Teraz jest 30.06.2024, 08:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Oślepiające światła mijania Fabia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
Poza tym patrze teraz na tytul, i widze... swiatla DROGOWE !!!

One akurat maja prawo oslepiac :D


12.08.2006, 10:33
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
To skrót myślowy, chodzi oczywiście o klasyczne drogowe światła mijania, najbardziej popularne i zwykłe do jazdy codziennej i nocnej. Nie te "długie" tylko "krótkie", które nie powinny dawać po oczach.


12.08.2006, 11:03

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
AutoElegance napisał(a):
Gilu napisał(a):
dalej mi migają a aja na to olewka i właczam wtedy drogowe

chyba cos napisalem ;)

Światła miałem ustawiane w stacji dignostycznej (nie ASO) i pytałem się gościa czy tak ma być to mi powiedział że tak powinno być


12.08.2006, 14:03

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Gilu napisał(a):
AutoElegance napisał(a):
Gilu napisał(a):
dalej mi migają a aja na to olewka i właczam wtedy drogowe

chyba cos napisalem ;)

Światła miałem ustawiane w stacji dignostycznej (nie ASO) i pytałem się gościa czy tak ma być to mi powiedział że tak powinno być

Ale skoro migają, że oślepiasz to trzeba je trochę obniżyć. Po to jest ten potencjometr przecież.

PS. Ja rozpędziłem moją Fabię do 180 z hakiem ;) Na LPG.


12.08.2006, 14:37

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
Gilu, facet powiedzial, bo jemu tak tablice pokazywaly, to co mial ci powiedziec ;)

u taty w warsztacie tez chyba tamy urzadzenie do swiatel.

Ale skoro ludzie mimo ustawienia na stacji diagnostycznej ci mrygaja swiatlami, to nie daje ci to do myslenia ?

Pozdrawiam,
Michal


12.08.2006, 16:45
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
grisza napisał(a):
Wszystko się zgadza, też tak miałem jak wyjechałem z salonu, mrygali jak diabli, ale jest pewien mały szczegół, przy włączniku świateł jest regulacja i w zależności od rozłożenia ciężaru, ilości osób, obciążenia tyłu, podnosisz lub opuszczasz, jest o tym nawet w instrukcji.


Witam,

Szczegół jest a i owszem. Co jednak zrobić kiedy jadąc zupełnie bez jakiegokolwiek prowiantu, nadal jadący z przeciwka mrugają światłami? Jak rozumiem - po przeczytaniu instrukcji - ustawienie świateł powinno być w takim przypadku na "0". Wnioski wysnuwam następujące:
- nowe auto z salonu już ma źle ustawione reflektory
- wszystkim jadącym z przeciwka podobają się szalenie Skody Fabie ;)

POzdRO

Prauat


12.08.2006, 20:09

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
Prauat napisał(a):
wszystkim jadącym z przeciwka podobają się szalenie Skody Fabie


dobre :browar:

[ Dodano: 2006-08-13, 15:27 ]
Prauat napisał(a):
nowe auto z salonu już ma źle ustawione reflektory


z tym sie zgodzę, ja tak miałem w swojej skodzie


13.08.2006, 14:26
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mi tez mrugali na poczatku jak kupilem fabke, nikt nie gwarantuje ze fabryka wypuscila dobrze ustawione swiatla. Najlepiej pojechac na stacje diag i niech ustawia (pod warunkiem ze maja prosta podloge :D). Mi przestali mrugac jak przepalila sie jedna z zarowek i wymienilem komplet - czyli ze fabryczne zaroweczki nie musza byc wcale pierwszej jakosci - moje to byly jakies noname - teraz jezdze na PBV i ustawione na "0" i nikt nie mruga, droge ladnie widac (chociaz w nocy generalnie nie wiele widze :D)


13.08.2006, 16:15

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja po wyjechaniu z salonu nową Fabią też spotkałem się z mróganiem na mnie. I od razu skoczyłem na regulację świateł. Okazało się, że jedno świeciło tak jak gdyby były włączone długie. Od tamtej pory conajmniej 2x do roku reguluję siatła (koszt żaden) a i poprawia się komfort podróżowania. A na naszych DZIURAWYCH drogach reflektory bardzo szybko się rozregulowywują.

Pozdrawiam. :hurra:


13.08.2006, 18:41
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.01.2006, 20:52
Lokalizacja: Krościenko nad Dunajcem
Posty: 86
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: Octavia 1.9 SDI ;)
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post 
jja mam xenony i nikogo nie oślepiam fabką inna sprawa jest w octavce u mnie tam mam mały kinder suprise dla tych co jeżdża namietnie na przeciwmgoelnych w postaci świateł dalekośieżnych xenonowych którwe na pozór wyglądają jak przeciw mgielne jak mi ktoś mrygnie że go oslepiam to zapodaje mu długimi a że tam ma 2x100w to już jego problem jak niezna przepisów ruchu drogowego co do używaniaświateł przeciwmgłowych w warunkach normalnej przerzystości powietrza jak lans to lans dopóki nie trafi na mnie lub jakiegoś kierowcy tira :D :ganja:

_________________
DJ Gotuje Czy Ty też chcesz abym ci coś ugotował
jeśli tak wyślij pw lub dzwoń 531-342194


13.08.2006, 22:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
djczas napisał(a):
dopóki nie trafi na mnie lub jakiegoś kierowcy tira


jasność widzę, jasność widzę hahahahhaha


15.08.2006, 09:36
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
ja jezdzac sam w aucie mam na 1...jezeli podrywam moja luba ;P to mam na 1..
ale jak jade w trase i mam ja + moja luba + dwie walizeczki w bagazniki to przestawiam pokretlo na 2... a jak jest juz 4 osoby na pokladzie to krece na 3..
nie mam problemu z oslepianiem ludzi, auto jak jest puste to ustawienie na "-" jest ok..ale jak tylko wsiade to zaczyna sie mexyk na drodze...czyli to co opisujecie (mryganie innych kierowcow).
Jazda w nocy z takimi ustwieniami nie robi wielkiej roznicy, dobrze widac i nie oslepiam.
Jezeli dobra zarowka i klosz czysty to wsio widac :] zatem chlopaki ustawiac swiatla pokretlem i tyle :)


15.08.2006, 09:53
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: Oślepiające światła drogowe Fabia Combi
G. Drzycimski napisał(a):
Mam nową Skodę Fabia Combi 1.4 75 KW. Ostatnio sporo jeżdziłem nocą i mimo, że mam włączone prawidłowo światła drogowe mijające auta migają na mnie, że jadę na długich i oślepiam. To strasznie irytujące i stresowe. Początkowo cieszyłem się, że mam dobrze oświetloną drogę, ale po kilkugodzinnej trasie, gdzie co drugi jadący z przeciwka samochód puszcza mi wiązankę świetlną sugerując, że mam przełączyć oświetlenie byłem zmęczony i oczy bolały jak cholera. Miał ktoś podobny problem, co robić ?? Dodam, że żarówki i ustawienie oświetlenia fabryczne.


Zapewne miałeś nawalone trochę w bagażniku, do tego każda Combi jest cięższa na tył i efekt jest oczywisty.

Jak ja jeździłem służbową Combi i ją załadowałem ulotkami (kilka ciężkich kartonów) to też mi świecili co chwilę. Teraz i prywatną i służbową mam krótką i nie pamiętam, żeby mi ktoś świecił długimi a jeżdżę nimi codziennie i nie po 2 km.

Pojedź do ASO żeby to sprawdzili i ewentualnie wyregulowali a jak doładujesz tył to opuść światła (regulatorem) i wszystko będzie OK.


15.08.2006, 12:38

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
darecki napisał(a):
ja jezdzac sam w aucie mam na 1...jezeli podrywam moja luba ;P to mam na 1..
ale jak jade w trase i mam ja + moja luba + dwie walizeczki w bagazniki to przestawiam pokretlo na 2... a jak jest juz 4 osoby na pokladzie to krece na 3..
nie mam problemu z oslepianiem ludzi, auto jak jest puste to ustawienie na "-" jest ok..ale jak tylko wsiade to zaczyna sie mexyk na drodze...czyli to co opisujecie (mryganie innych kierowcow).
Jazda w nocy z takimi ustwieniami nie robi wielkiej roznicy, dobrze widac i nie oslepiam.
Jezeli dobra zarowka i klosz czysty to wsio widac :] zatem chlopaki ustawiac swiatla pokretlem i tyle :)


Darek robię dokładnie tak jak ty a mimo wszystko od czasu do czasu znajdzie się jakiś kierownik (najczęściej w aucie ze słabymi światłami) któremu moje świecą za jasno :eh:


15.08.2006, 13:08

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja zazwyczaj śmigam na 3 - czy to z bagażem, czy bez. Dopiero w nocy podnoszę na 1. Inna sprawa, że to "ruchanie" światłami gówno daje, bo te reflektory są po prostu przeraźliwie rażace - i napewno nie jest to kwestia ich ustawienia. Po prostu te blachy w środku się świecą jak psu jajca - nawet w dzień. :/ Do tego szyby są pochylone pod badziewiastym kątem, co dodatkowo potęguje rażenie. Jednym słowem - światła w Fabii to badziew.

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


16.08.2006, 08:20
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL