Teraz jest 05.07.2024, 13:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Następna strona
[F1/F2] Krańcówka tylnych i przednich drzwi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
W większości powtórzę co Venomk napisał, ale postaram się to pokazać "łopatologicznie". Ja miałem drukniętą instrukcję Venomk:

Do sciągnięcia potrzebujemy srubokręta, kawałka szmaty i najlepiej komplet kluczy TORX - nie pamiętam numerów. Powinniśmy mieć wiadomy mikrostyk i wskazane zapasowe spinki.

Ściąganie boczku drzwiowego:
1) Ściągamy fragment uchwytu do zamykania drzwi (ten który ciąganiemy podczas zamykania), w wersjach Joy i wyżej ma on kawałek srebrnej wstawki. Najlepiej podważyć śrubokrętem od dołu w dolnej części i jak nam troche odstaje to wsadzić palce i trochę na siłę wycięgnąć ze spinki, potem wyskoczy nam z zaczepika plastikowego i tak ciągniemy od dołu do góry . Zostaje nam w ręce "pół uchwytu" w kształcie litery C.
2) Odkręcamy dwie śruby, które pokazały nam się pod ściągniętym uchwytem - w głębi otworu - i dwie na samym dole, na krawędzi pod schowkiem drzwiowym.
3) Możemy teraz pokombinować, żeby wyciągnąć sterowanie szybami. Najlepiej wypychać lub podwadzać od tyłu, bo z tyłu są takie plastikowe uchwyciki na wcisk, sprężyste i poddają się na siłę, w przedniej części są takie wąsy "pod plastik" jak w niektórych telefonach komórkowych i możemy je wyłamać.
3) Jak już wyciągniemy sterowanie i wypniemy wtyczkę, ciągniemy od dołu do góry cały boczek, mocno, ale z wyczuciem, to zaoszczedzimy na spinkach, jak nie to trudno.
4) Po sciągnięciu boczku musimy odpiąć kabel od sterowania lusterkami i diody od centralnego - ta mała czerwona - oraz wypiąć linkę prowadzącej od klamki wewnętrznej do zamka. Łapiemy za koniec pancerza i delikatnie pociągnąć do tyłu, uważać na takie ząbki białego uchwyciku trzymającego pancerz na miejscu - są kruche.
5) Po tym mamy boczek ściągnięty.
Wyciąganie zamka.
1) Tak jak pisał Venomk widać po lewej stronie drzwi (patrząc od wewnątrz) gąbeczkę popielatą. Przecianamy, rorywamy ją i widzimy zamek :) nastepnie ściągamy 2 małe czarne zaślepki z boku drzwi i torxem wykręcamy po kilka obrotów szarpiąc klamką. Jak widać, ze zamek się rusza to podwadzamy śrubokrętem opierając się na szmacie i wyciągamy zamek. Jest film video na youtube koleś pokazuje na przykładzie octavii.
2) Gdy wyciągniemy zamek to patrzymy do dziurki po nim i widzimy po tewej stronie takie wgłębienie jakby gwintowane, a w nim taką jakby śrubeczkę zakończoną linką idącą do zamka. Śrubokrętem podwadzamy tę śrubeczkę i wychodzi nam ona do środka - latając luźno z linką.
3) Torxem odkręcamy dwie duże śruby i już zamek mamy luzem w otworze pod gąbką. Wyciągamy go, odpianmy wtyczkę i prawie po robocie :)
Podmianka mikrostyku.
1) W dolnej części zamka jak w F1 widzimy dwa kableki idące pod spinkę. Z jednej strony spinki widzimy taką blaszkę wyciętą i zagiętą "do środka" - takie zabezpieczenie przed wysuwaniem. Podginamy ją do góry, by zrównała się z blaszką spinki i spineczka schodzi nam prawie sama. Mamy mikrostyk sterczący luźno na kablu.
2) Jak wcześniej rozbroimy górną część mikrostyku od dolnej to wiemy co i jak. Robimy to samo z oryginalną. Jak wspomniałem wcześniej ta oryginalna malepszy plastik i zatrzaski dają się odgiąć bez ryzyka ułamania. Te w zamienniku są sztywniejsze i trzeba uważać.
3) Po rozebraniu podmieniamy górę mikrostyku z białym przyciskiem i gotowe. Jakby ktoś nie zwrócił uwagi to górę zakładamy tak, że biały bolczyk, przycisk ma naciskać na sprężynkę. Ja założyłem odwrotnie i przy próbie przekładki (ponownej rozbiórki) złamał mi się jeden zaczep, który wcześniej zbielał podczas odginania.
4) zakładamy wszystko w odwrotnej kolejności pamiętając by dogiąć blaszkę zabezpieczającą na spince. Acha w oryginale przestrzeń wokół białe przycisku jest posmarowana smarem i można troche dać by zamek ślizgał się po mikrostyku.

No i to tyle. Generalnie prościzna. Gorzej wygląda to w F1.

Odnośnie szyb to okazało się, że miałem strzelone dwa przewody przy wtyczce, która włączona jest w słupek. Dotychczas ściągałem peszla od drzwi, a to trzeba było sciągnąć od słupka/karoserii i pokazuje nam się wtyczka. Przewody musiały robić zwarcie i wyleciał bezpiecznik. Spiąłem kable - przejściówkami - wsadziłem bezpiecznik i działa jak dawniej :)

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


17.03.2012, 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Dig Dug napisał(a):
No i to tyle. Generalnie prościzna. Gorzej wygląda to w F1.



No właśnie. Ponieważ wczoraj znalazłem trochę czasu, postanowiłem wymienić krańcówkę u siebie.
Rozebranie drzwi zajęło mi jakieś 2h.
Niestety utknąłem. Nie mam pojęcie jak odpiąć linkę od zamka do klamki zewnętrznej.
Jak ktoś może to będę wdzięczny za podpowiedź.

A swoją drogą to ten co zaprojektował te drzwi w f1 powinien zostać zesłany na co najmniej 5 lat łagrów. Jeszcze nigdy nie miałem tyle problemu żeby rozebrać drzwi co w tym samochodzie. Dramat. Jak bym wiedział wcześniej to by mi tak nie brakowało tych funkcji których teraz nie mam przez zepsutą krańcówkę.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


27.03.2012, 20:40
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5408
Podziękował: 168
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Todd napisał(a):
Jak ktoś może to będę wdzięczny za podpowiedź.

Mogę Ci przesłać rysunki z opisem na @.
Napisz adres.

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


Niżej podpisany użytkownik dziękuje koleś za ten post:
Todd
27.03.2012, 21:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Todd - w F2 jest wg. opisu z punktu 2:

2) Gdy wyciągniemy zamek to patrzymy do dziurki po nim i widzimy po tewej stronie takie wgłębienie jakby gwintowane, a w nim taką jakby uciętą śrubeczkę zakończoną linką idącą do zamka. Śrubokrętem podwadzamy tę śrubeczkę i wychodzi nam ona do środka - latając luźno z linką.

Ta śrubeczka to taki bolczyk gwintowany, czarny chyba z plastiku. Widac ten element tak jakbyś miał pokazowy model "jak wygląda śróbka wkręcona" - wiesz dawniej były spotykane przecięte urządzenia by widzieć co jest w środku. I tu widać tak jakby jedna ścianka została ścieta, dzieki temu ten bolczyk wychodzi, a że normalnie linka ciągnie go i dociąga w stronę klamki, która nadal jest zamontowana.

Klamka w F1 wyglada tak samo jak w F2 stąd patent powinien byc ten sam. Jak jest inaczej to nie wiem. Ciągnąc za klamkę naciągamy właśnie tę linkę, idącą do zamka.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Dig Dug za ten post:
Todd
28.03.2012, 06:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Szanowni Wszyscy :!: Wstawiłem krańcówkę taką jak kolega GRIZLLI (patrz strona 9), czyli dziurka w blasze i wystający "bolec" . Światełka w drzwiach i w podsufitce po otwarciu świecą jak należy (wcześniej niekoniecznie, tzn raz świeciły, raz nie) ,ale zamki dalej chcą się zamykać i otwierać naprzemiennie . Da się wyłączyć jakoś tą funkcję za pomocą VAG'a :?: Czy mam wymieniać pozoostałe strzelone krańcówki i wtedy się uspokoi wszystko. Można powiedzieć, że rozwiązałem problem cząstkowo wpinając krańcówkę zewnętrzną. Macie jakieś pomysły, sugestie :?: Z góry dzięki wielkie i ukłony.

_________________
skoda, że tak mało koni


28.03.2012, 12:46
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Dig Dug

Tak myślałem że to trzeba jakoś wepchnąć. Tylko doszło do pewnego momentu i dalej nie chciało.
Sprawdzę to w sobotę.
Dzięki za odpowiedź

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


28.03.2012, 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
piotrekrm :
Cytuj:
Oczywiście należy pamiętać o diodach półprzewodnikowych w liniach krancówek (po dwie na linię).
możesz coś więcej na ten temat napisać :?: czy między "cycka" krańcówki "a'la maluch" czy jak tam inaczej, a centralkę należy wstawić diodę półprzewodnikową :?: jakiej wartości :?: co to daje :?:

_________________
skoda, że tak mało koni


02.04.2012, 06:35
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.11.2010, 19:21
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 375
Podziękował: 1
Pomógł: 6

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Fabia Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Nie bede zakładał nowego tematu bo mam pytanie jedno :D , czy zamek z fabii jest taki sam jak zamek z passata b5? chodzi mi o kompletny zamek .


11.05.2012, 18:33
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Tez to kiedys kminiłem, i moim zdaniem nie jest taki sam. Ale moge sie mylic. ???

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


11.05.2012, 19:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.11.2010, 19:21
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 375
Podziękował: 1
Pomógł: 6

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Fabia Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
No i niestety nie pasuje z passata , ale w aso seata chcą 150 zł . Opłaca się czy moze szukać tańszego ?


12.05.2012, 14:20
Zobacz profil GG
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.01.2011, 08:47
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 5161
Zdjęcia: 0
Podziękował: 101
Pomógł: 128

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III FL 1.0 TSI
Rok prod.: 2018
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Wyraził by ktoś chęć pomocy przy wymianie tej nieszczęsnej krańcówki. Bo tak czytam ten temat i mega mnie to przeraża. :shock:

_________________
Jest viewtopic.php?f=27&t=24816
Była viewtopic.php?f=27&t=18193


25.05.2012, 08:23
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
1.4-16v Michał napisał(a):
Wyraził by ktoś chęć pomocy przy wymianie tej nieszczęsnej krańcówki. Bo tak czytam ten temat i mega mnie to przeraża. :shock:


Nie bój nic, działaj ostrożnie, spokojnie, w odpowiedniej kolejności. ;) Na pewno dasz radę. ;)

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


25.05.2012, 09:20
Zobacz profil GG
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.01.2011, 08:47
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 5161
Zdjęcia: 0
Podziękował: 101
Pomógł: 128

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III FL 1.0 TSI
Rok prod.: 2018
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Dzięki za słowo otuchy ale czułbym się lepiej jak bym miał przy boku kogoś co już to robił. Bo ja za bardzo nie czuję tych rzeczy. Ale z drugiej strony kiedyś musi być ten pierwszy raz :D

_________________
Jest viewtopic.php?f=27&t=24816
Była viewtopic.php?f=27&t=18193


25.05.2012, 09:49
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2322
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Michał - to na prawde jest proste ;)
i pamiętaj - nic na siłę :mrgreen: :browar:

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


25.05.2012, 16:07
Zobacz profil GG Album osobisty
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.01.2011, 08:47
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 5161
Zdjęcia: 0
Podziękował: 101
Pomógł: 128

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III FL 1.0 TSI
Rok prod.: 2018
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Skoro tak mówicie to spróbuję w weekend podziałać. Ale już jestem przerażony tym zabiegiem :?

_________________
Jest viewtopic.php?f=27&t=24816
Była viewtopic.php?f=27&t=18193


25.05.2012, 18:29
Zobacz profil Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL