu chlodzacego jako podstawowe narzedzie oceny stanu pojazdu. Tak samo obrotomierz. I to jest z tego co wiem stara szkola.

Ciągle jeszcze mam dwójkę z przodu jeśli chodzi o mój wiek, ale już niedługo niestety :mrgreen:

Nie wiem o co Ci chodzi, bo ja wcale nie popieram zastąpienia wskaźnika temp. cieczy chłodzącej kontrolką. Po prostu doceniam to co mam i jakoś muszę z tym żyć. Nie zgadzam się z opiniami niektórych, że taka kontrolka kompletnie nic nie daje, bo uważam że mając odrobinę wiedzy dlaczego samochód w ogóle jedzie, można mieć z niej odpowiedni pożytek - i ja tak mam. Odnośnie ASO - nie wierzę zbytnio w to co tam mówią i staram się omijać szerokim łukiem. Wszystko co umiem zrobić sam przy aucie, to robię sam, bo coś tam kumam i mam później satysfakcję.

krd napisał(a):
Obecnie w mediach promuje sie nic-nie-robienie przy aucie. Wjazd do ASO i problem rozwiazany, uzytkownik ma nie wiedziec co i jak sie naprawia. Potem pieprza bzdury, ze kontrolka wystarcza. Bo przeciez i tak przecietny Kowalski nic by z tym nie zrobil. A Ty widze juz calym soba popierasz te nowoszesne brednie...

Ostatnie Twoje zdania pokazują jak bardzo mnie nie znasz. Normalnie bredzisz.

_________________
Obrazek
Obrazek


03.04.2015, 15:10
Zobacz profil GG
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
To w takim razie musisz zaczac precyzyjniej formulowac swoje wypowiedzi. Przeczytaj fragment postu, ktory cytowalem oraz to co napisales wyzej.

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


03.04.2015, 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 14.06.2011, 18:46
Lokalizacja: CWA
Posty: 1168
Podziękował: 2
Pomógł: 21

Silnik: AME-1.4 8V 68KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Samochód: Fresh + LPG "AG"
Rok prod.: 2003
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
Cytuj:
Ciągle jeszcze mam dwójkę z przodu jeśli chodzi o mój wiek, ale już niedługo niestety

Ja też 2 ale już też niedługo będzie 3 :P
Cytuj:
Odnośnie ASO - nie wierzę zbytnio w to co tam mówią i staram się omijać szerokim łukiem.

Ile osób tyle opinii. Ja tam mam dobrą opinie wyrobioną o ASO.


04.04.2015, 19:04
Zobacz profil
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
Wszystko kwestia ASO. Niby te same procedury, ale w jednym lepiej jak w drugim. Osobiscie zlego slowa nie moge powiedziec na to, do ktorego jezdze. Jakby ktos byl zainteresowany to prosze PW, zeby nie bylo ze reklamuje :P

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


04.04.2015, 19:16
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
Znowu wejdę w dyskusję :P Ja natomiast uważam, że nawet nierozgarnięty człowiek posiadający wskazówkę temp płynu i mający uwalony termostat zauważy problem z nim. Szczególnie w zimę. Jak nie grzeje w środku to obserwuję wskaźnik. A tu wskaźnika brak. I co ? No jak co DO ASO :)

_________________
Obrazek


04.04.2015, 20:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
Tak sobie dyskutujemy i bardzo dobrze, bo troszkę pomyślałem i chyba sobie profilaktycznie wymienię termostat przy wymianie rozrządu i płynu chłodzącego. Chyba niezły pomysł, biorąc pod uwagę wiek i przebieg samochodu? Nie wiem ile średnio wytrzymuje termostat, ale skoro i tak będzie zmieniany płyn...

_________________
Obrazek
Obrazek


04.04.2015, 20:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
witek_77 napisał(a):
Znowu wejdę w dyskusję :P Ja natomiast uważam, że nawet nierozgarnięty człowiek posiadający wskazówkę temp płynu i mający uwalony termostat zauważy problem z nim. Szczególnie w zimę. Jak nie grzeje w środku to obserwuję wskaźnik. A tu wskaźnika brak. I co ? No jak co DO ASO :)


OK, odpowiem : w wymienionym przez Ciebie przypadku możemy mieć do czynienia z zawaloną/ zapchaną nagrzewnicą a wtedy sam termostat może być sprawny. Temp. na liczniku bez MAXI-DOT zgaśnie, bo sam z siebie silnik się zagrzeje.

Ciacho123 napisał(a):
Tak sobie dyskutujemy i bardzo dobrze, bo troszkę pomyślałem i chyba sobie profilaktycznie wymienię termostat przy wymianie rozrządu i płynu chłodzącego. Chyba niezły pomysł, biorąc pod uwagę wiek i przebieg samochodu? Nie wiem ile średnio wytrzymuje termostat, ale skoro i tak będzie zmieniany płyn...

Są auta, w których dostęp do termostatu jest kijowy np. silniki 8 zaworowe produkcji OPEL/ DAEWOO. Tam faktycznie obowiązuje wymiana termostatu co wymiana rozrządu, ale wynika to z faktu że aby wymienić termostat to trzeba zrzucać pasek i inne rzeczy. Jeśli u Ciebie dostęp jest bezproblemowy a sam termostat działa prawidłowo, a Ty nie masz dwóch lewych rąk - potrafisz sam sprawę ogarnąć - to lepiej nie wymieniać oryginału a zadbać o świeży płyn. Nic nie zyskasz zlecając wymianę od razu, bo czy teraz czy później zapłacisz tyle samo, pod warunkiem że dostęp jest swobodny.


04.04.2015, 20:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
No dostęp jest idealny, całkowicie na wierzchu mam termostat...

_________________
Obrazek
Obrazek


04.04.2015, 21:20
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
krd napisał(a):
Moje odczucia są też takie, że wskazania temp. w kabinie do szczęścia nie są potrzebne, bo i tak niezależnie od tego jaka jest rzeczywista temperatura silnika

no tak to tez po co ci wskaznik paliwa ? mozesz miec tylko kontrolke rezerwy, po co ci obrotomierz ? itp itd...

Jak do mnie wskaznik temp. to obowiazkowe wyposazenie co wiecej nie rozumiem dlaczego mialoby tego nie byc? Grupa VW niech bardziej tnie koszta i moze bez drzwi auta zaczna dawac albo bez maski BO TANIEJ! Ile wiecej kosztuje taki wskaznik przy produkcji licznika? Wiem ze tanie fiaty nie mialy tych wskaznikow, a tu fabia 2 auto nowej generacji i nie ma bo zaoszczedzili na liczniku 2$ przy produkcji pewnie O_x.


04.04.2015, 23:19
Zobacz profil
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F2] beznadziejny czujnik temperatury płynu chłodzącego
Zle zacytowales czp, tekst ten napisal Ciacho123. I zgadzam sie kompletnie z Toba ;)

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


05.04.2015, 07:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL