Teraz jest 26.06.2024, 08:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czujnik położenia wału 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 01.12.2012, 18:05
Posty: 9
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: fabia
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post Re: Czujnik położenia wału
Nie, nie to nie tak jak na tym filmiku. U mnie problem polega na tym, że trzeba długo brechtać, żeby odpalił.


04.12.2012, 16:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 21.10.2013, 14:44
Posty: 43
Podziękował: 10
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Czujnik położenia wału
Witam klubowiczów.
Od jakiegoś czasu borykam się z problemem w mojej fabinie, a mianowicie złą pracą silnika na zimnym lub ciepłym silniku.
Nierówna praca silnika i brak mocy zauważalne jest przede wszystkim przy jeździe na benzynie (założona instalacja LPG), klekot silnika i znaczny spadek mocy na biegu 2,3. Jednym słowem muł nad mułami. Zdaje sobie sprawe że nie ma sie czego spodziewać jeżeli chodzi o moc w tym modelu skody ... no ale bez przesady:) Po ostatnim podpięciu pod komputer wyskoczył błąd czujnika położenia wałka rozrządu (żółty silniczek). Błąd wyskakuje również przy sprawdzaniu przy odpalonym silniku. Ostatnio czytałem że może być to problem wiązki kabli dochodzących do tego czujnika. Jak wiadomo częsty przypadek gnicia ów kabli w skodach tego typu. Czy spotkaliście się z takim problemem? Jakie mogą być przyczyny. Przed ewentualną wizytą u mechanika wole poradzić sie speców na tym forum żeby sie nie wpakować w niepotrzebne koszty naprawy.|
Pozdrawiam


14.01.2014, 00:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post Re: Czujnik położenia wału
Czujnik położenia wału może powodować złą pracę auta z powodu że układ wtryskowy otrzymuje fałszywy sygnał położenia wału (czyli punkt położenia tłoków). Aby go sprawdzić wrzucam filmik aby lepiej zobrazować
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 8465,d.Yms


14.01.2014, 09:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.04.2009, 20:16
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 685
Podziękował: 6
Pomógł: 20

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: GDM - 5b.
Samochód: Flash
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Czujnik położenia wału
Rozrząd kiedy zmieniany :?:
Ja miałem błąd położenia wałka rozrządu, wtedy gdy rozrząd mi przeskoczył.

_________________
GrzegorzT


14.01.2014, 10:17
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 21.10.2013, 14:44
Posty: 43
Podziękował: 10
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Czujnik położenia wału
Rozrząd wymieniany dosyć niedawno. Prawde mówiąc myslałem wczesniej że przeskoczył o jeden ząb. Dopóki nie podłączyłem pod Vag


15.01.2014, 14:10
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: Czujnik położenia wału
Pietia_87
U Ciebie co najwyżej mozna źle go założyć. Np mechanik zamontował go jak wyciągnoł z pudełka bez liczenia sworzni. Autko też będzie jeździć ale będzie słabsze.

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Angel za ten post:
Pietia_87
18.01.2014, 06:51
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 21.10.2013, 14:44
Posty: 43
Podziękował: 10
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Czujnik położenia wału
Panowie po wizycie u mechanika okazało się że padł któryś z wtryskiwaczy. Po powrocie do domu sprawdziłem czy po odłączeniu którejś wtyczki od wtryskiwaczy zmieni się praca silnika. Wyszło na to że po wyciągnięciu drugiej wtyczki (patrząc od lewej strony) żadnej reakcji, natomiast przy pozostałych prawidłowy objaw silnnik prawie że gasł. Domniemam że jest padnięty wtryskiwacz przy którym nie było żadnej reakcji na odłączenie wtyczki. Albo jeszcze inaczej nie dochodzi napięcie z tego gniazda.
Jak myślicie czy to ma jakiś sens co pisze? :) bo już mi ręce opadają...wymienione świece/rozrząd/filtr paliwa/czujnik położenia walka rozrządu/ cewka podobno dobra bo i na gazie by się dusił (a jest nienajgorzej ma jakąś moc).


19.01.2014, 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Czujnik położenia wału
skoro na gazie pracuje poprawnie a na benz nie działa 2 garnek to tak jak piszesz mogą być problemy z tym wtryskiem lub z instalacją do niego nie znam dokładnej budowy ale może podmiana wtryskiwaczy z innym cylindrem coś by podpowiedziała , czy usterka się przeniesie czy zostanie,

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Artur_jaw za ten post:
Pietia_87
19.01.2014, 22:19
Zobacz profil WWW Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Czujnik położenia wału
Pietia_87 napisał(a):
Witam. Dziękuje za odpowiedz.
Własnie się zastanawiam jak się do tego zabrać, nie kupując od razu nowego wtryskiwacza. Bo może sie okazać że instalacja jest gdzieś padnięta na tym łączu. Brałem jeszcze pod uwage podłączenie innej wtyczki do tego wtryskiwacza ale obawiam się że może coś namieszać w komputerze.. nie wiem kurcze ...prawde mówiąc zielony jestem w tym temacie. Jak możesz coś podpowiedzieć w tym temacie bede bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

zamiana wtyczek pomiędzy wtryskiwaczami nie jest dobrym pomysłem mogą pojawić się problemy z pracą silnika (2 cylindry mogą paliwo dostawać w nieodpowiednim momencie) swoją drogą nie wiem jak masz zmontowana instalację ale chyba pomiędzy wtryskiem a wiązką do niego idącą może być wpięty emulator - oszukujący komp silnika że wtryski działają normalnie jeśli tak jest spróbuj usunąć dodatkowe kabelki a wtrysk połaczyć bezpośrednio z instalacją (gdzieś obok powinna byś druga identyczna wtyczka) a co do sprawdzenia samego wtryskiwacza (przydało by się zdemontować listwę wtryskowa i zamienić wtryskiwacz z innym cylindrem ... ale technicznie jak to zrobić niech powie ktoś kto zna silnik)

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Artur_jaw za ten post:
Pietia_87
19.01.2014, 22:48
Zobacz profil WWW Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 295 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL