Teraz jest 28.03.2024, 15:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
[F2] Zły skład spalin. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18.10.2013, 20:26
Posty: 2
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: SKODA FABIA 2 KOMBI
Rok prod.: 2008
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Zły skład spalin.
Witam wszystkich,
Niedawno kupiłem skodę fabie 2 z 2008 r. Ma zainstalowaną w serwisie instalację Landi Renzo auto chodzi bez zarzutów nic nie szarpie nie śmierdzi gazem w środku żadnych symptomów alarmujących jednak... zapaliła mi się kontrolka złego składu spalin pojechałem do mechanika ten skasował błąd i mówi że wszystko jest dobrze ( chyba kiepski mechanik bo po jakimś czasei znowu sie zapaliło pózniej samo zgasło no i znowu sie zapaliło) sytuacja jest dla mnei troche dziwna bo skoro jest bład to coś go powoduje a ja chciałbym zareagować szybko żeby nie wpędzić się przez zaniedbanie w niepotrzebne koszta. Druga sprawa jest taka że komputer pokazuje mi średnier spalanie na poziomie 4,5l/100 km w trasie natomiast z rachunków ze stacji benzynowej wynika że to spalanie jest na poziomie 8-9 l/100km może ma to jakiś związek z tym błedem. Diodatkowo nie mam książki serwisowej ponieważ jestem 3 właścicielem a poprzedni właściciel zrezygnował z serwisowania auta i gdzieś przechlał książke więc nie mam wiarygodnego źródła informacji odnośnie ostatnich wymian w silniku. Co warto zrobić/ wymienić /sprawdzić? może jakiś prosty tani sposób da szanse pozbyć się tego błedu oraz zbliżyć wskazania komputera z rzeczywistym spalaniem. Czy w waszych fabiach też komputer pokazuje jedno a spalanie rzeczywiste jest inne.
Z góry dziekuje za porady.


05.10.2014, 12:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.09.2013, 06:03
Lokalizacja: SKL
Posty: 844
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: FDM - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: [F2]Zły skład spalin
Co do średniego spalania: pokazywane jest średnie zużycie benzyny wyliczane na podstawie czasów wtrysku itd. Dla LPG ten wynik mnoży się około razy 1.6 (zależy jak ustawione mnożniki instalacji gazowej). Sam licznik średniego spalania też się kalibruje z poziomu kabla/komputera. Co do błędu, to może być mnóstwo przyczyn zapalania się kontrolki - wróżenie z fusów. Musisz odczytać kod błędu, to wtedy coś więcej poradzimy. Mechanik, który od razu kasuje błąd nie sprawdzając przyczyny jego pojawienia się jest do bani.
Podsumowując:
1. Może któryś z klubowiczy w okolicy ma kabelek, to się dogadacie
2. Najlepiej kupić kabelek i sprawdzić samemu - tutaj na forum są poradniki, a jeśli nie będziesz wiedział to zapytasz. Dla Twojego samochodu to będzie koszt około 100zł ale uważam, że bardzo szybko się to zwróci.

_________________
Moja fabia
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje DanielK za ten post:
wieczorrr
05.10.2014, 16:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.10.2013, 20:26
Posty: 2
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: SKODA FABIA 2 KOMBI
Rok prod.: 2008
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: [F2]Zły skład spalin
Dzięki poszukam w takim razie informacji o kablu i podłączniu do kompa.... Mechanik podłączył i powiedział że niby jest ok....


05.10.2014, 17:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: [F2]Zły skład spalin
skoro wywala blad jakosci spalin to:

- albo za bogato
- albo za ubogo

Mozliwe iz trza wyregulowac instalacje w pewnym zakresie obrotow (w ktorym ten blad lapie). Mozliwe tez iz sonda umiera lub zawiesza sie np.
Nie napisales czy wywal ci blad przy stalej jezdzie na niskich obrotach czy przyspieszaniu czy jeszcze w innym przypadku... ciezko wywnioskowac. Najlepiej podpiac kompa z gazu i probna jazda (fajnie jak wyskoczy blad) potem regulacja i znow probna jazda. Czasami to ze mapa w gazowce nalozy sie idealnie nie znaczy ze wszystko jest ok.


17.10.2014, 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.06.2010, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 50
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Samochód: F II Style + JOY + LPG LandiRenzo
Rok prod.: 2009
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F2]Zły skład spalin
Odgrzewam kotleta :)
Mam dokładnie to samo. Dwa razy check zapalił przy 120 km/h, a raz przy jeździe w korku. Czyli obroty 4 tysie i tysiąc, tysiąc pięćset.
Fachura sprawdził i wywaliło wypadanie zapłonu. Problem w tym, że bawiliśmy się cewkami i są ok, zaś świece i przewody wymienione 6k km temu. Wymienione 10k wstecz wtryski gazowe. No i załamka, bo dziadostwo samo się zapala i samo gaśnie (jedna próba, zgasło po 6 dniach).
Macie Panowie jakieś pomysły ??? Bo jestem .urwa załamany :smutny:

_________________
żyj i daj żyć innym...
Obrazek


10.05.2015, 16:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: [F2]Zły skład spalin
Lava;, same wtryski gazowe wymienione czy jeszcze jakies strojenie robione było ? skoro na Pb jest wszystko ok, proponuje odwiedzić dobrego gazownika.
takiego, co sprawdzi mapy gazowe na drodze a nie na warsztacie.

btw, ile km zrobiłes przed wymianą wtryskiwaczy gazowych ? i jakie miałeś / masz obecnie ? - tak z ciekawości pytam.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


10.05.2015, 17:37
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.06.2010, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 50
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Samochód: F II Style + JOY + LPG LandiRenzo
Rok prod.: 2009
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F2]Zły skład spalin
Wymienił wtryski, zestroił i wszystko grało. Przez rok... Pojadę do gazowni, tylko który dobry :roll:
Wtrysk padł jeden, po 40k, ale miałem czarne MEDy które przestali produkować i musiałem wymienić wszystkie trzy. Teraz siedzą niebieskie MEDy. Uprzedzając pytanie niebieskie i czarne nie są zamienne i nie współpracują na jednej listwie.
Dzięki za zainteresowanie :browar:

_________________
żyj i daj żyć innym...
Obrazek


14.05.2015, 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: [F2]Zły skład spalin
Lava; napisał(a):
Wymienił wtryski, zestroił i wszystko grało. Przez rok... Pojadę do gazowni, tylko który dobry :roll:
Wtrysk padł jeden, po 40k, ale miałem czarne MEDy które przestali produkować i musiałem wymienić wszystkie trzy. Teraz siedzą niebieskie MEDy. Uprzedzając pytanie niebieskie i czarne nie są zamienne i nie współpracują na jednej listwie.
Dzięki za zainteresowanie :browar:

Temat czarnych przerabialem u siebie.
Niebieskie potrzebują innego wysterowania.
W OII tour chłopaki mają podobne problemy jak Ty.
Ja czarne medy zmieniłem na barracudy ale również wymagały zestrojenia.
Czarne padają jak muchy.
Niebieskie mam w służbowej, i juz prawie 150kkm zrobione. I jest ok.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


14.05.2015, 20:42
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.09.2010, 12:30
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCU - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: [F2]Zły skład spalin
Witam. Sam ostatnio mam podobny troche problem. Wiem ze komputer pokazuje spalanie pb. Zawsze jak jechalem rano do pracy 30km to komputer pojazywal ze spaliby benzyny 5.8-6.2 litry. Teraz od kilku dni pokazuje 6.8. Na swiatlach na biegu jalowym pokazywal zawsze 0.7 a teraz okolo 0.9 i 1.0. Na pelnym baku lpg kompuer pokazywal 6.5 srednio i wychodzilo spalanie lpg 7.2 . Teraz na pelnym baku pokazal spalanie 7.0 a gazu spalil tyle samo czyli 7.2. Cos sie zaczyna psuc czy komputer zwariowal? Poradzicie cos?


01.08.2015, 12:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.09.2010, 12:30
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCU - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: [F2]Zły skład spalin
U mnie problem sie wyjasnil. Po 6 yus pojawil sie check. Pojechalem do gazownika wyregulowal instalacje i komputer juz pokazuje dobrze:)


27.10.2015, 21:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL