Teraz jest 04.07.2024, 16:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Następna strona
[F1/F2] Krańcówka tylnych i przednich drzwi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Seba1.9 napisał(a):
Oj, nie podoba mi się to, nie podoba. Aso jak zwykle, pojechało po najmniejszej linii oporu :bravo: . Jeśli Ci Aso zakładało zamek, to powinni również go skonfigurować pod Twoje parametry auta. Nie pytałeś ich o to? Jedź do nich, niech sprawdzą na kompie, czy nie wywala zamek błędów. Chyba jakąś gwarancję dali na robotę. Powodzenia :!:

Możesz wyjasnić szczegóły czy te zamnki się jakoś konfiguruje pod auto ? Zamiennik też tak można skonfigurować ? No i co podpowie ktoś coś ?????


16.02.2012, 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Może coś tutaj znajdziesz: http://forum.vw-passat.pl/threads/1130- ... ostyka-VAG

_________________
skoda, że tak mało koni


22.02.2012, 14:50
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Witajcie, kiedyś założyłem temat pytając się co się dzieje, ze padło mi otwieranie szyb. Stawialiście na krancówki, ale wtedy nie było żadnego z objawów.

Otórz ostatnio doszły wcześniej wspomniane objawy.
1. Nie zapala się lampka.
2. Nie działa bzeczyk.
3. 3/5 razy nie otwiera mi się bagaznik mimo otwarcia z centrala.

Stąd wniosek, że padła krancówka, tyle ze ona padła mi po 30 tys przebiegu i 3,5 roku. Stąd porażka.

Nie dam 500 zł za zamek, zastanawiam się nad 2 opcjami.
1. Znalezienie warsztatu co wymienia same krancowki przy zamku. Pytanie do kogoś kto robił, ile kosztuje takie coś - wymiana z krancowką? 150 zł ? Pasowałby warsztat w okolicy Jasła, powiedzmy od Rzeszowa do Krakowa.
2. Założyć te starego typu, tzn. przycisk w słupku. I mam pytanie, czy ma ktos schematy lub wie, które przewody to są te od krancówki idące wiązką przez połączenie gumowe drzwi/słupek. W sumie wolałbym nie ruszać zamka i rozbebeszać drzwi, wiadomo fabryka to fabryka. Mysle zeby przeciąć te przewody, dopiąć się z nową krancowką i wwiercić się w drzwi, a nie słupek.

Czy macie jakąś wiedze na ten temat ?? Samochód jak w opisie. F2 1.4 16V.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


24.02.2012, 23:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 30.08.2010, 17:46
Lokalizacja: Bochnia
Posty: 13
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: NBD - 7b.AUT
Samochód: Fabia II DSG Style
Rok prod.: 2011/2012
Województwo: małopolskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Podzielę się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi działania zamków. Miałem problem z lampką i tylną klapą. Konkretnie nie za każdym razem po próbie otwarcia samochodu z pilota zapalała się lampka oświetlenia wnętrza i wtedy nie mogłem otworzyć tylnej klapy mimo, że drzwi kierowcy się otwierały. Po takim felernym otwarciu niemożliwe było ponowne zamknięcie auta z pilota (tylko kluczyk). Na skasowanie błędu pomagało wyciągniecie bezpiecznika modułu zamków. Jako, że autko na gwarancji pojechałem na serwis - dwie wizyty i w końcu jeden z elektryków wysłał zapytanie - pewnie do SAP. Po kilku dniach zaprosili mnie na "naprawę wiązki elektrycznej" - a sprowadziło się to do montażu dwóch kabelków ( tak jakby tłumików) w okolicach tej krańcówki w drzwiach kierowcy. Dokładnie nie widziałem gdzie bo mnie nie zaprosili. Po tej operacji zamki pracują jak należy.


25.02.2012, 09:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.10.2008, 16:04
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 52
Podziękował: 1
Pomógł: 6

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2001
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
@Dig Dug - możesz spróbować popytać u Wiesława Muła z Rzeszowa (794172058) całkiem niezły elektromechanik - grzebał trochę w mojej fabii i pewnie jakbym zaglądnął do niego wcześniej to uniknąłbym wymiany pompy wspomagania i męki z regenerowanymi czujnikami kąta skrętu sprzedawanymi jako nowe...
Możesz też próbować MKT Serwis w Mielcu - to ASO Skody, ale chłopaki jak mają dobry dzień, to bywają nawet elastyczni...


Niżej podpisany użytkownik dziękuje svistakk za ten post:
Dig Dug
25.02.2012, 10:50
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
@svistakk - dzieki za info. Poczekam co się bedzie działo. Póki co zimno i nie chce mi się grzebać, a nie mam interesu w Rzeszowie, ani w Krakowie. Zapiszę sobie te namiary, a najpierw zadzwonie i zobacze co mi powie gość telefonicznie, jak on to widzi i ile by to kosztowało. Znalazłem namiary na warsztat w Krakowie na innym forum Fabii. Też zadzwonie i się spytam co i jak.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


25.02.2012, 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Dig Dug napisał(a):
Stąd wniosek, że padła krancówka, tyle ze ona padła mi po 30 tys przebiegu i 3,5 roku. Stąd porażka.

Ja sądzę, że nie to jest wyznacznikiem trwałości krańcówki. Wszystko zależy od tego ile razy w tym czasie zostały otwarte i zamknięte drzwi oraz w jaki sposób były zamykane ( mam na myśli mocne trzaskanie nimi )


25.02.2012, 22:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
@Przemko - zgoda, tylko że generalnie ja jeżdze tylko do pracy, a 2-3 razy w tygodniu jakiś wyjazd na zakupy itp. Stąd nawet po ilości km widać, że nie przesadzam. Poza tym pierwsze objawy miałem w zeszłym roku, gdy miałem 26-27 tys przebiegu (nie otwierające się szyby). Gdybym jeżdził jako listonosz i co 50m otwarcie i zamknięcie lub kurier, taksówkarz to co innego.

Nasunęły mi się takie proste pytania, które wyjaśnią mi i zainteresowanym pewne sprawy. Dla mnie temat krancowki ograniczał się dotychczas do "cycka" który przeszkadzał przy wycieraniu słupka szmatą przy myciu jak miałem poloneza, golfa, a teraz w Fabii zostałem doświadczony przez TTTM stąd pytania:

1) Do krańcówki w zamku idą dwa przewody, rozumiem że "prąd" i masa. A do krancówek starego typu szedł/idzie jeden kabelek,"prąd" a masa styka się poprzez dokręcenie obudowy krancówki do karoserii. Czy mam rozumiec, że jak przeciąłbym oba przewody, to masowy mogę sobie darować i podpiąć tylko prądowy ?

2) Ponadto gdzie idzie sygnał z krańcówki ?? Do modułu komfortu ? informując o zamknięciu i otwarciu drzwi ? Czy gdzieś jeszcze ? Dlaczego krancówka wpływa na bagażnik przy centralnym zamku, na otwieranie elektryczne szyb (jak u mnie)? Swiatełko, czy brzęczyk to rozumiem, ale zamek bagażnika lub szyby elektryczne do mnie nie docierają.

Zobaczyłem na zdjeciach, ze kable z krancowki idą do płytki w zamku, czyli i tak trzeba rozebrać :( żeby przeciąć kable i podciągnąć do "zamiennika" starego typu. Dalej nurtuje mnie dlaczego taka pierdoła, a ma wpływ na tyle rzeczy?

3) Czy wogóle kable od krańcówki przechodzą przez ten gumowe łączenie między drzwiami, a karoserią i dają się wyizolować i miejscu przejścia, czy trzeba pruć drzwi, by dostać się do kabli, bo giną w jakims połączeniu (może w module komfortu, bo nie wiem gdzie on jest) i trzeba podpinać się przy wtyczce ??

Nie przechodzą :( a szkoda. Chyba, że są one powielene w wiązce, która idzie gdzies dalej.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


Ostatnio edytowano 27.02.2012, 07:22 przez Dig Dug, łącznie edytowano 2 razy



26.02.2012, 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.12.2007, 14:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 114
Podziękował: 6
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Fabia FLESZ
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
http://allegro.pl/mikrostyk-oryginal-vw ... 48539.html


polecam tą aukcje ja tak zrobiłem z moim ori i wszytko zajeb..... działa a zamka z Viki się pozbyłem :):)

_________________
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje sojka05 za ten post:
Todd
26.02.2012, 21:40
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
@sojka05 - kiedy kupowałeś ? musiałeś na dniach. Czy nowo założona góra dobrze spina się z dołem. Faktycznie pasuje plug&play ? Czy to wygląda na szczelne, że nie wypnie się po jakimś czasie i znowu będzie rozbieranie ?

Czy to samo mam w F2 ? Skoda nie była zbyt fantazyjna i kopiowała w kolejnych wersjach różne części/rozwiązania na żywca. Czy tu też ma to miejsce w przypadku krańcówki, chodzi o manual dostępny na stronie a dotyczacy F1.

PS. Szkoda, że nie ma manuala o rozbieraniu boczku drzwiowego w F2.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


26.02.2012, 22:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Szukam ziomka z doświadczeniami z krańcówką, który dysponując wolnym dniem pomoże mi przełożyć ten nieszczęsny mikrostyk. Samemu obawiam się, że coś połamię albo utknę w martwym punkcie. Czekam na kontakt.

_________________
skoda, że tak mało koni


27.02.2012, 08:27
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.12.2007, 14:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 114
Podziękował: 6
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Fabia FLESZ
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
[quote="Dig Dug"]@sojka05 - kiedy kupowałeś ? musiałeś na dniach. Czy nowo założona góra dobrze spina się z dołem. Faktycznie pasuje plug&play ? Czy to wygląda na szczelne, że nie wypnie się po jakimś czasie i znowu będzie rozbieranie ?

Czy to samo mam w F2 ? Skoda nie była zbyt fantazyjna i kopiowała w kolejnych wersjach różne części/rozwiązania na żywca. Czy tu też ma to miejsce w przypadku krańcówki, chodzi o manual dostępny na stronie a dotyczacy F1


Więc tak góra tego mikrostyku pasuje plug&play jest taka sama jak nasza jedynie czym się od siebie różnią to ze nie jest uszczelniony ten biały cycek jak w naszych oryginalnych krańcówkach ( lecz ta uszczelka też jest przecierana więc pozostaje bez uszczelnienia a mikrostyk w środku jest w dobrej kondycji bynajmniej u mnie tak było ). Głównie te krańcówki przestają działać poprzez wytarcie się tego białego cycka.

Zaznaczam ze takie są w F1 a jak wyglądają w F2 to nie wiem trzeba się dostac do zamka i wtedy będziesz widział czy jest taka sama

_________________
Obrazek


27.02.2012, 12:56
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
Koledzy, kto ma ETKA i mógłby sprawdzić, czy zamki w F1 i F2 mają ten sam numer, lub wygląd przynajmniej na rysunku. Ewentualnie jak coś widać to czy krancówka ma na schematach taki sam kształt, tak samo podłączone są kable itp. Pewnie jeszcze nikt nie robił w F2 :(

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


27.02.2012, 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
sojka05 napisał(a):
http://allegro.pl/mikrostyk-oryginal-vw-audi-seatskoda-bez-lutowania-i2163948539.html


polecam tą aukcje ja tak zrobiłem z moim ori i wszytko zajeb..... działa a zamka z Viki się pozbyłem :):)


W końcu jakieś normalne rozwiązanie. Jak pasuje tak jak mówisz i jest w opisie aukcji to czekam na paczkę z niecierpliwością.
Jutro ma być.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


27.02.2012, 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: krańcówka tylnych i przednich drzwi
@Todd - i co? dostałeś, zamontowałeś, montujesz później ??

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


02.03.2012, 08:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL