Teraz jest 27.04.2024, 22:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
[F1] Sonda lambda a LPG 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Sonda lambda a LPG
koledzy zaczynam już głupiec przy tym samochodzie.... wymieniłem sondę, moduł i parę innych rzeczy. I znowu zauważyłem ze ta sonda nie działa poprawnie bo auto zaczęło na Pb strasznie dużo palić. Wiec podpinam pod VAGa i oczywiście są błędy sondy jedne ze brak sygnału od sondy a drugi ze usterka obwodu prądowego czy jakoś tak. I jeszcze był jakiś 3 błąd i pamiętam tylko jakiś nr ze było to 0172 cos z mieszanka. ale teraz do rzeczy założyłem inna sondę i odpalam i VAG i wszystko ok sonda ładnie pracuje w tym przedziale od 0-1V aż do momentu przełączenia na LPG wtedy sie odrazu zawiesza i odrazu błędy sondy. I tak jest na obydwu sondach. Na PB wszystko ok ale jak przełączę na LPG to już błędy i sonda nie chodzi. Mial już ktoś takie problemy? co to może byc?


jeszcze zapytam czy sonda na LPG powinna chodzic w tym zakresie od 0-1V bo juz sam nie wiem...


14.12.2008, 11:38
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
a nie masz czasem namieszane w instalacji gazowej?


14.12.2008, 20:44
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
no podejrzewam emulator od sondy ale chce sie upewnić czy ta sonda powinna wskazywać na LPG żeby powiedzieć gazownikom bo ostatnio im mówiłem to z tego co widzę to nie zrobili nic... wiec ponawiam pytanie czy jak podepnie VAGa i przełączy sie na LPG czy pokazuje ze sonda chodzi w tym przedziale od 0-1V?? Jesli ktoś ma VAGa i LPG to bardzo bym prosił żeby to sprawdził. Z góry dzięki za pomoc


15.12.2008, 16:17

Dołączył(a): 07.09.2006, 11:28
Lokalizacja: z Kątowni [;
Posty: 115
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: lubelskie
Post 
U mnie tak samo jest namieszane, a teraz to łapie błędy na benzynie(mam jedną sondę, którą wymieniłem). W dodatku teraz na beznynie samochód nie chce jechać jak jest zimny, po prostu naciskam gaz i dupa, dusi się:/. Masakra, a magików do tego w okolicy brak i zgaduj zgadula.


20.12.2008, 10:11
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
nie jestem specem od LPG ale chyba kiedy silnik pracuje na gazie to wtedy działa emulator sondy a sonda właściwa jest pominięta przez komputer więc naturalne że nie wskazuje wtedy nic bo chyba jest odcięta. instalacji gazowych jest pewnie tyle rodzajów ile drzew w lesie więc nie wiem jak to jest dokładnie. greetz :ganja:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


20.12.2008, 12:26
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post [F1]
Ariel ale chyba jak by była odcięta to właśnie by wywalało błędy(tak mi sie wydaje;p)z tego co wiem to emulator daje sondzie swój sygnał zęby właśnie nie wywalała błędów i u mnie był podniety komp sterujący gazem... wczoraj wyminilem i pytałem gościa czy sonda powinna wskazywać to mówił mi ze tak i pokazywał mi i faktycznie chodziła w tym przedziale od 0-1V... zobaczę jeszcze co będzie po podpięciu VAGa

[ Dodano: 2009-01-30, 23:23 ]
nadal nie rozwiązałem problemu z ta sonda :sciana: wymieniłem sondę i centralkę sterująca gazem i nadal na VAG-u wywala mi błędy sondy cały czas te same. i auto na benzynie pali mi jak smok przejadę z 1 km na benzynie a na kompie mi pokazuje ze jak bym przejechał 10 :sciana: pojechałem do gazowników i ci mi powiedzieli ze reduktor do wymiany i znowu 400 zł bo nie da sie wyregulować instalacji i dlatego zawal sondę i sa te błędy... nie chce płacić kolejnych 400 zl bo to już przesada i mam pytanie bo nalazłem na allegro zestawy naprawcze do reduktorów. Regenerował już ktoś te reduktory? wiem ze wymienia sie membrany... Jakie byly tego efekty? pomozcie bo mnie za przeproszeniem juz szlak trafia z tym autem :blowup:


23.12.2008, 08:26

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja co prawda mam Punto 2, ale różnic być nie powinno, na LPG nie działa ci sonda lambda, idzie średni pomiar z emulatora sondy lambdy. Gdy u mnie był problem z sondą lambda, to na benzynie były problemy, typu przyśpieszał żabką, a na LPG było ok. Wymieniłem sondę i teraz wszystko ok. Generalnie profilaktycznie można odkręcić sondę i ją przeczyścić. Pożyje dłużej.


08.05.2009, 11:56

Dołączył(a): 19.04.2008, 12:54
Lokalizacja: WH
Posty: 279
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post 
Witam,
ja się ze swoją instalacja pie****** z rok zanim znalazlem odpowiedniego fachowca który doradził mi założenie oddzielnej sondy dla instalacji gazowej bo cały czas były problemy z odczytem wskazań. Powiem jedno. Wydalem na calą akcję 300 zeta i jestem zadowolony. Silnik nie wariuje, lpg wreszcie mało pali :).

Pozdrawiam


08.05.2009, 22:14
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Hmm.. To Fabia strasznie nie lubi gazu i LPG, dodatkowo, serwis słabo się zna..


09.05.2009, 06:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL