Teraz jest 28.03.2024, 21:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
[F1/F2] Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
Witajcie,
Nie wiem czy trochę nie wcześnie, ale mam mały kłopot z LPG. Otórz od jakiegoś czasu zdarza się, że auto czasem nie chce mi zapalić. Zapala przy trzecim kręceniu. Zawsze przy trzecim. Kręcę krótko, nie przeciągam. Ma to miejsce tylko jak jeżdżę na LPG i zgaszę auto. Jak jeżdżę tylko na benzynie, to nie ma takich objawów. To zjawisko zdarza się 2 razy na tydzień i w 90% to następnego dnia po przyjeździe z pracy, a co któryś tam raz normalnie podczas dziennych jazd ze sklepu do sklepu (na gorąco). Z tym, że nie ma reguły. Potrafi mi zapalać przez 4 dni pod rząd bez problemu za pierwszym strzałem, a następne dwa dni rano z problemami, i znowu 4-5 dni spokoju.
Oprócz tego wszystko działa OK, nic nie szarpie, nie gaśnie, nie zamula, nie pali więcej. Tylko to trudne zapalanie. Jeżdżę w automacie, tzn. zapala się niby samo na benzynie i przełącza na gaz automatycznie.

Czytałem w starych tematach z 2009 i 2010 roku że komuś tam padał elektrozawór w reduktorze, ale zazwyczaj była to 2 generacja, stąd nie wiem jak to się przekłada do mnie.
Mam Staga Q-box. Przebieg 30 tys na gazie. Świece wymieniane co roku, żadne błędy nigdy nie wyskakiwały i nie wyskakują.
Może miał to ktoś w tym silniku ?
Instalka na gwarancji i byłem u gościa. Słuchał i coś mieszał. Wyłączył taki jakby dotrysk w początkowej fazie rozruchu i kazał jeździć i jak nie przejdzie to znowu przyjechać. Nie chcę by zwalił winę na usterkę benzynową. Koleś zna się na rzeczy, ale czasem są objawy nie wskazujące na nic, tylko ślepy traf decyduje, stąd nie czekam i piszę pytanie do was :)

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


20.06.2016, 20:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.03.2015, 19:19
Posty: 898
Podziękował: 52
Pomógł: 30

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: MZM - 5b.
Samochód: Fabia II FL fresh+ /Corrida Red
Rok prod.: 07/2014
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
Elektrozawór najprawdopodobniej Ci padł :?

_________________
Dolnośląskie spoty 1 i 3 środa miesiąca!
Like us on FB https://www.facebook.com/skodadolnyslask/


21.06.2016, 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
No właśnie tak sugerowały stare wpisy na forach, ale u mnie jest to nieregularne. Tzn, 3 dni jeździ dobrze i nie zapali raz i znowu 3 dni jeździ dobrze. Jakby padł elektrozawór, to za każdym razem powinno nie palić ?

Hmm już zacząłem się zastanawiać, czy to nie filtr paliwa, albo pompa, ale paliwa zawsze mam ponad 1/3 w baku, a poza tym ładnie nabija ciśnienie po przekręceniu kluczyka.

Dziwne to, zwłaszcza że jak nie zapali, to zawsze za 3 razem łapie. Zawsze, ot taka dziwna reguła. ???

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


22.06.2016, 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.03.2015, 19:19
Posty: 898
Podziękował: 52
Pomógł: 30

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: MZM - 5b.
Samochód: Fabia II FL fresh+ /Corrida Red
Rok prod.: 07/2014
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
Wykręć elektro zawór, możliwe, że zakleja się. Przemyj go porządnie, załóż i zobacz czy jest ok ;)

_________________
Dolnośląskie spoty 1 i 3 środa miesiąca!
Like us on FB https://www.facebook.com/skodadolnyslask/


23.06.2016, 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
tyle że przy sekwencji raczej może być problem z wtryskiwaczami , jakie masz ...
nawet stale otwarte elektrozawory nie powinny skutkować przedostaniem się gazu do silnika. to wtryskiwacze są za to odpowiedzialne (stanowią ostatni "zawór" pomiędzy częścią instalacji gdzie gaz jest stale a kolektorem dolotowym)

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Artur_jaw za ten post:
Dig Dug
23.06.2016, 20:51
Zobacz profil WWW Album osobisty

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
Ciekawa uwaga, że wtryskiwacze powinny być ostatnim zamknięciem. W takim razie, to nie instalacja puszcza gaz, a raczej nie wtryskiwacze, bo one mają ledwo 30 tys przebiegu. Zobacze co powie mi koleś od gazu. Pojadę do niego za 2 tygodnie tak jak mi mówił i powiem, że nic nie dały jego ustawienia. Powiedział, że jak to nie da efektu, to już wie co jest ale co jest to nie powiedział.
Jak już wspominałem całość chodzi super płynnie. :)

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


23.06.2016, 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 04.10.2011, 18:06
Posty: 53
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
Hej. Jezeli masz podcisnienie podpiete pod reduktor idace od kolektora, to sprawdz czy po zdjeciu wezyka nie wylatuje gaz. Na odpalonym silniku w gazie.


28.06.2016, 08:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
G_P Narazie nie sprawdzałem, zresztą już pewnie nie będę.

Dzisiaj byłem u gościa od gazu. Gdy gaz chodził w trybie automatycznym, to tak jak pisałem co któryś raz nie zapalał. Gość kazał przez 2 tygodnie jeździć tak, że po zgaszeniu auta ręcznie wyłączać instalację gazową. I tak też robiłem, mimo iź było to trochę upierdliwe. Czasem zapomniałem włączyć i zjarałem trochę benzyny :). Ale jak już robiłem to zawsze zapalał.

I dzisiaj gość powiedział, że wie co i kazał mi przyjechać na serwis instalacji, coś ma mieszać i wymieniać. Jak zrobi to napiszę co i jaki odniosło to skutek. Osobiście wkur..... mnie jak ktoś otwiera temat, a po załatwieniu sprawy nie pisze rozwiązania. Ja taki nie jestem i napiszę co było wg. gazownika. Za tydzień napiszę co i jak.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


08.07.2016, 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
Poproś również o odczyt korekt krótko i długoterminowych. Ciekawe jak one się układają wg gazownika. Gaszenie na benzynie powoduje że gaz nie zalewa silnika i nie ma problemu z ponownym odpaleniem.

sent by phone

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


08.07.2016, 22:44
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
I jestem po wizycie u Gazownika. Sprawa wygląda nastepująco. Gość zaktualizował oprogramowanie i problem znikł.

A było tak:
Po wyłączeniu silnika wtryskiwacze gazowe dostawały sygnał i otwierały się na ułamek sekundy wpuszczając trochę gazu czym "zalewały" silnik. Po zaktualizowaniu oprogramowania wtryskiwacze nie otwierają się po wyłączeniu silnika. Gość mówi, że początkiem roku aktualizował mi oprogramowanie i prawdopodobnie zmiana oprogramowania spowodowało zalewanie silnika.

Kurcze trzeba patrzeć gościom na ręce, bo robią co chcą :) a nawet o tym nie wiemy.

Narazie jest OK, ale dawniej też było OK, tzn. 3 dni mi ładnie palił, a 4 dnia nie zapalił. Jak pojeźdżę tydzień to będę mógł stwierdzić, że definitywnie objaw ustąpił. Jak nie to mam przyjechać i gość będzie działać, bo ma jeszcze pomysły w razie czego.

Artur_jaw - trafnie wskazał problem z wtryskiwaczami, a raczej ich bezpośredni wpływ na objawy. :)

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


15.07.2016, 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
No i dupa. 6 dni było spokoju, w czwartek objaw wrócił. Hmm czyli to pewnie nie wina oprogramowania, ale czegoś innego. Wprawdzie było to raz i tak jak uprzednio za trzecim razem zapalił, ale jest.
Poza tym żadnych uwag, auto chodzi równo. Zadzwonię do niego w poniedziałek. Temat dalej otwarty. :evil:

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


24.07.2016, 14:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.05.2009, 17:43
Posty: 52
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I FaceLift Ambiente Ice
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
Kolega G_P dobrze Ci radzi. Reduktor może puszczać podciśnieniem lewy gaz do kolektora. Ja tak miałem i objawiało się to trudnościami z odpaleniem po długim postoju. Po wymianie reduktora problem ustąpił.


11.08.2016, 11:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
SQ9ETC Ubiegłeś mnie z postem, bo miałem pisać dalszy ciąg.

Po tym poniedziałkowym telefonie 25 lipca okazało się, że gość jest na urlopie do 8 sierpnia, ale powiedział, że po urlopie mam przyjechać to będziemy dalej działać. Pojawiło się zresztą nowa wersja oprogramowania dla QBox-a. Ja zresztą w międzyczasie też pojechałem na urlop. Wróciłem przedwczoraj.
I od tamtego czwartku 21 lipca nie miałem tego efektu ani razu. Przejechałem od tamtego czasu prawie 2200 km. Nie chce zapeszać, ale może mu przeszło ?? Byłem nawet wczoraj na przeglądzie instalacji LPG, bo zaczęła piszczeć. Nawet mówiłem gościowi, żeby nie instalował mi nowej wersji oprogramowania, bo może to pomogło. Z tego całego galimatiasu wynika, że jak się nic nie spieprzy, to będzie znaczyło, że upgrade oprogramowania pomógł.
Dziwne rzeczy się dzieją. A tak poza tym, to instalka chodzi super. Zrobiłem już 40 tys km w 1,5 roku i do końca gwarancji dobije do 50 tys przebiegu.
Ale micha się smieje jak wakacje objechałem na LPG za 200 zł, jakieś 1700 km :mrgreen:

Jak się coś zmieni to napiszę, ale mam nadzieję, że nie będę musiał. :wink:

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


11.08.2016, 21:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.08.2016, 18:43
Posty: 26
Podziękował: 6
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
Problem jest następujący, po odpaleniu na benzynie (też musi trochę pokręcić 3-4 sekundy, wcześniej paliła za pierwszym razem) i przełączeniu na gaz obroty zaczynają falować, do tego stopnia, że samochód prawie gaśnie. Po około 30 sekundach obroty wracają do normy, lecz dzisiaj gdy ruszałem, po ustabilizowaniu się obrotów samochód zgasł i nie chciał powtórnie odpalić, dopiero za któraś próbą samochód załapał i teraz jeżdżę na benzynie, bo boję się ze znowu zgadnie na gazie i w końcu rozrusznik mi padnie. Dodam że na benzynie też tak raz dwa nie odpala z 2,5 sekundy musi pokrecic. Nasuwa mi się wymiana świec przewodów zapłonowych i filtra paliwa + przeczyszczenie instalacji gazowej II gen, ale czy to dobry trop.


28.08.2016, 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 04.10.2011, 18:06
Posty: 53
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post Re: Trudności z zapalaniem po zgaszeniu na gazie
Hej. Pojeździj na benzynie. Jeżeli problem będzie występował to trzeba to naprawić, czyli zająć się tylko benzyna. Jeżeli wszystko na raz będziesz "naprawiał" to koszta mogą cie powalić. Juz ktoś pisał " żeby auto dobrze wyregulować na gazie, benzyna musi być bez zastrzeżeń"


29.08.2016, 11:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL