Teraz jest 27.04.2024, 23:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Regeneracja reduktora BRC Tecno 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 10.04.2006, 11:06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Posty: 303
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: fabia 1.4/44kW
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post Regeneracja reduktora BRC Tecno
Dzisiaj, po 8 latach i 135 tys. km na LPG, postanowiłem zregenerować w/w reduktor.
Kupiłem oryginalny zestaw naprawczy i aluminiowe kolanka wody.
Samo rozebranie reduktora nie nastręcza trudności, gorzej z umyciem go w środku. W stopniu pierwszym jest sporo czarnego, twardego brudu (może to grafit??, nie wiem). Żadne środki chemiczne tego nie ruszały, dopiero środek do czyszczenia felg (strasznie śmierdzi) pomógł. Pół dnia mi zeszło, żeby go doczyścić i złożyć do kupy. Nie jest to skomplikowane, najtrudniej było włożyć metalowe kolanka (zakupione z oringami), bo oringi są za grube. Na szczęście w zestawie naprawczym są oringi do kolanek (zielone) więc je podmieniłem i za pomocą imadła wcisnąłem. :-)
Reduktor po wyregulowaniu działa dobrze, zobaczymy czy spalanie spadnie, nie zmieni się czy wzrośnie. ;-)


14.08.2012, 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.05.2009, 20:57
Lokalizacja: zza winkla
Posty: 180
Podziękował: 2
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Regeneracja reduktora BRC Tecno
Mógłbys wrzucić jakiś namiar gdzie kupowałeś zestaw? Mój w Lanosie ma już ok. 150kkm i przydałoby się go zregenerować...jakbyś mógł podaj też nazwę tego środka do zmycia mazutu...

_________________
Król Julian: Dobrze a teraz idź napraw mój superkonfodopieszczaczoszybotron. Tylko żeby szybował i żeby mnie jeszcze bardziej dopieszczał.


15.08.2012, 21:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 10.04.2006, 11:06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Posty: 303
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: fabia 1.4/44kW
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post Re: Regeneracja reduktora BRC Tecno
Romeczek napisał(a):
Mógłbys wrzucić jakiś namiar gdzie kupowałeś zestaw? Mój w Lanosie ma już ok. 150kkm i przydałoby się go zregenerować...jakbyś mógł podaj też nazwę tego środka do zmycia mazutu...


Ja kupowałem tutaj, również kolanka aluminiowe, ale origi były za grube, więc wziąłem te zielone z zestawu.

Środek to miałem ten.

Ale to sporo roboty jest, drugi raz kupiłbym reduktor z metalowymi kolankami. :-)


17.08.2012, 20:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL