Teraz jest 28.03.2024, 20:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F2] Landirenzo montaż przez serwis - problem czy nie?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.02.2013, 14:50
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2 Family Combi
Rok prod.: 2012
Województwo: śląskie
Post Re: Landirenzo montaż przez serwis - problem czy nie??
Wróciłem na stale do Pl więc pociągnę temat dalej - Serwis TG przy mojej ostatniej wizycie zrobił wszystkiego zdjęcia i miał się skontaktować z Landi czy jest ok czy trzeba przerabiać. Mieli dać znać jak będzie odpowiedz Landi - Do tej pory cisza. Miało być tak że jeśli Landi ztwierdzi ze nie ma potrzeby przerabiać dostanę kopię listu - jeśli nie zostanę wezwany na przeróbkę w ramach gwarancji - telefon mieli zarówno do mnie jak i do żony - miesiąc ciszy - w przyszłym Tygodniu się tam przejadę i znów zacznę drążyć temat - auto nadal działa bez zarzutu.
Co do kontrolki - kazali przyjechać na minimum gazu - ustawili i kontrolka rezerwy świeciła. Tankowanie do pełna - jazda po czym ostatnia zielona i znów pisk - a więc nadal nie działa jak należy :(


03.05.2013, 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2014, 16:20
Lokalizacja: Bytom/Radzionków
Posty: 156
Zdjęcia: 0
Podziękował: 7
Pomógł: 7

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Landirenzo montaż przez serwis - problem czy nie??
Z tymi kontrolkami od gazu jest różnie, też mam Landirenzo fabrycznie zamontowany. Po zatankowaniu na full zbiornika i przejechaniu około 100km 3 lub 4 kontrolki mniej. Na ostatniej czerwonej kontrolce można przejechać do 80 - 120 km (w moim przypadku).

_________________
Seat Ibiza 1.9TDI ATD 6L 2005r ---> Skoda Fabia 2 1.4 16V + LPG Ambiente 2008r.


05.07.2015, 22:47
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.02.2013, 14:50
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2 Family Combi
Rok prod.: 2012
Województwo: śląskie
Post Re: Landirenzo montaż przez serwis - problem czy nie??
Odgrzałeś kotleta ale ok.

U mnie skończyło się tak że mechanik pokazał mi w jaki sposób to ustawić (głównie rezerwę czyli czerwoną kropkę) i metodą prób i błędów poustawiałem tak że po zapaleniu się czerwonej jakieś 50 km jestem w stanie przejechać. Niestety na trasie (autostrada i prędkość 150-160) po zapaleniu się czerwonej szybko (czytaj parę km) jest pisk. Większy pobór gazu - po przełączeniu benzyna i ponownie na gaz i redukcji prędkości do 100 km/h można jeszcze przejechać sporo. Jeżdżę głownie po mieście więc mi to nie przeszkadza.
Zasada prosta - zawsze miej pół baku Pb 95 i problemów żadnych. Przyzwyczaiłem się i jeżdżę "na licznik" - wyskoczy 400km przebiegu to pod dystrybutor.


06.07.2015, 07:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.03.2015, 19:19
Posty: 898
Podziękował: 52
Pomógł: 30

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: MZM - 5b.
Samochód: Fabia II FL fresh+ /Corrida Red
Rok prod.: 07/2014
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Landirenzo montaż przez serwis - problem czy nie??
Kolego wtrącę się, bo miałem taki sam problem !
Mój kolega pracuje w Gallu, co za tym idzie dostałem solidny rabat i własnie tam kupiłem samochód.
Samochód z " fabryczna instalacją LPG". Pierwsze tys. km przejeździłem na benzynie, bo gaz " nie dojechał na czas". Po dwóch tygodniach założyli mi gaz. Okazało się, że są uszkodzone wtryski gazu. Zamówili nowe i znowu czekanie a ja bujałem się fabia w wersji roomster, czyli dla panów w kapeluszach :) . Finalnie założyli gaz, samochód chodził bez uwag, tak jak na benzynie.
Pewnego dnia miałem ubytek płynu chłodniczego, gall nic nie stwierdził, poza umyciem komory silnika :) TnT naprawili usterkę bezpłatnie, czyli wymienili jedną ze źle zamontowanych obejm trójnika wody. Po dokładnym przeglądzie instalacji w Tnt Usłyszałem: "pański samochód nie przejdzie przeglądu technicznego". Idąc tym tropem poprosiłem o dokładną liste co jest niezgodne. Z lista udałem się do kierownika salonu p. Jerzego do galla. Poprawili. Mianowicie przewód od gazu powinien być odsłonięty a był w peszlu, czujnik temperatury był w złym miejscu i inne jakieś złączki.
Po uzyskaniu informacji do landi renzo Polska dowiedziałem się, że instalację na gwarancji moge serwisować w dowolnym punkcie autoryzowanym Landi Renzo. Udałem się do Abart Gaz we wrocławiu. Wyregulowali instalację idealnie, wymienili filtry. Poprosiłem dodatkowo o przejrzenie całej instalacji w celu wyłapania " błędów w sztuce". Okazało się, że instalacja jest zamontowana zgodnie ze sztuką tylko źle w Gallu ustaliwi kąty i czasy wtrysku gazu. Poza tym było bez zarzutów. Powiedzieli mi na boku, że czasem aso jedzie na inne aso i tak w kółko. Także założyć instalacje w ASO tak, ale serwisować u fachowców od gazu a nie od przedazy flotowej :D
W Gallu jest tylko dwóch gazowników. Jeden nie ma pojęcia co robi, a drugi Julian ( u mnie zakładał instalację) ma pojęcie o gazie, tylko czasem chyba nie ma weny.. I stąd należało poprawić 3 rzeczy :)
Kolego jeżeli masz jakieś pytania odnośnie instalacji fabrycznej landi napisz, przerabiałem to już z każdej strony aż mam idealnie :)

_________________
Dolnośląskie spoty 1 i 3 środa miesiąca!
Like us on FB https://www.facebook.com/skodadolnyslask/


08.07.2015, 09:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.02.2013, 14:50
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2 Family Combi
Rok prod.: 2012
Województwo: śląskie
Post Re: Landirenzo montaż przez serwis - problem czy nie??
Obecnie jest bezproblemowo. Po tej "akcji" z serwisem w TG zacząłem jeżdzić do serwisu ASO w rudzie śląskiej (oczywiście tylko do czasu końca gwarancji teraz już ASO mnie nie zobaczy) ale ASO Emida (obecnie Porsche) Ruda Śląska podeszło do sprawy zupełnie inaczej niż serwis z TG. Stwierdzili co prawda że instalacja zamontowana jest trochę niechlujnie (czytaj oni robią trochę inaczej i chowają co nieco a nie ciągnął po wierzchu) ale w sumie jest ok. Obecnie mam najechane 30.000 km (zdecydowana większość tryb miejski lekki - w końcu Tarnowskie Góry to nie Katowice czy Warszawa i korków raczej nie ma) i z gazem jak i z całym samochodem nie miałem żadnych problemów.


08.07.2015, 09:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.03.2015, 19:19
Posty: 898
Podziękował: 52
Pomógł: 30

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: MZM - 5b.
Samochód: Fabia II FL fresh+ /Corrida Red
Rok prod.: 07/2014
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Landirenzo montaż przez serwis - problem czy nie??
Jak załapiesz pożadnego serwisanta to powinno byc bezawaryjnie poza przeglądami i okresowymi wymianami :) Ja mam na gazie ok 23 tys, trochę misato, trochę trasa - 0 problemów

_________________
Dolnośląskie spoty 1 i 3 środa miesiąca!
Like us on FB https://www.facebook.com/skodadolnyslask/


09.07.2015, 08:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2014, 16:20
Lokalizacja: Bytom/Radzionków
Posty: 156
Zdjęcia: 0
Podziękował: 7
Pomógł: 7

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Landirenzo montaż przez serwis - problem czy nie??
Wymiana dwóch filtrów w landi renzo koszt 120 zł + 15 zł za podłączenie do kompa w serwisie Skody. Chyba jakaś promocja ?

_________________
Seat Ibiza 1.9TDI ATD 6L 2005r ---> Skoda Fabia 2 1.4 16V + LPG Ambiente 2008r.


16.05.2016, 11:02
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.03.2015, 19:19
Posty: 898
Podziękował: 52
Pomógł: 30

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: MZM - 5b.
Samochód: Fabia II FL fresh+ /Corrida Red
Rok prod.: 07/2014
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Landirenzo montaż przez serwis - problem czy nie??
Podłączenie do kompa tzn wgranie nowych map i regulacja?
Za samą wymianę filtrów trochę drogo, ja kupuję filtry Landi za ok 40 zł komplet. Wymiana to 5 min :)

_________________
Dolnośląskie spoty 1 i 3 środa miesiąca!
Like us on FB https://www.facebook.com/skodadolnyslask/


25.05.2016, 05:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL