Teraz jest 04.07.2024, 10:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
[F1] Buczący wentylator nawiewu - nawiew 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25.07.2006, 16:05
Lokalizacja: WPR 01 ....
Posty: 301
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2005 / 2006
Województwo: mazowieckie
Post 
ja mam podobnie. Generalnie na 1 wentylator pracuje inaczej, jakby głośniej ( i nie chodzi o szum powietrza, tylko dźwięk z samego osprzętu). Jeżdżę już tak 3 rok i nic się nie dzieje. Na wszelki wypadek nie diagnozuje w ASO, coby się nie okazało, że mam klimę wymienić :)

_________________
http://travian.interia.pl/?uc=pl9_40938


10.03.2008, 16:55
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.12.2007, 18:55
Lokalizacja: wro
Posty: 164
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia I Mint
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
wiec wyglada na to, ze moze to normalne :mrgreen: bo tez masz odczucia ze na 1 wentylator chodzi inaczej. Z tym ze tego szumu, buczenia nie slyszalem przy nizszych temperaturach (albo nie zwrocilem uwagi, na zimnie inaczej silnik chodzi)

co do klimy tez mam, ale chyba to nie jest z tym zwiazane :)


10.03.2008, 17:45
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
U mnie też buczy silniczek nawiewu ale tylko na I. Czy może ktoś wie jak się tego pozbyć ? Czasami to buczenie ustaje. A


06.05.2008, 20:06

Dołączył(a): 10.04.2006, 11:06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Posty: 303
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: fabia 1.4/44kW
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Ramzes napisał(a):
U mnie też buczy silniczek nawiewu ale tylko na I. Czy może ktoś wie jak się tego pozbyć ? Czasami to buczenie ustaje. A


Pewnie jakiś liść wkręcił się w łopatki wentylatora, przy wyższych prędkościach poddaj się i nie obciera o obudowę. Ja rozkręcałem wentylator, żeby pozbyć się liścia, przy okazji było tam strasznie brudno więc wyczyściłem. :-)


06.05.2008, 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.03.2008, 15:57
Lokalizacja: łódź
Posty: 1254
Podziękował: 0
Pomógł: 32

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fiat Doblo
Rok prod.: 2011
Województwo: łódzkie
Post 
Ramzes napisał(a):
U mnie też buczy silniczek nawiewu ale tylko na I. Czy może ktoś wie jak się tego pozbyć ? Czasami to buczenie ustaje. A


Ja też tak mam.
Strasznie mnie to denerwuje. :blowup:


07.05.2008, 07:11
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam.
U mnie było podobnie ,zaczęło się po trzech miesiącach od kupna samochodu.Kiedy dmuchawa chodziła na jedynce bez włączonego silnika to chodziła cicho ale kiedy odpaliłem silnik to obroty jej wzrastały i zaczynała buczeć.
W ubiegłym tygodniu nie wytrzymałem i pojechałem do ASO. Najpierw próbowali mi wmówic, że we wszystkich fabiach tak jest nawet włączali dmuchawy w innych starszych egzemplarzach. Po 10 minutach poddali się i wymienili mi w ramach gwarancji dmuchawę na nową. Tak więc sprawdźcie sobie czy u was też chodzi głośno chodzi jak jest zasilana tylko z samego akumulatora. Jeżeli nie, to coś nie halo z dmuchawą, jeżeli tak samo "zawodzi" tzn że się zapchała jakimś syfem.


07.05.2008, 10:54

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam,

Miałem to samo. We wrześniu zeszłego roku, pojechalem z tym do ASO. Posłuchali, oczywiście początkowo nie słyszeli, ale naprawili. Powiedzieli że przesmarowali wentylator.
Pomogło, pół roku miałem spokój. Teraz znów go słychać, czeka mnie więc kolejna wizyta w ASO.


07.05.2008, 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.03.2008, 15:57
Lokalizacja: łódź
Posty: 1254
Podziękował: 0
Pomógł: 32

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fiat Doblo
Rok prod.: 2011
Województwo: łódzkie
Post 
Właśnie skończyłem.
Odkręciłem schowek, rozkręciłem obudowę wentylatora, przesmarowłem go, wyczyściłem i jest cichutko w kabince. Ten zabieg go wyleczył z buczenia.
:hurra: :hurra: :hurra:


07.05.2008, 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 17.06.2008, 18:56
Lokalizacja: Kraków
Posty: 40
Podziękował: 6
Pomógł: 5

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Skoda Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post Buczący wentylator nawiewu - nawiew
[kros: rozmowa z tego tematu
K_Tomek napisał(a):
Umówiłem się na jutro na sprawdzenie lekko buczącego nawiewu na 1. biegu.

Przy okazji pogadam jeszcze o zmianie temperatury grzania na zakrętach (czyt. parę stron wcześniej :czytaj: ) może jakaś kierownica (klapka) nie trzyma się siłownika czy co ? A może siła odśrodkowa na zakrętach powoduje zmianę położenia klapy, a potem siłownik wraca do poprzedniego połozenia? :hysterical:

Wczoraj byłem na przeglądzie (to już rok z Fabką :happyday: ) i diagnosta zwrócił mi uwagę na "spocone" przeguby/półosie po obu stronach skrzyni biegów. Stwierdził, że jak na roczne auto to trochę nie bardzo.
Czy w innych F2 też tak macie?


Witam,

Co z tym buczącym nawiewem? Poradził coś serwis?
Doprowadza mnie to do szału :sciana:

Pozdrawiam
Daniel


Ostatnio edytowano 11.04.2009, 12:33 przez dinus, łącznie edytowano 1 raz



08.04.2009, 14:44
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.03.2008, 20:36
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 408
Podziękował: 1
Pomógł: 11

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II COMBI JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post 
Po pół dnia w warsztacie radośnie ogłosili że to była wina filtra przeciwpyłkowego.

Faktycznie, po zmianie filtra było ciszej.
Piszę było, bo znowu wyje. :sciana:

Wybiorę się chyba dopiero po świętach, ale nie odpuszczę, skoro "znają problem i czekają na rozwiązanie" - jak ktoś napisał.

Co do szału, ja włączam drugi bieg.

I wrócę do tematu tłuczenia się czegoś w okolicach schowka. Może to poduszka "dareckiego", ale mnie to wygląda jakby coś było niedokręcone pod deską.

_________________
F2 COMBI LPG


08.04.2009, 14:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.06.2008, 18:56
Lokalizacja: Kraków
Posty: 40
Podziękował: 6
Pomógł: 5

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Skoda Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post 
K_Tomek napisał(a):
Po pół dnia w warsztacie radośnie ogłosili że to była wina filtra przeciwpyłkowego.

Faktycznie, po zmianie filtra było ciszej.
Piszę było, bo znowu wyje. :sciana:

Wybiorę się chyba dopiero po świętach, ale nie odpuszczę, skoro "znają problem i czekają na rozwiązanie" - jak ktoś napisał.

Co do szału, ja włączam drugi bieg.

I wrócę do tematu tłuczenia się czegoś w okolicach schowka. Może to poduszka "dareckiego", ale mnie to wygląda jakby coś było niedokręcone pod deską.


Masakra, daj cynk co z tego wyjdzie, please.

Ja ze swoją Fabką 3 razy byłem w serwisie i nici, nic nie poprawili. Nawet oglądałem 3 inne, nowe Fabki i w każdej to samo, buczący nawiew. Wydaje mi się, że jest to jakaś wada fabryczna.
Jeżeli nie załatwisz pozytywnie tego problemu po świętach wówczas wystąpię z oficjalnym pismem do Skoda Polska. Ciekawe co odpowiedzą.

Problem tłuczenia w okolicach schowka miałem również w swojej Fabce, serwis nic nie mógł poradzić. Poczytaj tutaj http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=3603
Dokładnie opisałem całą sytuację i jak rozwiązano problem. Wielokrotnie dostawałem pw od właścicieli F2 i Roomsterów, że mają to samo.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na jakieś info na temat tego buczenia.

[ Dodano: 2009-04-08, 23:52 ]
s_n_a_k_e_ napisał(a):
No ja też po świetach jade z buczącym wentylatorem na 1 biegu bo niestety szał mnie bierze, tylko obawiam sie, że jak zaczną mi rozbierać deske to pozniej zacznie mi coś trzeszczeć lub jeszcze coś innego zrobią gorszego:/

a co do luznej deski czy jakiegoś plastiku uspokoiło mi się to jak założyłem wieksze felgi i usztywnił się samochód no, ale to nie rozwiązanie niestety ale mniej już jest tego dźwieku.

- W serwisie powiedzieli mi tylko, że trzeba wszystko rozebrać, żeby sprawdzić co to lata czy trzeszczy, niestety na to się nie zgodze bo wogóle bedzie tragicznie. Na wentylator im tylko pozwole bo dziś jak było ciepło to nie dało sie wytrzymać tak buszczał, musiałem aż na 2 mieć cały czas włączonego.

Dam znać jak wróce z serwisu lub coś tam zrobią mi.


No to mamy kolejną osobę z tym samym problemem. Jeżeli się nic nie wyjaśni to może każdy z osobna wysmarowałby oficjalne pismo do Skoda Polska. Można to zrobić przez WWW - Skoda Polska. W razie czego wrzucę linka, możemy również ustalić treść pisma i czekać na reakcję.

Pozdrawiam


08.04.2009, 22:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Napewno dam znać, co i jak ja ich bede ciskał o wymiane całego wentylatora, już na przeglądzie zgłaszałem ten problem, poprostu teraz sie umówie na konkretny termin i niech robią.

Czytałem gdzieś na forum lub necie, że modele fabi i roomstera miały założone wentylatory, z wadą konstrukcyjna, przecież fabie 1 miałem i nie miałem żadnego problemu z wentylatorem, a więc do usłyszenia bede z nimi walczył ;)


08.04.2009, 22:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 17.06.2008, 18:56
Lokalizacja: Kraków
Posty: 40
Podziękował: 6
Pomógł: 5

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Skoda Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post 
U mnie wymieniali 3 razy wentylator. 2 pierwsze podobno miały również wadę co skutkowało głuchym tłuczeniem pod deską rozdzielczą, ale problemu buczenia nie rozwiązano. :sciana:
Ciągle buczy a serwis ręce rozkłada.


08.04.2009, 23:04
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
już się boje, wpierw pochodze po salonie i poprosze o po włączanie wentylatorów w ich samochodach co stoja na parkingu zobacze czy tam też buczy, ale i tak z nimi bede walczył ale po świetach dopiero nie bede sobie głowy psuł przed świetami, oby wymiana pomogła.


09.04.2009, 05:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 20.09.2008, 15:13
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 38
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2007
Województwo: pomorskie
Post 
czesc,

w kwestii buczenia wentylatora na 1 biegu....

... no wiec i ja to mam :-( ale nie zawsze - tylko czasami sie to zaczyna, nie jest to glosne (moze moj 14. TDI zaglusza? ;-) a wiec sa i pozytywy jego brzmienia jak traktorka...) ale slyszalne. U mnie pomaga jak przelacze na 2 bieg a potem znow na 1 - choc tez nie zawsze.

Zaczelo sie to dziac po ok. 5 miesiacach uzytkowania auta - czyli ok. poczatku lutego b.r.
Moim skromnym zdaniem cos tam sie zapycha i buczy - dlatego u mnie nie buczalo od samego poczatku. Albo cos sie wygina w tym wentylatorze.... nie wiem.

co do grzebania przez serwis w desce - to bym sie na to nie zgodzil, bo pewnie jak zaczna grzebac, to jak zloza to wszystko juz bedzie buczec...:-(

Moj student pojechal swoja F2 do ASO w Gdansku by zainstalowali mu radio. I zainstalowali... jednoczesnie rysujac i dziurawiac srubokretem (?) kierownice i rysujac szybke od zegarow.... Potem mu wmawiali ze sam sobie to zrobil.... Jak pojechal na regulacje drzwi i z odpadajaca uszczelka to potem tam jezdzil jeszcze 4 razy - bo tak mu to regulowali... Jak kolega z pracy wymienil w ASO olej i ruszyl do Elblaga to po niedlugim czasie zapalila mu sie kontrolka oleju... co sie okazalo? coz pracownik z serwisu ASO nie dokrecil korka od spustu oleju.... itp. :-(

_________________
"Mówisz, że możesz, to możesz.
Mówisz, że nie możesz, to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
Wielki Mistrz Zen Seung Sahn
www.zen.pl


11.04.2009, 06:42
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL