Teraz jest 19.04.2024, 03:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
[F1] problem z odpalaniem 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post problem z odpalaniem
Witam.
Od ponad roku mam problem z odpaleniem samochodu po nocy lub po godzinnym postoju. Gdy jeżdżę tylko na benzynie problemu nie ma, choć czasami zdarza się że muszę dłużej pokręcić. Rano samochód odpala za 3 razem lub gdy długo kręcę rozrusznikiem, przez chwilę po odpaleniu nierówno pracuje i ma zbyt niskie obroty, jak na zimny silnik ( trwa to kilka sekund). Żadna regulacja instalacji nie przynosi poprawy, podpięcie pod komputer nic nie pokazuje. Był restartowany komputer, nic to nie pomogło ( no może na jeden dzień). Mechanicy rozkładają ręce, nie wiedzą jaka jest przyczyna Świece wymieniam regularnie. Jaka może być tego przyczyna? 1.4 60 KM.


08.03.2007, 17:10

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tez miałem kłopoty z odpalaniem pomogło czyszczenie przepustnicy. pozdro


09.03.2007, 15:44

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
przepustnice mam wyczyszczoną, jak jezdze tylko na benzynie to mam problemy z zapalaniem przy gorącym silniku, zimny- bez problemu ( gaz odwrotnie ). prawdopodobnie komputer zle dobiera mieszanke do temperatury ale to moje domysly, o elektronice nie mam pojecia.


09.03.2007, 18:22

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
komraf napisał(a):
przepustnice mam wyczyszczoną, jak jezdze tylko na benzynie to mam problemy z zapalaniem przy gorącym silniku, zimny- bez problemu ( gaz odwrotnie ). prawdopodobnie komputer zle dobiera mieszanke do temperatury ale to moje domysly, o elektronice nie mam pojecia.


Do wymiany czujnik temperatury cieczy chłodzącej. On takie cuda czyni.

komraf napisał(a):
Rano samochód odpala za 3 razem lub gdy długo kręcę rozrusznikiem, przez chwilę po odpaleniu nierówno pracuje i ma zbyt niskie obroty, jak na zimny silnik ( trwa to kilka sekund).


Kiedy wymieniałeś filtr paliwa. U mnie też się tak działo i czyszczenie przepustnicy nie pomagalo. Wymiana filtra paliwa pomogła od ręki. Ponoć w filtrze skiepścił się regulator ciśnienia.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


11.03.2007, 21:51
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Czujnik temperatury wymieniłem, wyczyściłem przepustnice. Nie pomogło, dalej mam problem z odpaleniem silnika.


13.03.2007, 12:05

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Znajdź serwis gdzie podłączą ci auto do VAG'a i odczytają błędy. Bo na podstawie oznak to czasem jak wróżenie z fusów.

Czujnik piszesz, że wymieniłeś, brudna przepustnica nie ma nic do uruchamiania silnika. Pozostaje filtr paliwa - uszkodzony regulator ciśnienia w filtrze lubi sprawiac kłopoty. Jednak wpierw podłącz swoje auto gdzieś do kompa i odczytaj błędy - inaczej wymienisz pół auta zanim trafisz na właściwą wadliwą część.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


13.03.2007, 14:46
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mariusz_s napisał(a):
Znajdź serwis gdzie podłączą ci auto do VAG'a i odczytają błędy. Bo na podstawie oznak to czasem jak wróżenie z fusów.

Czujnik piszesz, że wymieniłeś, brudna przepustnica nie ma nic do uruchamiania silnika. Pozostaje filtr paliwa - uszkodzony regulator ciśnienia w filtrze lubi sprawiac kłopoty. Jednak wpierw podłącz swoje auto gdzieś do kompa i odczytaj błędy - inaczej wymienisz pół auta zanim trafisz na właściwą wadliwą część.


Mechanik podłączał auto do VAGa i nic, wszystko OK.


13.03.2007, 16:15

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
A jak ma się u ciebie filtr paliwa i świece. Jeśli na VAG'u nie wyświetliło błędów - to pozostaja tylko te 2 rzeczy do sprawdzenia.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


13.03.2007, 18:15
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
komraf napisał(a):
Czujnik temperatury wymieniłem, wyczyściłem przepustnice. Nie pomogło, dalej mam problem z odpaleniem silnika.

Jeśli nadal masz problem z odpalaniem u mnie pomoglo : zatankowalem na shell-u V- POWER-A 99 OKTAN 10 LITERKÓW PRZEŁĄCZYŁEM NA PALIWO NA WYSOKICH OBROTACH PRZEGONIŁEM SAMOCHÓD przejechalem 50 kilosów pomogło!!! i odpala normalnie czy zimny czy cieply proponuje tak zrobic pozdrawiam


04.05.2007, 13:09

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
jack 07 napisał(a):
Jeśli nadal masz problem z odpalaniem u mnie pomoglo : zatankowalem na shell-u V- POWER-A 99 OKTAN 10 LITERKÓW PRZEŁĄCZYŁEM NA PALIWO NA WYSOKICH OBROTACH PRZEGONIŁEM SAMOCHÓD przejechalem 50 kilosów pomogło!!! i odpala normalnie czy zimny czy cieply proponuje tak zrobic pozdrawiam


Poprostu solidnie podładowałeś akumulator. Rodzaj paliwa nie ma tu nic do rzeczy. Przegoniłeś solidnie auto na wysokich obrotach, akku się naładował do końca i wsio. Też tak miałem. Przegoniłem auto po A4 z 150km/h non stop ino na LPG i też zaczoł lepiej odpalać. Teraz wiekszość trasu to krótkie miejskie oddcinki i widzę ponowne pogorszenie odpalania - ale w granicach normy, nie trzeba pilować rozrusznikiem wiecej niż 3s.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


05.05.2007, 14:25
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mariusz_s Nie rozumiem co ma do tego podładowanie aku???Ja przeważnie jeździłem na LPG chyba od początku lutego wogóle nie smigałem na benzynce tylko odpalam na gazie i automat po przekroczeniu 2000 obr przełącza na gaz więc moze troszeczke wtryski przeczyścilem :mrgreen: i lepiej odpala.Jeszcze myślę o jednym gdy jeżdżę na LPG to i tak pompa paliwa cały czas działa a w związku z tym benzynka jest ciągle filtrowana przez filtr paliwa może jest tak ,że stare paliwo w baku zamiast 95 oktan ma jakieś 91 ????ale to takie moje pomysły
pozdrawiam


05.05.2007, 14:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2007, 18:06
Lokalizacja: Błonie
Posty: 23
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
Kup na stacji benzynowej specyfik do płukania układu paliwowego i wtryskiwaczy i powinno pomóc na odpalanie na benzynie i falowanie obrotów u mnie pomogło. Wlej więcej niz podają na ulotce.


06.05.2007, 12:47
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Problem z gazem Fabia 1.2 12V
Witam wszystkich klubowiczów.

Od niedawna jestem właścicielem Fabki i kupiłem ją już z sekwencyjną instalacją gazową.

Mam z nią mały problem a mianowicie mam problemy z odpalaniem na gazie. W momencie kiedy odpalam ponownie silnik już po tym jak przełączy sie na gaz jest problem. Muszę bardzo długo kręcić i z nogą na gazie żeby odpalił. Na benzynie nie ma problemów odpala bez żadnych problemów.

Pozdrawiam.


18.10.2008, 17:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Nie posiadam gazu, ale z tego co większość mówi nie odpala się auta na gazie.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


18.10.2008, 21:04
Zobacz profil WWW

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie no oczywiście, że nie. Chodziło mi o to, że po pracy na gazie jest problem z ponownym odpaleniem. W momencie gdy cały czas pracuje na benzynie jest wszystko OK.


18.10.2008, 21:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL