Teraz jest 04.07.2024, 17:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona
[F1/F2] Krańcówka tylnych i przednich drzwi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
MatCar17
a znajdz takiego w bok pukniętego sprzedawanego i z ciekawości zapytaj gościa za ile ci puści drzwi
np uszkodzone z takiego samochodu
http://otomoto.pl/skoda-fabia-C21135251.html

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


06.03.2012, 00:00
Zobacz profil WWW Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Ale co ja zrobię z drzwiami? ??? :mrgreen:

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


06.03.2012, 00:18
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
wymontujesz z nich zamek a resztę oddasz na zlom albo zostawisz u sprzedawcy może jak mu powiesz czego potrzebujesz sprzea ci w cenie złomu ... czyli za parę gr... może warto spróbować ??

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


06.03.2012, 00:23
Zobacz profil WWW Album osobisty

Dołączył(a): 09.08.2009, 10:49
Posty: 35
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: fabia
Rok prod.: 2000
Województwo: lubelskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
witam

Moja fabie tez dopadł problem krańcówek, jak narazie odpukać aby kierowca i pasażer po prawo z tyłu ale problem rozwiązałem zupełnie inaczej niż koledzy. z diagnozy jak wyjołem cały zamek wyraźnie widać ze włącznik krańcówki jest za krótki i nie zamyka obwodu po zamknięciu drzwi...wiec wystarczy założyć na niego przedłużająca tulejkę (wkład długopisu) podkleić i działa.


Pisze w tym temacie ponieważ nie wiem czy to problem krańcówki ale może tak, polega on na tym iż nie zapala mi się dioda od alarmu kiedyś działał ale przestał myślałem ze to problem krańcówek, wszystkie działają ale dioda od alarmu nadal martwa może jakieś sugestie? a może pod maska jest jeszcze krańcówka? tylko gdzie...

Inne zjawisko jakie jeszcze zaobserwowałem że zaraz po zamknięciu auta z pilota wszystkie drzwi zaryglowane mój bagażnik nadal można otworzyć...może jakieś sugestie bo mi już skończyły się pomysły....


12.03.2012, 00:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.12.2007, 14:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 114
Podziękował: 6
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Fabia FLESZ
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
podepnij kolego vaga gdyż na ślepo rozbebeszysz cały samochód i nic nie znajdziesz a tak może być jakaś cenna informacja. Aha w zamku klapy też jest krańcówka ale jak dobrze pamiętam to ona ma za zadanie włączyć i wyłączyć światełko w bagażniku. Mógł też się spierniczyć siłownik od ryglowania klapy. Jak zwykle powodów jest mnóstwo

_________________
Obrazek


12.03.2012, 11:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.08.2009, 10:49
Posty: 35
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: fabia
Rok prod.: 2000
Województwo: lubelskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
ta krańcówka w klapie jest ok bo można palcem ja włączyć i słychać jak działa + gasi i zapala lampkę w bagażniku. Siłownik od ryglowania klapy? cóż to takiego...


zapodajcie jakiegoś linka do Vaga kabel mam z kkl nawet. Raz podłączałem auto ale żadnych błędów nie mogłem z czytać możne jakaś lipna wersja programu była.


13.03.2012, 00:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Odgrzeję temat przeróbki krańcówki na taką z Felicji (czyli montowana w blasze). Wybaczcie jeśli gdzieś to było wspomniane, a z pośpiechu nie wyczytałem. Piszę tego posta między garażem - domem - a garażem. Rozebrałem wg instrukcji na forum co potrzeba było dla zamontowania nowej krańcówki, dobrałem się do wtyczki między drzwiami, a słupkiem i tnę kabelek, pod który będę podpinał nową krańcówkę i tu mam pytanie: gdzie jest centralka? w drzwiach, czy w kabinie - chodzi mi o to , w którą stronę mam podpiąć kabelek? Przykładowo centralka jest w drzwiach - ucinam kabelek przy wtyczce i podpinam nową krańcówkę w kabelek, który został odcięty za wtyczką. Jeśli zakładam, że centralka jest w kabinie , to ucinam kabelek przy wtyczce i podpinam nową krańcówkę do kabelka , który został przy wtyczce (sygnał idzie w stronę kabiny). Myślę ,że jest to czytelne w miarę. Z góry dzięki za wskazówki.

_________________
skoda, że tak mało koni


15.03.2012, 11:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.08.2009, 10:49
Posty: 35
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: fabia
Rok prod.: 2000
Województwo: lubelskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Seba1.9 napisał(a):
Odgrzeję temat przeróbki krańcówki na taką z Felicji (czyli montowana w blasze). Wybaczcie jeśli gdzieś to było wspomniane, a z pośpiechu nie wyczytałem. Piszę tego posta między garażem - domem - a garażem. Rozebrałem wg instrukcji na forum co potrzeba było dla zamontowania nowej krańcówki, dobrałem się do wtyczki między drzwiami, a słupkiem i tnę kabelek, pod który będę podpinał nową krańcówkę i tu mam pytanie: gdzie jest centralka? w drzwiach, czy w kabinie - chodzi mi o to , w którą stronę mam podpiąć kabelek? Przykładowo centralka jest w drzwiach - ucinam kabelek przy wtyczce i podpinam nową krańcówkę w kabelek, który został odcięty za wtyczką. Jeśli zakładam, że centralka jest w kabinie , to ucinam kabelek przy wtyczce i podpinam nową krańcówkę do kabelka , który został przy wtyczce (sygnał idzie w stronę kabiny). Myślę ,że jest to czytelne w miarę. Z góry dzięki za wskazówki.



nie bardzo wiem co masz na myśli...ale prześledź kable które są podłączone do zamka i centralka jest we wnętrzu. Chodzi o to ze krańcówka w zamku dział gdy zapadka w zamku opada na nią czyli wtedy jak drzwi są otwarte.


15.03.2012, 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Cytuj:
prześledź kable które są podłączone do zamka i centralka jest we wnętrzu. Chodzi o to ze krańcówka w zamku dział gdy zapadka w zamku opada na nią czyli wtedy jak drzwi są otwarte.

Centralka jest we wnętrzu, ale czego (drzwi, kabiny ?) . Nie chcę ściągać tapicerki i blachy drzwi. Jak działa krańcówka to wiem. Chodzi o to, w którą stronę od kostki, która jest między drzwiami, a kabiną ,a do której będę się podpinał z nową krańcówką , płynie sygnał do centralki. ??? Dzięki za wszystkie wskazówki

Tnę kabelek przy kostce (lokalizacja: między drzwiami, a kabiną) i teraz podpinam się z nową krańcówką (a'la Felicja) do kabelka odciętego, który idzie w drzwi, czy podpinam się do kabelka , którego kawałek mi został przy kostce (sygnał zmierza w kierunku kabiny) ???

_________________
skoda, że tak mało koni


15.03.2012, 13:34
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.08.2009, 10:49
Posty: 35
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: fabia
Rok prod.: 2000
Województwo: lubelskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Seba1.9 napisał(a):
Cytuj:
prześledź kable które są podłączone do zamka i centralka jest we wnętrzu. Chodzi o to ze krańcówka w zamku dział gdy zapadka w zamku opada na nią czyli wtedy jak drzwi są otwarte.

Centralka jest we wnętrzu, ale czego (drzwi, kabiny ?) . Nie chcę ściągać tapicerki i blachy drzwi. Jak działa krańcówka to wiem. Chodzi o to, w którą stronę od kostki, która jest między drzwiami, a kabiną ,a do której będę się podpinał z nową krańcówką , płynie sygnał do centralki. ??? Dzięki za wszystkie wskazówki

Tnę kabelek przy kostce (lokalizacja: między drzwiami, a kabiną) i teraz podpinam się z nową krańcówką (a'la Felicja) do kabelka odciętego, który idzie w drzwi, czy podpinam się do kabelka , którego kawałek mi został przy kostce (sygnał zmierza w kierunku kabiny) ???


We wnętrzu rzecz jasna samochodu...po to ta wiązka kabli jest przeciągnięta tym gumowym przewodem. Bez rozbebeszania drzwi mówię tu o tapicerce i blachach nie dojdziesz raczej który kabel odpowiada za krańcówkę bo nie jest ona bezpośrednio wpięta w kostkę tylko jej kable wchodzą w zamek, i dopiero później z zamka przewody biegną dalej do kabiny.


15.03.2012, 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
I właśnie szkoda, gdyby nie potrzeba prucia boczku, to może przeżyłbym wiercenie w nowym aucie i założył bym starego typu krancowke. Ale, ze trzeba rozebrac boczek i szkoda wiercić, to pojde dalej i rozbiorę zamek. Zamierzam podmienić nową górą starą krancowke bez rozcinania, klejenia itp. chociaż mam pomysła:...... ;)

Co myślicie o tym, by już jak rozbierzemy wszystko, to podciągnąć kable od krancówki przez drzwi do peszla i dalej wsadzić w słupek ?? Wiecie przeciąć jednak kable i zrobić przygotówkę pod ewentualną padaczkę podmienionej krańcówki ?? Wystarczył by 2 metrowy przewód od krancowki do peszla i spowrotem do zamka. Bo jakby mi padła krańcówka znowu po 2-3 latach to by mnie szlag trafił, a że auto będzie starsze, to nie żal wiercić.

PS. Gdzie w Fabii 2 jest moduł komfortu ?? odpowiedzialny za szyby. Juz wiem, pod kierownicą nad nogami kierowcy.


Właśnie przygotowuję się do jutrzejszej akcji krancówki i czytam dokładnie opis jak wyciągnąć krańcówkę, drukuje zdjecia pogladowe itd. Mam pytania i pewne wątpliwości:

Mam pytanie do kogoś kto to robił, czy muszę bezwzględnie wyciągać szyby, ewentualnie ruszać je ?? Bo u mnie nie chodzą szyby tak jak pisałem i nie opuszczę sobie jej czy to przyciskiem, czy z kluczyka, a nie mam korbek. Może szyba sama opadnie po ściągnięciu centralnego ??

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


15.03.2012, 18:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Żeby dostać się do zamka, musisz zdjąć blachę z prowadnicą. A żeby to zrobić, musisz zdjąć szybę. Ja już to robiłem, nie takie straszne, jak się wydaje. ;)

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


16.03.2012, 10:15
Zobacz profil GG
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Dig Dug napisał(a):

Właśnie przygotowuję się do jutrzejszej akcji krancówki i czytam dokładnie opis jak wyciągnąć krańcówkę, drukuje zdjecia pogladowe itd. Mam pytania i pewne wątpliwości:

Mam pytanie do kogoś kto to robił, czy muszę bezwzględnie wyciągać szyby, ewentualnie ruszać je ?? Bo u mnie nie chodzą szyby tak jak pisałem i nie opuszczę sobie jej czy to przyciskiem, czy z kluczyka, a nie mam korbek. Może szyba sama opadnie po ściągnięciu centralnego ??


Dig Dug czytasz jak wymienić krańcówkę w F1 , ale ty masz F2 , absolutnie nie musisz nic roznitowywać , ani zdejmować szyby , cały zamek bardzo łatwo wymontować , jak zdejmiesz boczek , na krawędzi drzwi masz dwie małe czarne zaślepki , wyjmij je , odkręć śruby które się pod nimi znajdują , tylko delikatnie i nie do końca tak aby nie wpadły ci do wewnątrz drzwi , następnie masz taką szarą gąbkę od wewnętrznej str. drzwi , przecinasz ją i masz dostęp do zamka.
Na rancie drzwi masz duże dwie śruby chyba na TORX albo SPLINE , odkręcasz je wyjmujesz bębenek z wkładem zamka od zewn. str. drzwi , wypinasz linkę od klamki i wyjmujesz cały zamek od wewnętrznej strony , rozkręcasz go i wymieniasz krańcówke i po kłopocie :) w F2 nie jest tak trudno jak w F1 :browar:


Niżej podpisany użytkownik dziękuje venomk za ten post:
Dig Dug
16.03.2012, 22:05
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Venomk - normalnie czad. Dzięki twojemu wczorajszemu opisowi (dobrze ze rano włączyłem kompa) dodałeś mi odwagi do zabawy z krancowką, chociaż twój opis wydawał mi się trochę zbyt optymistyczny.

Na szczęście byłem w błędzie :D Kurcze wymiana krańcówki to 30 minut roboty w F2. Normalnie prościzna jakich mało, więcej zachodu zajmuje wymiana kloców z przodu, chociaz jak wiadomo to ledwo odkręcenie jednej śruby i wciśnięcie tłoczka.

Tak więc w F2 wszystko jest na wierzchu. Dokładny opis na świerzo zrobię wieczorem tak jakby ktoś potrzebował.
Z spostrzeżeń to:
1) krańcówka oryginalna jest z "miekszego" (lepszego) plastiku, tzn. jak odchylałem te zaczepy w krańcówce by ściągnąć górną część to poszło łatwo. W zamienniku jest sztywny plastik i jeden zaczep mi się złamał, ale całość i tak trzyma się spoko. Więc nic nie kleiłem.
2) złamałem 2 zaczepy boczku - więc potwierdzam są raczej jednorazowe. Dokupie większą ilość na przyszłość.
3) zamiennik mikrostyku pasuje jak ulał, stąd zamierzam kupić na zapas 2-3 sztuki, bo łatwość wymiany jest niesamowita.
4) do rozbiórki wystarczą tylko TORX-y. Ja zakupiłem te wieloramienne klucze (2 razy więcej wypustków jak torx) ale niepotrzebnie.

Chyba pomysleli i zrobili łatwiejszą wymianę niż w F1 - a poza tym za przymus wymiany zamka (nie chcą naprawiać mikrostyków) w serwisie powinno im się nakopać.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


17.03.2012, 18:38
Zobacz profil
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Dig Dug napisał(a):
Venomk - normalnie czad. Dzięki twojemu wczorajszemu opisowi (dobrze ze rano włączyłem kompa) dodałeś mi odwagi do zabawy z krancowką, chociaż twój opis wydawał mi się trochę zbyt optymistyczny.

Na szczęście byłem w błędzie :D



He he nie ma za co :) wymiana jest na szczęście cool :) i nie zabiera tyle czasu co w F1 , a jak szyby też już działają czy masz dalej problemy ????
Pozdr.
venomk


17.03.2012, 18:58
Zobacz profil Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL