Teraz jest 12.09.2024, 14:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
[F2] Halogeny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20.03.2008, 20:36
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 408
Podziękował: 1
Pomógł: 11

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II COMBI JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post 
Myślę że koledzy już odpowiedzieli za mnie. :browar:
Może i świecą trochę za krótko, ale jak dla mnie daje to dużo, że widzę co się dzieje przed samochodem.
Myślę że częściej oślepiają źle ustawione światła mijania niż przeciwmgielne.
Nie wiem czy dobrze wnioskuję z postów - nie wolno używać przednich świateł przeciwmgielnych gdy nie ma mgły(ograniczonej widoczności)??? - myslałem że dotyczy to tylko tylnych

_________________
F2 COMBI LPG


17.11.2008, 15:01
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Dig Dug,
Nie wiem jak świecą halogey w F2, ani w O2, bo nie testowałem., O2 - może to faktycznie jest jakiś miód malina.
W F1 Faktycznie nie ma wyraźniego odcięcia światło-cienia ale też być może nie spotkałeś takich mgieł o jakich ja pisałem i nie doceniasz nisko świecąch świateł.
być może Tobie by się przydały światła dalekosiężne, a nie halogeny...
Mozna je bylo uzywac zamiast mijania, jakby sie ktos uparl. Swiecily 20-30m przed auto

Po kradzieży halogenów mechanik zamontował mi je wkręcając tylko w zderzak, bez regulacji kąta padania światła. Efekt był taki że co prawda droge oświetłały, ale sam siebie oślepiałem.
Obniżyłem je i teraz droga jest oświetlona podobnie jeśli chodzi o odległość, ale jaśniejszym światłem (bo całość pada na drogę a nie w powietrze.) Nisko umieszczonymi światłami nie oświetlisz drogi zbyt daleko bo kąt padania jest niekorzystny i podnosząc snop światła powodujesz że ono unosi się nad drogą.

(IMHO) idea halogenów jest właśnie taka, zeby świeciły blisko i nisko, by były krótsze i niższe niż mijania, po to żeby w skrajnie drastycznych warunkach włączyć je zamiast mijania, żeby nie oślepiały nas samych.

W moim avatarze i profilu są fotki z halogenami, nie wiem jak daleko świecą bo nie mierzyłem ale z 15-25m (zgaduję) co pozwala na jazdę z prędkością 30-40 kmh
Przy mgle gęstej na tyle, że wymaga włączenia halogenów (z podowu oślepiających świateł mijania) i tak nie pojechałbyś szybciej. Na mijania prędkość podobna, albo mniejsza bo jeszcze sam się oślepiam. I to jest właśnie zadanie jakie przed nimi stawiam.

W innym przypadku niż mgła oraz wspomniane deszcze na marnych dorgach używanie halogenów mija się z celem. doświtlanie zakrętów - eee tam po co?
K_Tomek napisał(a):
Nie wiem czy dobrze wnioskuję z postów - nie wolno używać przednich świateł przeciwmgielnych gdy nie ma mgły(ograniczonej widoczności)??? - myslałem że dotyczy to tylko tylnych

chyba wszystkich


17.11.2008, 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post 
kros, Nie pomysl, ze odpowiadam na twoje wypowiedzi "nie" bo "nie" i nie kieruje sie wogole zasadnoscia wypowiedzi, ale ja mialem O1 nie O2 i powiem Ci, ze halogeny byly niesamowite, mozesz poczytac nawet na forum OCP, ze troche "wiejskim" zachowaniem byla jazda na swiatlach postojowych + halogeny na soczewkach. Taka opinie wyrazala czesc forumowiczow, zwlaszcza tych co mieli xenony, bo z daleka bylo widac fajne mocne zrodlo swiatla jak soczewkowe xenony, zwlaszcza jak sie dalo H3 bluevision Philipsa :D A zeby bylo smieszniej, to te swiatla dawaly na tyle mocne swiatlo, ze dalo sie normalnie na nich jezdzic. Ja jezdzilem na nich, nie ze wzgledu na ich "xenonowatosc" wizualna, ale ze wzgledu na oszczednosc plynu do spryskiwacza. Czesto jezdzilem w trasy i co chwile trzeba bylo myc szybe, a przy spryskach reflektorow zaraz plyn wywalalo w wiekszosci na swiatla :/.

Ale wracajac do tematu. Mialem halogeny przed O1 w Golfie 3 i tez byly kupa, jak w F2. Naprawde halogeny w F2 nic nie daja, a mgly jakie ja widzialem, to nie wspomne. Naprawde konkretne i tam halogeny sprawdzaly sie nieziemsko, bo na mijania oczy bolaly po chwilowej jezdzie, takie mleko bylo :/ Ale nie widze sie w takich mglach na halogenac z F2. Chociaz swiatla mijania w soczewkach naprawde fajnie swieca i nie robia takiego mleka, klada sie ladnie nisko, stad jak ktos ma soczewki w F2, to halogeny beda mialy funkcje czysto estetyczna, bo te 5 m przed autem, mnie nie zbawia, widze dostatecznie dobrze na swiatlach mijania. Co do dlugich to mam mieszane uczucia, ale to temat innego serialu :)

Pozdrawiam uzytkownikow halogenow, tylko prosze nie w deszczu :) a zwlaszcza noca, bo mozna oszalec, tak wali po oczach :nono:

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


17.11.2008, 20:52
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Dig Dug, hmmm,
jak mi się gdzieś nawinie F2 to muszę porównać z moimi jak świeci. Bo tak do końća to nie wiem czy mamy różne odczucia odnośnie takich samych świateł, czy też mówimy o zupełnie innych światłach...

a póki co, życzę miłego wieczoru


18.11.2008, 00:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.01.2008, 20:37
Lokalizacja: opolskie
Posty: 217
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: fabia II STYLE
Rok prod.: 2007
Województwo: opolskie
Post 
Dig Dug napisał(a):
[b], bo swiatla wiecej sie rozpraszaja niz swieca do przodu.

Bo taka według mnie jest ich przeznaczenie że maja oświetlać drogę bezpośrednio przed samochodem, a nie daleko do przodu. :mrgreen:
Jechałem kilka razy we mgle z włączonymi właśnie tymi światłami i mnie one pomagaja oswietlając drogę bezpośrednio przed pojazdem.
Może te w Octavii były lepsze, ale te też nie są złe. :crazy:

_________________
U mnie BYŁY do nabycia NALEPKI KLUBOWE

PACCO


18.11.2008, 18:07
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.05.2008, 20:11
Lokalizacja: ok.warszawy
Posty: 19
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Samochód: FabiaII Comfort
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
według mnie są dobre już po zmroku i w nocy bo doświetlają ci zakręt jak skręcasz, lepiej widzisz co się dzieje. A w czasie mgły też spoko. Według mnie były warte założenia. Ale to moje odczucia, ktoś może mieć inne zdanie.

_________________
MarioWR


18.11.2008, 20:45
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post 
MarioWR, Halogeny zawsze sa warte zalozenie, bo poprawiaja estetyke samochodu i w razie naprawde duzej mgly dajesz dodatkowe zrodlo swiatla, wiec zwiekszasz szanse ze Cie ktos zobaczy. Uzywajacemu tez pomaga, zawsze ciut lepiej widac, bo ja nie twierdze, ze nic nie daje, ale wg. mnie efekt jest slaby.

Widze, ze masz z doswietlaniem zakretow. Jak dzialaja swiatla glowne ?? tez tak jak halogeny dzialaja do 40km/h, a potem nie skrecaja sie ?? Czy tylko halogeny odlacza, a mijania skrecaja w zakretach ??

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


21.11.2008, 07:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.05.2008, 20:11
Lokalizacja: ok.warszawy
Posty: 19
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Samochód: FabiaII Comfort
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
niestety mam tylko halogeny doświetlające, na główne skrętne było trochę śkoda 1100 zeta, a mogły być ciekawym dodatkiem.Pozdro.

_________________
MarioWR


21.11.2008, 19:03
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wstaw profesjonalny zestaw xenon około 500zł i nie trzeba bedzie halogenów za 800 zł poza tym halogeny sie włącza gdy jest ostra mgła radze ci nie włączaj za często halogenów bez powodu bo twój portfel szybko się zmniejszy uwierz mi wiem co mówie jeżdżę po całej Polsce :hurra:


06.12.2008, 00:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
dargut napisał(a):
wstaw profesjonalny zestaw xenon około 500zł i nie trzeba bedzie halogenów za 800 zł poza tym halogeny sie włącza gdy jest ostra mgła radze ci nie włączaj za często halogenów bez powodu bo twój portfel szybko się zmniejszy uwierz mi wiem co mówie jeżdżę po całej Polsce :hurra:

ciekawe teorie - uzasadnij może zjawisko "szybkiego zmniejszania się portfela" (przy przepisowym stosowaniu oświetlenia) oraz objaśnij co znaczy "profesjonalny zestaw xenon". wręcz umieram z ciekawości.. :crazy:

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


06.12.2008, 21:11
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.05.2008, 20:11
Lokalizacja: ok.warszawy
Posty: 19
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Samochód: FabiaII Comfort
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
"profesjonalny zestaw xenon" bardzo interesujące, też czekam na opis :mrgreen:

_________________
MarioWR


21.12.2008, 21:46
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
a ile tak przyjemnosc koszuje ASO ?? i czy montował ktoś sam halogeny do f2


08.02.2009, 17:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Za same halogeny w ASO 790 zł. do F2, cena robocizny jakieś zniszki zależne już od ASO

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


08.02.2009, 20:51
Zobacz profil WWW

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tak na marginesie:
1. Halogeny przednie przeciwmgłowe sa po to aby dawac światło rozproszone-z tad tez opinia ze swieca blisko auta i na boki. Zastanawiam sie czy ktos z was( ktorzy tak je krytykuja) kiedys próbował jechac na dlugich gdy jest mgla lub pada ostry snieg, jezeli nie to zapraszam do testowania, a dopiero pozniej do zastanowienia sie czy przeciwmglowe sa na prawde takie kiepskie w fabii 2.
2. Przednich przeciwmglowych mozna uzywac, gdy jest opad atmosferyczny(mgla, deszcz, snieg, itp) lub na drodze kretej(BEZ ZADNYCH OPADOW) oznaczonej znakiem _seria niebezpiecznych zakretow, od poczatku tego znaku do odwołania, po zapadnieciu zmroku. Sory ze to przypominam, ale strasznie mnie wkurza, jak jade na przykład po zakretach(oznaczonych odp znakiem) na przeciwmglowych(przednich), gdy ksiezyc jasno swieci i mi jakis pierwszy pajac mryga, ze mu swieci :czacha:

BTW, jak jest doswietlanie zakretow w F2, to jest trzeci typ reflektora-ze skretna soczewka, i wtedy stosuje sie te dzwinokształtne przeciwmgielne.


15.02.2009, 23:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.04.2009, 15:57
Lokalizacja: Białystok
Posty: 27
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Województwo: podlaskie
Post halogeny od fabii2
witam. moje pytanie dotyczy halogenow z fabii2- czy pasuja one do jedynki( oczywiscie bez wycinki pewnie sie nieuda)?? na allegro znalazlem razem z kratkami i chcialbym je zamontowac. robil ktos u siebie cos takiego?? prosze o podpowiedz


30.05.2009, 11:33
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL