Teraz jest 27.04.2024, 19:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Twoje zdanie o WOŚP i Jurku Owsiaku. 

Co sądzisz o WOŚP i Jurku Owsiaku ?
Facet jest wielki, dzięki niemu uratowano wiele dzieci. 71%  71%  [ 36 ]
Owsiak jest ok, ale nie podoba mi się że ok 10% pieniedzy idzie na utrzymanie jego i WOŚP. 20%  20%  [ 10 ]
To niezły kombinator który dzięki WOŚP nachapał się kupy szmalu i o to mu głównie chodzi a nie o dzieci. Zamydlił wszystkim oczy. 10%  10%  [ 5 ]
Liczba głosów : 51

Twoje zdanie o WOŚP i Jurku Owsiaku. 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Twoje zdanie o WOŚP i Jurku Owsiaku.
Ostatnimi czasy coraz częściej można zauwazyć wzrost negatywnego nastawienia do Wielkiej Orkiestry a przede wszystkim do Jurka Owsiaka, że to złodziej manipulant, kombinator, ze dba przede wszystkim o swoje interesy, że cała akcja jest tylko przykrywką na to żeby zarobić kupę szmalu.
Niektórym nie podoba się to że część pieniędzy (ok. 10%) idzie na jego pensję i na utrzymanie fundacji.

W związku z tym mała ankieta, zobaczymy co o tym sądzą fabiomaniacy :)


09.01.2006, 12:38
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
McsEb napisał(a):
Niektórym nie podoba się to że część pieniędzy (ok. 10%) idzie na jego pensję i na utrzymanie fundacji

:nono:

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


09.01.2006, 12:58
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post Re: Twoje zdanie o WOŚP i Jurku Owsiaku.
McsEb napisał(a):
Niektórym nie podoba się to że część pieniędzy (ok. 10%) idzie na jego pensję i na utrzymanie fundacji.


Tylko 10 %, przecież trzeba zapłacić czymś ludziom którzy pracują w Fundacji.
Sorry, ale zawsze są potrzebni pracownicy którzy muszą pracować na stałe i nie mogą to być wolontariusze, np. księgowość. Trzeba też zapłacić za lokal, prąd, wodę, gaz w którym mieści się fundacja.

90 % idzie na cele statutowe Fundacji. Rocznie Owsiak kupuje więcej sprzeętu dla szpitali niż Fundusz Zdrowia.
Np. dzięki Fundacji, Piotruś miał zaraz po urodzeniu przesiewowe badanie słuchu, czego na pewno by nie miał, gdyby nie pieniądze fundacji.

W tym roku, jak przez kilka ostatnich lat przelałem pieniądze na konto fundacji.
W poprzednich latach brałem udział w licytacjach i jestem bardzo pozytywnie nastawiony do działania Jurka Owsiaka.

Zawsze się znajdą ludzie którym nie podoba się to co robi i będą go krytykować, ale to jest ich problem.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


09.01.2006, 13:08
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: Twoje zdanie o WOŚP i Jurku Owsiaku.
16v napisał(a):
McsEb napisał(a):
Niektórym nie podoba się to że część pieniędzy (ok. 10%) idzie na jego pensję i na utrzymanie fundacji.

Tylko 10 %, przecież trzeba zapłacić czymś ludziom którzy pracują w Fundacji.
(...)
Zawsze się znajdą ludzie którym nie podoba się to co robi i będą go krytykować, ale to jest ich problem.


Chciałbym usłyszeć od osób którzy uważają ze 100% kasy powinno iśc na dzieci, skąd WOŚP ma braś wobec tego kase na utrzymanie fundacji ? To że Wy dacie 1 zł raz na rok to oznacza to że organizator ma cały rok wywalać własne pieniądze choćby na paliwo do samochodów czy opłacać rachunki za rozmowy telefoniczne związe z prowadzeniem tego wszystkiego ?


09.01.2006, 13:37

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja myśle ze to 10% powinno iść na łapówke dla księży :hurra:
Oczywiscie ze WOŚP ma koszty przez cały rok i że musi je jakos pokrywać.
Tylko komuś "moherowemu" mógł wpaść pomysł do głowy że wszystko powinni oddawać !!


09.01.2006, 14:40
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
trudno było mi się wpasować w podane przez McsEba odpowiedzi, bo generalnie ani facet dla mnie nie jest wielki, ani nie stresuje mnie to że działa za 10% wpływów ani nie uznaję go za kombinatora. Do jego akcji przyłączam się co roku symboliczną kwotą, ale jakieś uwagi mam. Z jednej strony niekoniecznie zgadzam się z hasłem "róbta co chceta" co można odczytywać jako: dałem zeta na chore dzieci, więc mogę robić co chcę... A druga rzecz to obecne hasło "czy ktoś zrobił więcej?" - otóż jest parę instytucji, które mogłyby się wykazać podobnymi, jeśli nie większymi osągnięciami - pytanie zatem po co z takim sztandarem wyskakiwać? Cel na jaki zbiera pieniądze jest szczytny i jak najbardziej tenże cel popieram. Zastanawiam się jednak, czy Owsiak nie wyrasta na kolejnego nietykalnego. Jeden taki prowadzi rozgłośnie medialne (tyle że ten mógłby wystąpić z hasłem "czy ktoś zrobił mniej")...


09.01.2006, 15:02
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
Nie wiem czy wiecie ale WOŚP zbiera kase nie tylko na początku każdego roku. Przyjmują pieniądze i pomo przez cały rok, Uważam że 10% to mało na utrzymanie takiego "bałaganu" to jest kupa kasy i nie łatwo sie to kontroluje. Trzeba jak pisali wyżej, lokalu, samochodu, telefonu, ludzi itd.
WOŚP uważam za super akcje !!!!!!!!!!!!!

_________________
Moje autko O2RS BLUE


09.01.2006, 15:13
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mr.T pisząc 'wielki' myslałem o nim jedynie pod kątem 'wielkości' celu dla którego to robi, nie chciałem okreslac w tym jego wszystkich zad i walet :)


09.01.2006, 15:13

Dołączył(a): 21.11.2005, 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Biala Krakow
Posty: 161
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia 2.0tdi
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
10% to malo wiekszosc fundacji tylko tyle oddaje na cele statutowe czyli tyle co on bierze na utrzymanie swojej

fakt ze z tej kasy organizowany jest przystanek woodstok jest troche malo ok ale i tak jest on wspolfinansowany przez sponsorow :wink:

_________________
Power By COMPSPORT


09.01.2006, 18:04
Zobacz profil WWW

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
WOSP uwazam za trafiony pomysl, choc samego owsiaka niezbyt lubie - czasami zalatuje prostakiem od niego...
no ale, prostak potrafil stworzyc cos takiego jak WOSP.
10% to kupa kasy patrzac na datki ktore zebral, ale przynajmniej te 10% czemus sluzy.


09.01.2006, 21:31

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Bardzo fajna akcja,cały świat nam zazdrosci takiej orkiestry :wink:


10.01.2006, 09:48

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dziwne, ale mam wrażenie że wypowiadają się tu tylko osoby które zaznaczyły pierwszą opcję, czyżby reszcie brakowało argumentów do potwierdzenia czemu wybrały inną ?


10.01.2006, 10:14

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja zaznaczyłem 1 opcje i reszta mnie nie interesuje,kupili sprzętu za tyle milionów $$,ze nawet te 10%,(choć nie potwierdzone) to pikuś.POZDRO...


10.01.2006, 12:42

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A o tych 10% to prawda? Bo u nich na stronie mozna przeczytać że utrzymują się z procentów,a całe 100% zebranej kwoty przeznaczają na sprzęt.


11.01.2006, 09:21

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja nie napisałem że 10% od zebranych pieniędzy tylko ogólnie od całej kasy którą mają, łącznie z procentami itp. Może to jest 9% moze 11%, to nie tak istotne, przyjąłem wartość 10% bo taka jest wymieniana przez tych którzy krzyczą że są temu przeciwni lub niepodoba im się to.
Bardziej chodzi o fakt ze w ogóle wydawane są jakies pieniądze na cele związane z prowadzeniem fundacji. W skrajnych przypadkach ludzie nawet piszą że skoro ten cały Owsiak jest taki dobry to powinien teraz charować za darmoche i wszelkie wydatki pokrywac z własnej kiezeni - brac z innych źródeł - tłumaczą to że nie będa dawać na WOŚP bo moze akurat ich złotówka zamiast na dzieci pójdzie na jego pensję, wg mnie po prostu oni w ogóle nie dają, i wymyslają idiotyczne argumenty żeby wytłumaczyc swoje skąpstwo albo krótkowzroczne myslenie.


11.01.2006, 10:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL