Teraz jest 18.04.2024, 22:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Strzelanie z wydechu na LPG itp 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.01.2009, 20:33
Lokalizacja: Poznań
Posty: 91
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Kombi
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post 
krzykii3 napisał(a):
Witam,
z całym szacunkiem ale masz instalację źle ustawioną albo masz wsadzony jakiś szajs który nie jest przystowany do twojego silnika.
Mam już drugi samochód z lpg i nigdy czegoś takiego nie miałem. Jak rozmawiałem z fachowcami na temat strzałów itp to mówili że tak się dziej jak jest albo źle ustawiona instalacja albo jest nie dotego silnika.
Radzę ci żebyś zapłacił te 80 zeta i sprawdził instalacje u dobrego gazownika bo po takich strzałach to możesz sobie przepustnicę rozwalić albo jeszcze coś innego.

Pozdrawiam

tez słyszałem opcje ustawienia silnika na nowo-ale najpierw zalecono mi wymiane filtra powietrza i jak jeszcze raz wybuchnie na ustawienie mam jechac....a instalacja jest dobrze dobrana bo u mnei w firmie 100 fabii jezdzi na tej instalacji wiec :)


06.06.2009, 06:21
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.11.2008, 17:59
Lokalizacja: Kraków
Posty: 15
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2005
Województwo: małopolskie
Post 
Witam! NIe koniecznie to musi być zła isntalacja lub jej zle ustawienie. W instalacjach mieszalnikowych ( a taką zapewne posiadasz ) bardzo wazne jest aby zarówno świece jak i kable WN były w bardzo dobrym stanie. Kolejną przyczyną tego wybuchu moze byc to iż wymieniłes świece na 3 elektrodowe ( a przy gazie najlepiej sie sprawują1elektrodowe) ponieważ maja one za mała iskre. Wiem cos o tym bo kiedys popełniłem ten sam bład i po przejcechaniu 200km na nowych swiecach (NGK 3 elektrodowych) jak zamontowałem LPG musiałem je zmienic (na briski 1 -eletrodowe) Winy filtra powietrza w tym za bardzo nie widze (chyba ze jest całkowicie zaklajstrowany) to go wymien) Ja osobiscie bym sie wział za układ zapłonowy (świece i jak to nie pomoze to kable WN) no i ustawienia instalki. Acha dopilnuj zeby Ci zamontowali np na filtrze powietrza taką klapke która w momencie wybuchu otwierajac sie rozłozy troche jego siłe ( sprawa groszowa a oszczedzi silnik.
No i oczywiscie ciesz sie zajazdy za 1/3 ceny PB :)


06.06.2009, 09:00
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.01.2009, 20:33
Lokalizacja: Poznań
Posty: 91
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Kombi
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post 
misiek_suzi_wrc napisał(a):
Witam! NIe koniecznie to musi być zła isntalacja lub jej zle ustawienie. W instalacjach mieszalnikowych ( a taką zapewne posiadasz ) bardzo wazne jest aby zarówno świece jak i kable WN były w bardzo dobrym stanie. Kolejną przyczyną tego wybuchu moze byc to iż wymieniłes świece na 3 elektrodowe ( a przy gazie najlepiej sie sprawują1elektrodowe) ponieważ maja one za mała iskre. Wiem cos o tym bo kiedys popełniłem ten sam bład i po przejcechaniu 200km na nowych swiecach (NGK 3 elektrodowych) jak zamontowałem LPG musiałem je zmienic (na briski 1 -eletrodowe) Winy filtra powietrza w tym za bardzo nie widze (chyba ze jest całkowicie zaklajstrowany) to go wymien) Ja osobiscie bym sie wział za układ zapłonowy (świece i jak to nie pomoze to kable WN) no i ustawienia instalki. Acha dopilnuj zeby Ci zamontowali np na filtrze powietrza taką klapke która w momencie wybuchu otwierajac sie rozłozy troche jego siłe ( sprawa groszowa a oszczedzi silnik.
No i oczywiscie ciesz sie zajazdy za 1/3 ceny PB :)


wiec swiece zmieniłem-stare były trzy-elektrodowe a zalozyłem na jedno wiec tu sie spisałem,dzis zmieniłem filtr bo stary wygladał kiepsko...puki co nie wybucha,ale poczekamy zobaczymy,wstepnie kable byly jak widziałem oki ale jeszcze raz je przejze...
ps.pod guma jest ta klapka odbijajaca jak widziałem ale lukne czy dobrze zdjagnozowałem to co widziałem...


06.06.2009, 17:24
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post 
pablo_duch napisał(a):
wstepnie kable byly jak widziałem oki ale jeszcze raz je przejze...

Przecież u ciebie jest listwa.


06.06.2009, 17:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.01.2009, 20:33
Lokalizacja: Poznań
Posty: 91
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Kombi
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post 
tomek-u napisał(a):
[
Przecież u ciebie jest listwa.

no myslałem o jednym pisze o drugim-sprawdzalem listwe i ogolnie jej stan,ale jak juz napisałem narazie wsjo oki :hurra:

[ Dodano: 2009-06-07, 08:26 ]
za szybko sie cieszyłem,znowu walneło ale co ciekawe - guma przy filtrze powietrza została na miejscu a auto jedzie normalnie-zobacze co bedie sie działo,ale czuje ze faktycznie jak jeden przedmoca-bede musiał jechac d gazownikow-mozliwe ze silnik trzeba ustawic na nowo.

[ Dodano: 2009-06-15, 11:11 ]
znowu bylo oki ale tym razem mi dwa razy strzelil za nim zdazylem sie zatrzymac wiec jutro na 8 rano juz mam umowionego gazownika i bedziemy szukac przyczyny f**k :sciana: :sciana:

[ Dodano: 2009-07-11, 12:48 ]
dzis tak mi wybuchło ze kolektor mi sie rozwalil-pekł i do tego chwytaki naruszona konstrukcje maja-nie wiem juz co sie dzieje:( tak ładnie od paru dni jezdzila a tu wybuch:(swiece wymienione,filtry rozrzad,i tu znowu cos wybuchło i (&*&^*&


06.06.2009, 20:55
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.10.2010, 19:12
Lokalizacja: łódzkie
Posty: 16
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: clasik
Rok prod.: 2002
Województwo: łódzkie
Post strzela lpg
witam mam problem gdy zdejmuje nogę z gazu to spadają obroty i powoli się normują choć ich praca nie jest do końca równa.Gdy zaczynam ruszać to zaczyna go mulić i strzela po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna być O.K.aż do kolejnego odpalenia auta.WSZYSTKO DZIEJE SIĘ NA LPG NA PALIWIE O.K.

_________________
wida


07.06.2011, 23:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.10.2010, 20:21
Lokalizacja: Koprzywnica
Posty: 118
Podziękował: 24
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Ford Mondeo MK3
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: strzela lpg
zmień parownik ja jak miałem 5-cio letni parownik miałem podobną sytuacje wymieniłem i wszystko git

_________________
Teddy


28.07.2011, 23:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.10.2010, 19:12
Lokalizacja: łódzkie
Posty: 16
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: clasik
Rok prod.: 2002
Województwo: łódzkie
Post Re: strzela lpg
dzięki zobaczę a jak myślisz czy nowy a morze ratować stary :?:

_________________
wida


16.08.2011, 22:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.01.2009, 20:33
Lokalizacja: Poznań
Posty: 91
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Kombi
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Wybuch!!!!!!
listwa i swiece było trzeba kupic i jest ok-nie ma wybuchów


05.11.2011, 19:25
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.10.2010, 20:21
Lokalizacja: Koprzywnica
Posty: 118
Podziękował: 24
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Ford Mondeo MK3
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Wybuch!!!!!!
pablo_duch napisał(a):
listwa i swiece było trzeba kupic i jest ok-nie ma wybuchów



Ewentualnie parownik do tej listy można dołączyć

_________________
Teddy


11.04.2012, 19:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 15.05.2008, 19:59
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 122
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Wybuch!!!!!!
Powinieneś mieć w obudowie filtra powietrza wbudowaną specjalną klapką zapobiegając uszkodzeniom w razie "wybuchu". Najpewniej masz źle dobraną mieszankę lub złą konfigurację programu (jeżeli masz sekwencję). Podstawa prawidłowej konfiguracji gazu to czyste filtry (powietrza, gazu lotnego i ciekłego) oraz układ zapłonowy bez "przepięć" "przebić". Podobny problem może też pojawić się w przypadku źle zamontowanych wlotów gazu w kolektorze dolotowym - zapłon odbywa się wtedy częściowo poza komorą spalania.


25.06.2012, 19:53
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.06.2012, 22:03
Lokalizacja: Kraków
Posty: 857
Zdjęcia: 0
Podziękował: 2
Pomógł: 22

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNJ - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2000
Województwo: małopolskie
Post Re: Wybuch!!!!!!
pablo_duch napisał(a):
Witam szanownych kolegów,mam powazny problem.
Moja fabia po przełaczeniu na gaz wybucha-w sensie takim ze przy filtrze powietrza wybucha taka guma...
Za pierwszym razem jak to sie stało to jechał na gazie ale szarpal no i na benie to samo sie stało-szarpanie tez sie tu pojawiło...wiec wczoraj pojechalem do mechanika i wyszło ze swiece wymienic trzeba i to zrobilismy...wyjechalem i jechala rewelka i na benie i na gazie...
dzis rano odpaliłem na benie no i jade,niech lekko sie podgrzeje i przełaczam na gaz i lekko dodalem gazu bo ruszylem i booommm znowu,z tym ze teraz na gazie jak i na benie jedzie normalnie...mam mega rebus i co powiecie panowie,czy moze wymienic filtr powietrza?co robic :sciana:


Masz objaw tzw cofki, podjedź do gazownika niech ci dobrze skonfiguruje lpg

_________________
iPC Serwis - Profesjonalna i ekspresowa naprawa komputerów stacjonarnych, laptopów, netbooków w Krakowie

iPC Serwis na Facebook'u

Obrazek


29.06.2012, 22:45
Zobacz profil WWW Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.02.2011, 12:39
Lokalizacja: Piła
Posty: 402
Podziękował: 4
Pomógł: 23

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Comfort+
Rok prod.: 2002
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Wybuch!!!!!!
panowie posty nabijacie?? temat z 2009 roku problem dawno rozwiązany pablu sprzedał już fabke i jeździ foką

_________________
Podtlenek LPG nie jest zły:)

Pozdrawiam
Tomasz


01.07.2012, 10:17
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.10.2008, 16:04
Lokalizacja: Zamość
Posty: 12
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ATY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: NBD - 7b.AUT
Rok prod.: 2008 Kombi
Województwo: lubelskie
Post Strzały w wydech
Witam wszystkich, w swojej Fabce mam zamontowaną instalację gazową Stag 4+. Auto na LPG ma już około 15 tyś. Problem mój polega na tym, że: 1. Dosyć często zapala mi się kontrolka składu spalin, zapala się w 99% podczas spokojnej jazdy w trasie, 2. podczas mocniejszego przyspieszania przy wysprzęglaniu do następnego biegu mam lekki strzał w tłumik, 3. Najgorsze jest to, że przy gwałtownym przyspieszaniu i zdjęciu nogi z pedału gazu bez wysprzęglania następuje mocny strzał w tłumik, tak samo miałem kilka razy przy jeździe ze stałą prędkością 140 km/h na obwodnicy i przy zbliżaniu się do końca przy zdjęciu nogi z gazu następuje wybuch w tłumik co w końcu skończyło się rozerwaniem na szwie końcowego tłumika no i jego wymianą. :cry: Wymieniłem świece, filtry, kilka razy jeździłem na regulacje gazu, jednak nie wyeliminowałem problemu, podejrzewam, że może to być tzw. wypadanie zapłonu na którejś cewce. Pomysły mi się już kończą, mechanicy pieniądze biorą, jednak problem pozostaje nadal, może ktoś w Was miał taki problem lub ewentualnie może podejrzewać co jest przyczyną to będę wdzięczny za wszelkie sugestie ponieważ ręce mi już opadają. Doda, że na benzynie jest ok.


28.11.2012, 22:01
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.04.2008, 12:54
Lokalizacja: WH
Posty: 279
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: Strzały w wydech
Jeź do innego gazownika.
Popytaj znajomych. Może ktoś zna gazownika który zna się na rzeczy.
Sterownik tej instalacji jest bardzo dobry i wszędzie chwalony. Sam jeżdżę na stagu 4 już 2 lata i nie miałem żadnych problemów.


28.11.2012, 22:05
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL