Teraz jest 28.04.2024, 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Twoje zdanie o WOŚP i Jurku Owsiaku. 

Co sądzisz o WOŚP i Jurku Owsiaku ?
Facet jest wielki, dzięki niemu uratowano wiele dzieci. 71%  71%  [ 36 ]
Owsiak jest ok, ale nie podoba mi się że ok 10% pieniedzy idzie na utrzymanie jego i WOŚP. 20%  20%  [ 10 ]
To niezły kombinator który dzięki WOŚP nachapał się kupy szmalu i o to mu głównie chodzi a nie o dzieci. Zamydlił wszystkim oczy. 10%  10%  [ 5 ]
Liczba głosów : 51

Twoje zdanie o WOŚP i Jurku Owsiaku. 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Taaak i mowią jeszcze ze na koncertach WOŚP na scenie pali sie koty (tak powiedział ksiądz na lekcji religii mojego brata gdy ten był w 3 albo 4 klasie) i że wszyscy biorą narkotyki ... zazdrość ludzka rzecz ale zachowanie kościoła jest żałosne, bo to oni powinni organizować takie akcje a nie zajmowac sie polityka.

A tak troche OT mówiłam wam co mój kolega na pasterce uslyszal?? :D " Zło zniszczymy prawem i sprawiedliwością! " :D


11.01.2006, 10:13

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
no właśnie chodzi o te 10%. Bo to jest ważne (jeśli to prawda), że 100% (słownie sto porecnt) ze zbiórek jest przeznaczane na urządzenia medyczne. Bo z treści pytań w ankiecie wynikało, że wydają tylko 90% zbieranej sumy pieniędzy na urządzenia. Przejrzyj sobie zeznania roczne na ich stronie i można tam wyczytać że na sprzęt medyczny nawet ponad 100% zebranych pieniędzy.

a co do reszty: to z czego mają żyć Owsiak i inni ludzie z Orkiestry? dostaja dobry procent w Banku i już.


11.01.2006, 11:15

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tak, wiem że całkowita kwota jest na pewno większa niż ta którą zdobedą podczas finału - przez kwestowanie, darowizny, oprocentowanie lokat itp. Ale wg niektórych wszystko w całości powinno iść na zakup sprzetu itp a fundację powinnni prowadzić całkowicie charytatywnie i nie obchodzi ich to z czego Owsiak będzie się utrzymywał bo najlepiej samemu nic nie robić tylko krytykowac innych - tak jest wygodnie.


Ostatnio edytowano 11.01.2006, 12:09 przez McsEb, łącznie edytowano 2 razy



11.01.2006, 11:57

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
McsEb napisał(a):
Tak, wiem że całkowita kwota jest na pewno większa niż ta którą zdobedą podczas finału - przez kwestowanie, darowizny, oprocentowanie lokat itp. Ale wg niektórych wszystko w całości powinno iść na zakup sprzetu itp a fundację powinnni prowadzić całkowicie charytatywnie i nie obchodzi ich to z czego Owsiak będzie się utrzymywał bo najlepiej samemu nic nie robić tylko krytykowac innych - tak jest wygodnie.


Nic dodać nic ująć :)


11.01.2006, 12:02
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
annetka napisał(a):
zachowanie kościoła jest żałosne, bo to oni powinni organizować takie akcje a nie zajmowac sie polityka.

tak się trochę do tego odniosę. Otóż zapewne jest Ci znana organizacja Caritas. Na jej stronie możesz poczytać raporty z działalności. W tym roku na cele dobroczynne (różne) wydali 200 mln złotych, czyli tyle ile WOŚP zebrała przez 14 lat. Oczywiście mieszanie się niektórych księży (tudzież zakonników typu Rydzyk) w politykę, opowiadanie bzdur, o których również wspomniałaś, to oczywista głupota. Nie należy jednak generalizować i dostrzegać również te pozytywne aspekty.


11.01.2006, 12:07
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Niestety MrT moje pojęcie o kościele szybko sie nie zmieni jeśli wogole. Poza tym powiedz mi ile tak naprawde caritas ma wspolnego z kosciolem?
Ale nie o tym byl temat. Dla mnie jest ważne, że ktoś zorganizował taka akcje i konsekwentnie ją prowadzi dzieki czemu wiele dzieci na szanse na zdrowie i zycie a to jest najistotniejsze


11.01.2006, 14:26
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
annetka napisał(a):
Poza tym powiedz mi ile tak naprawde caritas ma wspolnego z kosciolem?

otóż nadzór nad Caritas Polska sprawuje Konferencja Episkopatu Polski za pośrednictwem Komisji Nadzorczej. Funkcję doradczą pełnią: Walne Zgromadzenie Dyrektorów Caritas Diecezjalnych i Krajowa Rada Caritas. A owymi dyrektorami są po prostu księża. To tyle tytułem wyjaśnienia.

annetka napisał(a):
Dla mnie jest ważne, że ktoś zorganizował taka akcje i konsekwentnie ją prowadzi dzieki czemu wiele dzieci na szanse na zdrowie i zycie a to jest najistotniejsze

oczywiście i to jest najważniejsze. Wspomniałem o Caritas tylko dlatego że odniosłaś się do Kościoła jako takiego z hasłem, że powinien takie akcje robić. No i pokazałem że robi.


11.01.2006, 14:47
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mr T. napisał(a):
annetka napisał(a):
Poza tym powiedz mi ile tak naprawde caritas ma wspolnego z kosciolem?

otóż nadzór nad Caritas Polska sprawuje Konferencja Episkopatu Polski za pośrednictwem Komisji Nadzorczej. Funkcję doradczą pełnią: Walne Zgromadzenie Dyrektorów Caritas Diecezjalnych i Krajowa Rada Caritas. A owymi dyrektorami są po prostu księża. To tyle tytułem wyjaśnienia.


Pewnie dlatego, że księża sprawują nadzór to tyle przynosi pieniążków, właśnie to jest kolejny dowód na to, ze księdzom sie w .... poprzewracało i sobie tylko tytułów nadają dyrektorów i sie wożą limuzynami, zamiast wziąść puszke i iść ludzi prosić o datki!!


11.01.2006, 16:38
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
annetka napisał(a):
Pewnie dlatego, że księża sprawują nadzór to tyle przynosi pieniążków, właśnie to jest kolejny dowód na to, ze księdzom sie w .... poprzewracało i sobie tylko tytułów nadają dyrektorów i sie wożą limuzynami, zamiast wziąść puszke i iść ludzi prosić o datki!!

no moment, czegoś tu nie rozumiem. Pochwalasz Owsiaka że robi akcję charytatywną dla dzieci, a ktyrykujesz prowadzących instytucję, która na cele dobroczynne (nie tylko pomoc medyczna ale i finansowanie dożywiania, wakacji dla ubogich dzieci, pomoc samotnym matkom itd. w tym również za granicą) wydała w zeszłym roku 10 ray więcej niż WOŚP? Dziwne...


12.01.2006, 07:16
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie krytykuje instytucji tylko księży a to duża różnica, prawda?


12.01.2006, 15:12
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
napisałem, że krytykujesz prowadzących instytucję, czyli księży. A skoro krytykujesz księży a oni tą instytucję prowadzą, to pośrednio krytykujesz także instytucję :wink:


12.01.2006, 17:26
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
nie nie nie :D
Krytykuje księży, że tylko by zarządzali, a nie pójdą sami zbierać pieniędzy. :czytaj:


12.01.2006, 20:56
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
annetka napisał(a):
Krytykuje księży, że tylko by zarządzali, a nie pójdą sami zbierać pieniędzy

a, no chyba że tak. Tyle że ja napisałem tylko o dyrektorach-księżach w odniesieniu do związku kościoła z caritas. Caritas to nie tylko dyrektorzy. Organizacja jest dość duża i ktoś musi tym kierować, co nie znaczy że nie ma tam księży, którzy bezpośrednio zajmują się zbiórką. Przecież Owsiak sam też nie chodzi z puszką tylko ma rzeszę wolontariuszy. Dokładnie ta sama analogia. W fundacji WOŚP też jest sporo ludzi, którze kierują tą organizacją niekoniecznie samemu stojąc z puszkami.


13.01.2006, 06:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 21.07.2005, 07:43
Lokalizacja: Białystok
Posty: 117
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: mazda 6/Ibiza 1.4
Rok prod.: 2003
Województwo: podlaskie
Post 
Chwała Jurkowi za wytrwałość i chęci !!!
Jednak rzecz mnie tylko strasznie wq.....
Całkiem niedawno korzystałem z płatnych porad lekarzy, a co za tym idzie badań wykonywanych na wszelkiego rodzaju sprzęcie.
Cóż się okazuje - za prywatną poradę w szpitalu i badanie wykonywane niejednokrotnie na sprzęcie ze znajomą nalepką :) pieniążki idą do kieszonki w kitlu Pana Doktora i Kasa (NFZ-u) dalej jest Chora (czytaj świeci pustkami).
Swoją drogą NFZ przyzwyczaił się już do zasilania sprzętem przez Orkiestrę i pewnie średki przeznaczone na ten cel przesunął na piękne marmurowe gmachy, które nas nie ozdrowią w potrzebie.
Tylko i wyłącznie ubezpieczenia zdrowotne i wolny rynek w służbie zdrowia mogą to zmienić

_________________
Cinek


13.01.2006, 11:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Cinek: i nic sie nie zmieni, bo w Polsce nikt nie ponosi za nic odpowiedzialności, co najwyżej jak na prawdę mocno przeskrobie to poda sie do dymisji, wskoczy na inny stołek i sprawa załatwiona.


13.01.2006, 11:35
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL