Teraz jest 07.07.2024, 01:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
[F1] Buczący wentylator nawiewu - nawiew 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.08.2009, 06:51
Lokalizacja: WRO
Posty: 38
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Samochód: FABIA II style + joy + czarne szyby :)
Rok prod.: 2009
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu
właśnie jestem w serwisie, coś wpadało w rezonans i chciałem to definitywnie usunąć na gwarancji, która niebawem się kończy, w sumie to już 3 raz z tym problemem jestem w serwisie i tym razem zdiagnozowali wentylator nawiewu, wymieniają go już 2 raz, poprzedni buczał, mam nadzieję że to 3 i już ostatni w tym aucie :)

pozdrawiam,
MR


Niżej podpisany użytkownik dziękuje MR za ten post:
listek2000
06.09.2011, 09:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
hm... świszczy mi wentylator dmuchawy w fabii 2, widzę, ze nikt jeszcze nie wstawił najmniejszej fotki a ni tutki z dostania się do niego, popsikałem od strony silnika ale dalej świerszczy :(
widzę, ze w tej kwestii forum totalnie poległo i się poddało i prawie 99% ludzi jedzie do aso na wymianę , chciałem kupić sam wentylator i zamontować, ale analogiczna tutka od fabii 1 nadaje się do .... nijak :)

Obrazek

Obrazek

znalazłem fotki kolegi Kalkin:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz opis kolegi Jacekpk:

Jest znacznie lepszy i tańszy sposób na uciszenie hałasującego wentylatora w Fabii 2 niż demontaż podszybia, ściąganie kokpitu itd. Ćwiczyłem ten temat w ostatnim czasie i to intensywnie. Wentylator zaczął "pierdzieć" kilka dni po zakończeniu gwarancji, próbowałem temat załatwić w ASO (Sinclan Warszawa), ale wykręcali się że to liść, a na liścia tak czy inaczej gwarancji nie było i nie ma. Za samo zdjęcie deski zażyczyli sobie 350 zł. Można powiedzieć, że cena nie taka traficzna, gdy weźmie się pod uwagę ilość pracy i czasu, jakie trzeba na tę robotę poświęcić samemu. Wiadomo jednak, że to nie koniec kosztów. ASO nie będzie bawić się z czyszczenie wentylatora tylko będą chcieli zamontować nowy... a to koszt rzędu kolejnych 400 zł. Do tego doliczą robociznę związaną z wymianą dmuchaway i tysiąc złotych na koncie mniej. Pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, że auto ledwo skończyło dwa lata, a na liczniku ma przejechane niewiele ponad 20 tysięcy km.

Najszybszym i sprawdzonym przeze mnie sposobem na wejście do komory wentylatora jest... klapka recyrkulacji powietrza, która znajduje się za schowkiem po stronie pasażera. Dostać można się do niej w prosty sposób: wystarczy zdjąć osłonkę z tapicerki, która w F2 znajduje się nad nogami pasażera. Wtedy uzyskujemy dojście do klapki z filtrem kabinowym, ale też - gdy zajrzymy od spodu - do klapki zamkniętego obiegu powietrza :) Uzyskujemy tą drogą dostęp bezpośrednio do bębna wentylatora. Przez klapkę można bez żadnego problemu wsunąć do środka niezbyt grubą dłoń :)

Włączamy zatem zapłon i naciskamy przycisk recyrkulacji: klapka zostanie otworzona. Wyłączamy zapłon i zabramy się do roboty. Ja na początku obejrzałem dokładnie wentylator za pomocą endoskopu, by wykluczyć obecność liścia lub innego ciała obcego, które mogło tam potencjalnie wpaść i haczyć o wentylator. "Teria" mechanika z ASO została zatem błyskawicznie obalona. W następnym kroku postanowiłem przeczyścić i nasmarować wentylator. Do tego celu użyłem preparatu Kontakt 7-78, który w konsystencji i zapachu przypomina popularne WD40. Jak zapewnia producent: jest to środek nie przewodzący prądu i jest w pełni bezpieczny dla urządzeń elektrycznych.

Do zaaplikowania użyłem rurki z dyszą rozpylającą stanowiącą część zestawu do dezynfekcji parownika klimatyzacji firmy Wurth. UWAGA: nie polecam używać rurki po preparacie Kontakt do dezynfekowania parowanika, będzie to grozić tego zabrudzeniem, a w konsekwencji: śmierdzącym powietrzem w aucie (mówiąc krótko: Wurtha należy zużyć wcześniej ;)). Dzięki temu aplikatorowi wprowadziłem pewną ilość środka czyszcząco-smarującego do komory wentylatora, rozpylając go na przednie łożysko/panewkę. Dostęp do tylnej panewki jest niemal niemożliwy z uwagi na dosyć dobre spasowanie silnika wentylatora i plastikowej obudowy, w której on jest osadzony na gumowych kołkach. Mimo to pewna ilość środka została tam dostarczona.

Po odczekaniu kilku minut uruchomiłem wentylator. Na początku nadmiar środka czyszczącego wyciegał przez klapkę recyrkulacji oraz komorę filtra kabinowego. Pierwsze wrażenia po uruchomieniu były nieszczególne: terkotanie było nadal słyszalne. Na końcowy efekt należało jednak poczekać kilkanaście godzin, gdy auto postało na słońcu i nagrzało się, a środek czyszczący zdążył spenetrować zakamarki komory wentyolatora. Od trzech dni wentylator pracuje jak nowy, terkotanie ustąpiło całkowicie. Zapach środka Kontakt jest już niemal niewyczuwalny :D

Po upływie 2-3 dni od takiego zabiegu warto wymienić filtr kabinowy. Wprowadzony środek czyszczący będzie początkowo rozchlapywany przez bęben wentylatora i filtr będzie nim trochę nasączony. Po rozplyneniu środka czyszczącego nie należy wyjmować filtra kabinowego z uwagi na to, że wszelkie tłuste zanieczyszczenia dostaną się do parownika klimatyzacji.

Dużym ułatwieniem w przeprowadzeniu opisanego wyżej zabiegu czyszczenia i smarowania wentylatora była dla mnie znajomość tematu: rozbierałem wcześniej taki sam układ wentylacyjny w Fabii 1. Dzięki temu po włożeniu ręki przez klapkę recyrkulacji wiedziałem czego dotykam i gdzie mam rozpylać preparat :]

Polecam spróbować zanim zdecydujecie się na wymianę wentylatora, która jest równoznaczna z demolką wnętrza Waszych Fabii oraz kosztami ;) W moim wypadku zadziałało to rewelacyjnie! :D


23.10.2015, 17:02
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
no i metoda druciarska, odkręciłem górny schowek i tam widać tylna cześć wentylatora, wywierciłem dziurkę, dałem WD40 ,zakleiłem taśmą klejącą...

Obrazek

no to teraz franca się rozpiszczala na dobre :( zwłaszcza jak uderzę w deskę... chyba jednak bez wymiany się nie obędzie :(



25.10.2015, 13:07
Zobacz profil GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
Znajomek też nasmarował wentylator to prócz piszczenia miał jeszcze duże wibracje.
Ja miałem piszczący wentylator. Ale wiosną aplikowałem środek do czyszczenia wnętrza klimy. Od tamtej pory przestał piszczeć.

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Angel za ten post:
listek2000
25.10.2015, 15:56
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2014, 16:20
Lokalizacja: Bytom/Radzionków
Posty: 156
Zdjęcia: 0
Podziękował: 7
Pomógł: 7

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
Byłem dziś w ASO Skody w Tarnowskich Górach. Pytałem ich odnośnie tego wentylatora dmuchawy, to jeden z panów powiedział że wentylator kosztuje około 600zł (nie wiem skąd wziął tą cenę? ale ok) + koszt robocizny 380zł + 30-35 % rabatu. (coś tam policzył że auto 7-letnie). A i jeszcze jedno jak wentylator "buczy" to jest padnięty "komutator", tak stwierdził gość z serwisu. Koniecznie trzeba zdjąć całą deskę, czas operacyjny ludzi z serwisu 3,5 godziny. Pozdrawiam.

_________________
Seat Ibiza 1.9TDI ATD 6L 2005r ---> Skoda Fabia 2 1.4 16V + LPG Ambiente 2008r.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje luukaas_88 za ten post:
listek2000
26.10.2015, 19:17
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
na elektrodzie kolega sebolm opisal:

Dzięki bardzo, zrobione. Nie trzeba całej deski demontować, wystarczy wyjąć poduchę pasażera i poodkręcać śruby mocującą deskę po stronie pasażera. Trochę gimnastyki z 4 śrubkami mocującymi sam wentylator dmuchawy i po odchyleniu deski o jakieś 15 - 20 cm wentylator wychodzi w dół na styk.

wentylator hella zamowilem na pkwteile.de za 70 euro z wysylka.
6Q1820015H

wiec jestem nabuzowany ;) to zrobić sam, moze dostane instrukcje demontażu , byłoby fajnie, póki co mam fote z etki :

Obrazek


26.10.2015, 20:17
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2014, 16:20
Lokalizacja: Bytom/Radzionków
Posty: 156
Zdjęcia: 0
Podziękował: 7
Pomógł: 7

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
listek2000 napisał(a):
na elektrodzie kolega sebolm opisal:

Dzięki bardzo, zrobione. Nie trzeba całej deski demontować, wystarczy wyjąć poduchę pasażera i poodkręcać śruby mocującą deskę po stronie pasażera. Trochę gimnastyki z 4 śrubkami mocującymi sam wentylator dmuchawy i po odchyleniu deski o jakieś 15 - 20 cm wentylator wychodzi w dół na styk.

wentylator hella zamowilem na pkwteile.de za 70 euro z wysylka.
6Q1820015H

wiec jestem nabuzowany ;) to zrobić sam, moze dostane instrukcje demontażu , byłoby fajnie, póki co mam fote z etki :

Obrazek


Czytałem to, ale wszędzie gdzie pytam mówią o demontażu deski. W sklepie koszt wentylatora to 300-350zł z firmy behr czy valeo.

_________________
Seat Ibiza 1.9TDI ATD 6L 2005r ---> Skoda Fabia 2 1.4 16V + LPG Ambiente 2008r.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje luukaas_88 za ten post:
listek2000
26.10.2015, 20:49
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
wyszukałem na necie niezbędne informacje i:

poniżej do pobrania instrukcja demontażu deski rozdzielczej :

http://www.pdf-archive.com/2015/08/08/fabia-ii-2/

oraz instrukcja mocowania i demontażu wentylatora

ftp://v068716.home.net.pl/SKODA/Wentylator.pdf

i przyda się instrukcja demontażu airbagu pasażera :

http://www.pdf-archive.com/2015/08/08/fabia-ii/

ps. wentylator przyszedł i jutro zaczynam :) pozdr.


faktyczni nie trzeba zdejmować całej deski, ale odkręcić wszystkie śruby montażowe i wtedy ładnie odchodzi i jest dojście do wentylatora, mam jednak mały problem, nie wiem jakim cudem i po jakiej sugestii ale mam kupiony wentylator 6Q1820015H zaś ten zdemontowany ma nr 6Q1819015GH i sprawdziłem w etka i to jest do aut bez klimatyzacji ???
Hm... a ja mam klimę... czym się różnią wentylatory z klimatyzacja od bez?
Wizualnie i są takie same. Ale w instrukcji , która wstawiłem powyżej jest nawet zastrzeżenie aby zwrócić na to uwagę ....
i co teraz... auto rozprute... ???

trudno ... zainstalowalem ten co mam, na forum forda gość opisywał, ze same wentylatory się nie różnią, ale znowu gdzieś wyczytałem,ze budowa silnika jest inna, i faktycznie przyjrzałem się parametrom wentylatora z klima i bez, i ten bez klimy jest słabszy 275W ale i droższy o 20euro,zaś ten co kupiłem do aut z klimatyzacja ma 320W i... jest tańszy.
Czyli na pewno budowa silnika sie rozni jesli chodzio moc, po przyjrzeniu sie innym dmuchawa, to generalnie wszystkie sa drozsze od tych z klimatyzacja, moze jakis elektronik, elektryk sie wypowie.
aha firma hellla-behr rozróżnia wentylatory z klimatyzacja 820 i bez klimatyzacji 819 ale już firma febi-bilstein jest bardziej uniwersalna i bez znaczenia jaki nr.kat wpiszesz to 1 wentylator pokrywa obie wersje i w opisie pasujących nr oem występują oba 820 i 819.


Ostatnio edytowano 31.10.2015, 09:56 przez listek2000, łącznie edytowano 1 raz



29.10.2015, 22:12
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2014, 16:20
Lokalizacja: Bytom/Radzionków
Posty: 156
Zdjęcia: 0
Podziękował: 7
Pomógł: 7

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
listek2000 napisał(a):
wyszukałem na necie niezbędne informacje i:

poniżej do pobrania instrukcja demontażu deski rozdzielczej :

http://www.pdf-archive.com/2015/08/08/fabia-ii-2/

oraz instrukcja mocowania i demontażu wentylatora

ftp://v068716.home.net.pl/SKODA/Wentylator.pdf

i przyda się instrukcja demontażu airbagu pasażera :

http://www.pdf-archive.com/2015/08/08/fabia-ii/

ps. wentylator przyszedł i jutro zaczynam :) pozdr.


faktyczni nie trzeba zdejmować całej deski, ale odkręcić wszystkie śruby montażowe i wtedy ładnie odchodzi i jest dojście do wentylatora, mam jednak mały problem, nie wiem jakim cudem i po jakiej sugestii ale mam kupiony wentylator 6Q1820015H zaś ten zdemontowany ma nr 6Q1819015GH i sprawdziłem w etka i to jest do aut bez klimatyzacji ???
Hm... a ja mam klimę... czym się różnią wentylatory z klimatyzacja od bez?
Wizualnie i są takie same. Ale w instrukcji , która wstawiłem powyżej jest nawet zastrzeżenie aby zwrócić na to uwagę ....
i co teraz... auto rozprute... ???




Jeśli możesz to zrób jakieś zdjęcia poglądowe jak to u ciebie wyglądało... Mnie też czeka wymiana. Pozdrawiam.

_________________
Seat Ibiza 1.9TDI ATD 6L 2005r ---> Skoda Fabia 2 1.4 16V + LPG Ambiente 2008r.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje luukaas_88 za ten post:
listek2000
30.10.2015, 16:27
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
Siemka, teraz rzekłbym,ze są dwie metody, pierwsza demontaż całej deski i łatwy dostęp do wentylatora, lub częściowy demontaż i trochę gimnastyki przy demontażu wentylatora.

Wybrałem druga metodę, i już wiem,ze za dużo zdemontowałem, w ogóle nie trzeba demontować bocznych kratek nawiewów, nic tam nie ma.

Do demontażu airbagu dobrze zaopatrzyć się w taki plastikowy łomik , wysunąć z kostki pomarańczowe zabezpieczenie i wyciągnąć wtyczkę, w powstałym otworze jest śruba montażowa po lewo.

Obrazek

Nie trzeba demontować pokrętła-przełącznik świateł, nie trzeba demontować bezpieczników, nie trzeba demontować kierownicy, jedynie to demontaż zegarów, bo za nim jest 1 śruba montażowa , no i w boczkach deski w lewym i prawym są ukryte po dwie śruby, pokazane strzałkami na fotach

Obrazek

Resztę śrub pokazałem na zdjęciach, nie trzeba demontować górnej kratki z awaryjnymi, ale za to ważne aby z dolnego panelu kontroli nawiewem i nagrzewaniem za nim odpiąć cięgno, bo jest dość napięte i na pewno nie puści nam deski, na fotce pokazałem jeszcze dwie śruby ,które trzymają ten panel ale nie trzeba ich odkręcać jeśli nie demontujemy deski na maxa.

Obrazek

w dolnym schowku trzeba usunąć zaślepkę i tam jest kolejna śruba montażowa

Obrazek

wszystkie śruby montażowe zgadzają się z instrukcji demontażu deski na str.5 ,który wstawiłem parę postów wyżej

i tak wygląda otwór po demontażu wentylatora, największą trudność sprawia odkręcenie - przykręcenie górnej lewej śrubki.
Teraz wiem,ze przydałaby się taka elastyczna przedłużka do bitów jakieś 20-30 cm i sztywna tez, bo wszystko odkręcasz bitami torx 15-20

Obrazek

pewno i tez poszedłbym do aso, ale pomyślałem, o sterowniku suba, o zwrotnicy głośników, o can-bus alarmie, o zapalniczce w przednim panelu, o antenie gps pod szyba, o czujnikach ruchu w słupkach, o radiu i niestandardowym podpięciu... oczami wyobraźni widziałem ile z tych rzeczy będzie urwanych i ze tak czy owak aby to naprawić będę musiał przejść te sama robotę ,za którą zapłacę... wiec nie wziąłem się za to z oszczędności a dbałości o to co już jest zamontowane i obawa przed zniszczeniem tego... bo leżenie pod autem to jest miejsce zaraz za w trumnie ;)

Po raz drugi to bym się zmieścił w 3 godzinkach, ale ja tak to na luzie robiłem :1 dzień demontaż i drugi montaż, przecież ja się urodziłem zmęczony i żyję po to żeby odpocząć... :) pozdr.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje listek2000 za ten post:
luukaas_88
31.10.2015, 17:13
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2014, 16:20
Lokalizacja: Bytom/Radzionków
Posty: 156
Zdjęcia: 0
Podziękował: 7
Pomógł: 7

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
Mam nadzieję że już nie dręczy cię ten wentylator.. Teraz cisza i spokój co ?
Gdzie można dostać ten plastikowy "łomik", i czy koniecznie trzeba zdemontować plastikowe osłony słupka A?
Pozdrawiam.

_________________
Seat Ibiza 1.9TDI ATD 6L 2005r ---> Skoda Fabia 2 1.4 16V + LPG Ambiente 2008r.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje luukaas_88 za ten post:
listek2000
01.11.2015, 13:00
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
tak , gra i... nie buczy ;) to narzędzie pożyczyłem z pracy , na necie musisz wpisać "Ściągacze do Tapicerki" nylonowe (twardy plastik) , na aledrogo widzę za 40zl zestaw.
Odnośnie słupków, to nie zwróciłem uwagi czy trzeba demontować ( ale chyba nie trzeba?) , jest to jednak proste i zajmuje minutkę, tam są 3 spinki , podważasz gore,środek,dol a potem wysuwasz do góry ,pozdr


01.11.2015, 18:06
Zobacz profil GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
Można i tak wymienić wentylator. Deskę z fabii II/roomstera demontuję w 45 minut. :hurra:

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Angel za ten post:
listek2000
03.11.2015, 19:55
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2014, 16:20
Lokalizacja: Bytom/Radzionków
Posty: 156
Zdjęcia: 0
Podziękował: 7
Pomógł: 7

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
Panowie gdzie najlepiej kupić ten wentylator? Zamienniki chodzą po 200-250 zł, znajomy mówił że nie warto się w to bawić. Na stronie ucando.pl widziałem wentylator z behra za 350zł. Pozdrawiam.

_________________
Seat Ibiza 1.9TDI ATD 6L 2005r ---> Skoda Fabia 2 1.4 16V + LPG Ambiente 2008r.


14.04.2016, 18:33
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post Re: Buczący wentylator nawiewu - nawiew
Ja kupilem tutaj
http://www.czesciauto24.pl/search?keyword=6Q1820015H

firmy hella (behr)


14.04.2016, 19:07
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL