Teraz jest 23.06.2024, 19:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
[F1] Montaż klimatyzacji. Co potrzeba i czy się opłaca? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 09.12.2010, 19:43
Lokalizacja: Łódź
Posty: 24
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: łódzkie
Post Re: Montaż klimatyzacji. Co potrzeba i czy się opłaca?
Też o tym myślałem ale po obejrzeniu kilku padeł odechciało mi się. Tu mam znany licznik(60kkm), blacha nietknięta, środek pachnący i wyglądający jak nowy, więc naprawdę trudno to opychać i pchać się w nieznane. Gdyby na horyzoncie było coś ładnego zadbanego i pewnego zapewne bym się nie zastanawiał. Natomiast pomysł z przejechaniem się takim autem bardzo bardzo dobry. Może jest ktoś z Łodzi z silnikiem 1.2 12V 64KM z klimą na pokładzie?


02.04.2012, 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Montaż klimatyzacji. Co potrzeba i czy się opłaca?
makiaveli, jeśli chodzi o silnik 1.2 HTP i klimę to owszem załączenie klimatyzacji zabiera sporo mocy, szczególnie przez pierwsze kilka/kilkanaście minut i przy nagrzanym samochodzie. Wówczas klima pracuje z pełną wydajnością i zużywa najwięcej energii. Później jak już wnętrze jest schłodzone, sytuacja się poprawia, ale to tylko w przypadku klimy półautomatycznej, która sama reguluje sobie moc z jaką pracuje. Klima manualna działa na zasadzie on/off. Co do samego włączenia klimy i wpływu na silnik i jazdę to nie przejmowałbym się tym zbytnio. Fakt, że auto jest bardziej zamulone rekompensuje nam przyjemny chłodek w kabinie. Piszę to wszystko na podstawie jazdy Fabią II 1.2 70KM, którą używałem 3 lata i przejeździłem 80kkm. Sam sobie radziłem z kilmą w sposób taki: 1. Nie włączałem jej gdy nie było takiej potrzeby, np jazda na krótkich odcinkach, z małą prędkością itd. 2. Często przed wyprzedzaniem wyłączałem klimę, żeby po zakończeniu wyprzedzania znowu ja włączyć. 3. Ustawiałem klimę na 20-22*C, a nie na max chłodzenie.

Na temat opłacalności dołożenia klimy nic się nie wypowiem, bo tematu nie przerabiałem. Na szczęście miałem klimę na wyposażeniu auta i stwierdzam, że jest to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia.

Podsumowując, makiaveli musisz się zastanowić czy klimy naprawdę potrzebujesz, bo docenia się ją szczególnie podczas długich tras, gdy jazda w dusznym samochodzie lub z otwartymi szybami jest bardzo uciążliwa. Jeśli bujasz się głównie po mieście czy lokalnie lub nie robisz dużych przebiegów to zastanów się nad opłacalnością montażu. Sam wpływ na dynamikę jazdy pomiń w rozważaniach, bo jeśli stwierdzisz, że jednak potrzebujesz klimy to po założeniu na pewno ją docenisz niezależnie jaki to będzie miało wpływ na dynamikę. Pamiętaj też, że po założeniu klimy wzrosną Ci koszty serwisu, bo klimę trzeba odgrzybiać i uzupełniać czynnik chłodniczy. Nie są to co prawda jakieś znaczne koszta, ale zawsze 100-150 zł na rok czy dwa.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


02.04.2012, 15:12
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.12.2010, 19:43
Lokalizacja: Łódź
Posty: 24
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: łódzkie
Post Re: Montaż klimatyzacji. Co potrzeba i czy się opłaca?
Dzięki za te spostrzeżenia, bardzo trafne i sensowne. Wciąż nie rozumiem tego dlaczego na stronie firmy która zakłada klimę jest wyraźnie napisane, że półautomatyczna a niektórzy z as mówią, że będę mógł założyć tylko manualną. Może tego Climatica można wsadzić do Fabii I? Odnośnie osiągów chyba po prostu odwiedzę otomoto i zrobię jazdę próbną z włączoną klimą- tak po prostu, żeby się przekonać czy naprawdę jest tak fatalnie jak niektórzy to opisują.


02.04.2012, 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Montaż klimatyzacji. Co potrzeba i czy się opłaca?
makiaveli, na początku w F1 montowali tylko klimę manualną, później zaczęli montować półautomat, czyli Climatic. Nie wiem czy zmiana ta weszła razem z liftingiem w F1, to chyba całkiem sensowne. Natomiast w F2 było zupełnie inaczej, najpierw był półautomatyczny Climatic, teraz jest manual.

Niezależnie od tego co było oferowane jak Twoja Fabia była w sprzedaży, polecam Climatica. Do pełnego automatu dużo mu brakuje, ale i tak jest wg mnie lepszy od manuala.

Co do montażu, to myślę że nie masz się co przejmować co można a co nie i montować półautomat, oczywiście jeżeli się zdecydujesz. Być może osoby piszące, że można zainstalować tylko klimę manualną, chciały przez to powiedzieć, że nie można zainstalować klimy automatycznej, a w pojęciu manualna mieścił się również półautomat. BTW manual od półautomatu różni się tylko napisem Climatic i skalą w stopniach Celsjusza, więc nie trudno jest się pomylić.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


02.04.2012, 22:41
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.05.2012, 12:37
Posty: 4
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: standard+
Rok prod.: 2009
Województwo: mazowieckie
Post Montaż klimatyzacji
Witam, mam fabię 2 z 2009r. i chciałbym założyć klimatyzację ale sam nie potrafię. Podajcie jakiś namiar na warsztat, który zamontuje, skonfiguruje itp klimatyzację; serwis fabryczny wychodzi zbyt drogo. Najbardziej interesują mnie okolice Pruszkowa.
Z góry dzięki.


18.07.2013, 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12713
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Montaż klimatyzacji
Interesowałem się tym wiele razy i taniej nie znalazłem nigdzie. Dodatkowy atut to to, że jest to sprawdzone miejsce.

http://allegro.pl/klimatyzacja-skoda-fa ... 71492.html

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


Niżej podpisany użytkownik dziękuje weuek za ten post:
xiontz7
18.07.2013, 17:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 16.05.2012, 12:37
Posty: 4
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: standard+
Rok prod.: 2009
Województwo: mazowieckie
Post Re: Montaż klimatyzacji
Dzięki weuek, też to znalazłem; czasem przejeżdżam przez Radzyń. Czyli jest solidny; samochód wyjedzie ze sprawną klimą?


18.07.2013, 17:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12713
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Montaż klimatyzacji
Czytałem o tym głównie na konkurencyjnym forum. Wyjedzie z klimą i z gwarancją. Ale montują cały dzień od rana do nocy.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


18.07.2013, 20:36
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 05.02.2013, 14:38
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: Montaż klimatyzacji
Montowałem tam klime pod koniec zimy wtedy koszt coś koło 2.4 tyś warsztat mały jak dotarłem na miejsce i wszedłem na warsztat to zastanowiłem się czy nie dać dyla i sobie odpuścić. Montaż klimy nie jest taki prosty trzeba rozebrać cały pas wyciąć sporą dziurę w grodzi i ogólnie wyjąć calą deskę rozdzielczą do gołej blachy jak przyszedłęm po 2 godzinach na warsztat i zobaczyłem moje nie bite auto rozebrane na częśći to trochę się przeraziłęm choć już sporo remontów widziałem. Co do roboty chłopaki znają się na rzeczy widać że nie pierwszą skodę robią można nawet powiedzieć że robią to już z pamięci i choć zakład na to nie wygląda to pełen profesjonalizm minus to składanie na używanych częściach niby jest gwarancja na rok ale jak to z używką w sumie oni sami do końca nie wiedzą ile to pochodzi ale to już nie zależne od nich tak więć jeśli jesteś zdecydowany to jak najbardziej polecam bo robią to z zamkniętymi oczami i nie tworzą żadnych problemów że to czy tamto się nie da moim zdaniem lepiej wziąść dzień wolnego dołożyć drogi i zrobić montaż gdzieś gdzie naprawdę mają to opanowane niż szukać bliżęj i wkużąć się że ktoś się na naszym aucie uczy. warto zabrać ze sobą tempomat wiążki do podgrzewania foteli innr liczniki jeśłi planujesz zmianę oczywiście itd ponieważ i tak cała deska i pas między fotelami zostaje zdjęta tak więć wszystko ci przy okazji za free założą i w kompie uruchomią


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Marcin441984 za ten post:
xiontz7
19.07.2013, 16:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 16.05.2012, 12:37
Posty: 4
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: standard+
Rok prod.: 2009
Województwo: mazowieckie
Post Re: Montaż klimatyzacji
Wielkie dzięki weuek i Marcin441984, pomogliście i doradziliście.


25.07.2013, 17:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12713
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Montaż klimatyzacji
Jak się zdecydujesz, to daj znać, OK?

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


25.07.2013, 18:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26.07.2010, 18:52
Lokalizacja: Ogrodzieniec
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: LMG - 5b.
Samochód: Škoda Fabia Classic
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Montaż klimatyzacji. Co potrzeba i czy się opłaca?
Panowie, podany wyżej link do aukcji stracił ważność. Czy chodzi o tego gościa: ?
http://allegro.pl/klimatyzacja-skoda-fa ... 94281.html


28.11.2013, 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.06.2011, 19:27
Posty: 79
Podziękował: 5
Pomógł: 6

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1T1
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post Re: Montaż klimatyzacji. Co potrzeba i czy się opłaca?
Spróbuj 602534939.


28.11.2013, 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.07.2010, 18:52
Lokalizacja: Ogrodzieniec
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: LMG - 5b.
Samochód: Škoda Fabia Classic
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Montaż klimatyzacji. Co potrzeba i czy się opłaca?
Tak, to ci sami ludzie, co w ogłoszeniu.

Chodzi mi ta klimatyzacja po głowie od dłuższego już czasu, ale jest jedna rzecz, która mnie na razie skutecznie powstrzymuje przed jej założeniem. Ja mam silnik 1.2 6V. No właśnie... Nie trzeba tego komentować.
Jakkolwiek w obecnej postaci wcale nie uważam tego motoru za zbyt słaby (do moich potrzeb jest wręcz w sam raz), to boje się, że po założeniu klimatyzacji moc zauważalnie spadnie i stanie się to jednym wielkim utrapieniem. Dzwoniłem do tego faceta, którego numer jest podany wyżej, i on tłumaczył mi, że przy zakładaniu klimatyzacji programuje się komputer tak, aby m.in. przy gwałtownych przyspieszeniach itp. klimatyzacja automatycznie się wyłączała. Ale wiadomo - on tak mówi, żeby mnie zachęcić do założenia.

Czytam o tym, że gdy ludziom brakuje mocy przy włączonej klimatyzacji, to ją chwilowo wyłączają. No ale jak się okaże, że z powodu pracującej klimatyzacji ja nie będę mógł pod byle górkę wyjechać albo autobusu wyprzedzić, to się chyba pochlastam. No ale w sumie tych miesięcy, w które używa się klimatyzacji, jest raptem 3-4 i nie jest przecież powiedziane, że zawsze.

Staję przed trudnym wyborem: coś z coś.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdybym przejechał się taką Fabią, jak moja, tyle że z klimą, i porównał doświadczalnie osiągi.


29.11.2013, 01:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.07.2012, 13:31
Lokalizacja: Starachowice
Posty: 556
Podziękował: 11
Pomógł: 14

Silnik: CUTA-1.4 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Ambiente ICE ++
Rok prod.: 2005
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Montaż klimatyzacji. Co potrzeba i czy się opłaca?
Klima w tym silniku dobrze zamula, wierz mi na słowo. Brat ma 1.2 6V classic ja 1.2 12V ice z klimą.
Jadąc bez klimy jest to samo choć w mojej (klima i do tego sedan) czuć większa masę auta.
A jak włączę klimę to nawet żeby zmienić bieg trzeba mieć na obrotomierzu ponad 3tys. bo inaczej buuuu... normalnie zmiana biegu bez buuu... i szarpania przy 2,3tys
Spalanie przy klimie większe o 0,9-1l/100km

Ogólnie ja jestem zadowolony z klimy, bo choć używasz jej 3-4 na pełnych obrotach (bo włączać trzeba cały rok) to jazda w gajerze, na wakacje, długą trasę jest elegancka, nie to co było w fiacie Uno (upocony jak świnka).


29.11.2013, 13:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL