Teraz jest 27.04.2024, 14:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Skoda Fabia II 1.4 16v + lpg Landi Renzo gasnący silnik 

Mam problemy z silnikiem BXW+LPG Landi Renzo
TAK 50%  50%  [ 3 ]
NIE 50%  50%  [ 3 ]
Liczba głosów : 6

Skoda Fabia II 1.4 16v + lpg Landi Renzo gasnący silnik 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 23.05.2011, 18:49
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: Fabia II Style+Joy
Rok prod.: 2009
Województwo: małopolskie
Post Skoda Fabia II 1.4 16v + lpg Landi Renzo gasnący silnik
Skodę Fabia II kupiłem w salonie w Krakowie W styczniu 2010r wersja 1.4 16v silnik BXW benzyna gazu nie zakładałem od razu gdyż silnik i tak powinien docierać się na benzynie ale zamierzałem założyć gaz później i tak zrobiłem przy przebiegu 9800 km. Gaz założyłem w kwietniu 2010 w salonie oczywiście Landi Renzo specjalnie dedykowany do Skody. Na początku nie było problemów pojawiły się dopiero gdy wzrosła temperatura na zewnątrz i zacząłem używać klimatyzacji. Gdy temperatura na zewnątrz przekraczała 25 stopni zaczął wyłączać się silnik. Czasem w czasie zmiany biegów np. przy redukcji czasem przy wysprzęglaniu na dojeździe do świateł. Serwis regulował reduktor wgrywał nowe oprogramowanie do silnika i nowe mapy do instalacji gazowej. W sumie odwiedzałem serwis już kilka razy a sytuacja jest nadal taka sama jak na początku. Na przykład wracając z nad morza z Łeby samochód zgasł mi pierwszy raz pod Łodzią kiedy temperatura właśnie przekroczyła na termometrze komputera 25 stopni potem już gasł co drugie światła więc musiałem się przełączyć na benzynę. Teraz nadal jest tak samo 25 stopni + klima=gaśnięcie silnika. Ostatnio nawet w czasie jazdy z prędkością 40km gdzy chciałem odparować szyby po wciśnięciu guzika klimy samochód zgasł w czasie jazdy. Serwis w Krakowie rozkłada ręce bo już nie bardzo wiedzą co mają zrobić. Jeżeli nie będą w stanie usunąć usterki prawdopodobnie będę z tytułu niezgodności z umową prosił Salon o wymianę samochodu na sprawnie działający z instalacją gazową gdyż odpowiedzialność z tytułu niezgodności z umową obciąża sprzedawcę.Powstaje ona z mocy prawa w momencie sprzedaży auta. Wszelkie zastrzeżenia sprzedawców, których celem jest wyłączenie albo ograniczenie odpowiedzialności są po prostu nieważne.
Sprzedawca ponosi też ryzyko z tytułu niezgodności samochodu z reklamą, mimo że nie jest jej twórcą. Uchwalając takie rozwiązanie ustawodawca przyjął bowiem, że sprzedawcy czerpią największe korzyści z reklamy, nawet tej wprowadzającej w błąd. Z tego powodu sprzedawca nie może odsyłać niezadowolonego klienta do producenta czy importera auta, przekonując, że nie miał wpływu na treść reklam. A reklama właśnie zachwala instalacje Landi Renzo jako niezawodnie i specjalnie dedykowane do samochodów Skoda.

Zaznaczam że wyżej wymienione problemy nie występują wogóle przy jeździe na benzynie. A ogólnie już szlag mnie trafia jak pomyślę że wydałem prawie 50.000zł na niesprawny samochód. Dzwoniłem do TVN Turbo zaproponowali mi nakręcenie programu na ten temat tak jak z tym Roomsterem. http://vod.onet.pl/turbo-kamera,turbo-k ... cinek.html


18.08.2011, 17:37
Zobacz profil
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2011, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Posty: 834
Zdjęcia: 10
Podziękował: 14
Pomógł: 26

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia Soll
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post Re: Skoda Fabia II 1.4 16v + lpg Landi Renzo gasnący silnik
Nie mogę powsztrzymać się przed podejrzliwością, temat podobny w odbiorze jak viewtopic.php?f=9&t=14244&start=0.
Jeśli to prawda współczuję, jeśli nie to :evil:

_________________
FABIA S
Auto Detailing - korekta lakieru, zabezpieczanie, czyszczenie wnętrz, pranie tapicerki i inne. Jesteś zainteresowany? Zapraszam na PW!
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=38&t=16081&p=210255#p210255


18.08.2011, 17:53
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Skoda Fabia II 1.4 16v + lpg Landi Renzo gasnący silnik
masz instalację gazową na gwarancji ? podjedź do autoryzowanej stacji LandiRenzo - przecież masz książkę serwisową ?
ASO nigdy nie radzi sobie z takimi problemami. może LR cos poradzi ?
???
Soll - ten przypadek to paranoja jakaś.... albo klient miał mega pecha.... na serwis.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


18.08.2011, 20:03
Zobacz profil GG Album osobisty
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2011, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Posty: 834
Zdjęcia: 10
Podziękował: 14
Pomógł: 26

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia Soll
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post Re: Skoda Fabia II 1.4 16v + lpg Landi Renzo gasnący silnik
kapi zgadzam się - paranoja do kwadratu

_________________
FABIA S
Auto Detailing - korekta lakieru, zabezpieczanie, czyszczenie wnętrz, pranie tapicerki i inne. Jesteś zainteresowany? Zapraszam na PW!
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=38&t=16081&p=210255#p210255


18.08.2011, 20:34
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.09.2010, 12:30
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCU - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Skoda Fabia II 1.4 16v + lpg Landi Renzo gasnący silnik
i jak z problemem kolego?? Rozwiązales go??


03.11.2012, 18:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL