Teraz jest 28.04.2024, 19:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[F1] Falują obroty, przełącza się LPG/Pb ... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28.03.2010, 21:18
Lokalizacja: CB
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Superb
Rok prod.: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Falują obroty, przełącza się LPG/Pb ...
Nie mam za wielkiej wiedzy, więc zgłaszam się do Kolegów po poradę.

Autko to Skoda Fabia I z czeskim silnikiem AME 68KM (50kW) 8V kupione rok temu z założoną instalacją przez poprzedniego wł w 2005 roku w Nagaz przy przebiegu 66 tys. km.
Instalka jest II generacji i zawiera według książki gw.:
Reduktor: Landi Renzo SE81
Elektrozawór gazowy: MED
Zb na gaz: Stako
Wielozawór: Tomasetto
Obudowa w/zaw: Stako
Zaw. tankujący: Tomasetto
Centralka Sterująca: Landi Renzo LCS 1-E
Wtryskiwacze: ----
Dystrybutor: ---
Regulator krokowy: ---

Instalka była serwisowana co roku w Nagazie, ostatnie dwie to:
03-2008 (111 tys km) wymiana filtru UG(?-nabazgrane strasznie), wym. filtru powietrza, swiec zapł.
07-2009 (132 tys. km) wym filtra pow, wym świec żarowych.

We własnym zakresie został zmieniony w 02-2010 filtr powietrza i p/pyłkowy. Powietrza był jeszcze w miare.

AUTO ZAWSZE było odpalane na Pb, potem samo się przełączało, nigdy przez ten rok nie było z gazem problemów.
Teraz objawy, które zaczęły się tej zimy, jakiś miesiąc-dwa temu.

Najpierw zaczęły falować obroty jak stał na światłach(na biegu, luzie - bez różnicy, ciepły silnik jadący na LPG), potem jak był ciepły silnik to w trasie zaczął mi się przełączać sam z siebie gdy odpuszczałem gaz na biegu z LPG na PB, za chwilę na odwrót i tak parę razy. Po dodaniu gazu wracał na LPG, jechał normalnie. Potem doszło zmienianie LPG/Pb/LPG na światłach stojąc i dojeżdżając do świateł. Ostatnio gdy miał koło 2-2,5k obrotów i jechał na biegu zaczął się przełączać, potem przy przyśpieszaniu też mu się zdarzyło. Przedwczoraj zapaliło mi się pomarańczowe EPC na desce i zaczął się przełączać, dziś to samo.
Inne objawy: jak jest zimny silnik i odpalam na Pb falują obroty podczas ruszania, czasem zdarzy mu się zgasnąć. Gdy ciepły silnik i stoję na światłach, na LPG zdarzy mu się falować to po zmianie na Pb falowanie ustaje (dziś sprawdzane). W baku staram się, aby zawsze była benzyna, zbiornik gazu wypalam do zera. Odnoszę wrażenie, że ogólnie auto dostało "muła" od jakiegoś czasu.

Co to może być, ile może kosztować naprawa/regulacja czegoś i do kogo dobrego w Łodzi podjechać?
Pozdrawiam i czekam na odp


01.03.2011, 22:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.10.2010, 18:41
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 301
Podziękował: 7
Pomógł: 8

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Samochód: Fabia HTB - Fresh
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Falują obroty, przełącza się LPG/Pb ...
Spróbuj wymienić filterek gazu. Tanie paskudźtwo bo do 10zł. Ja wczoraj w zasadzie przypadkowo go wymieniłem bo myślałem że to on, a to się okazało że usterka od elektrycznej strony siedziała, ALE po wymianie tego filterka przestało mi falować. Falowania na wolnych były rzędu 50rpm ale były, a teraz równiutko. Mój miał przejechane 33 tyś. km, a co 10 tyś powinno się go wymieniać.
Za filtr w sklepie firmowym Filtrona dałem 7,50zł

_________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH - SĄ TYLKO NIEOPŁACALNE


04.03.2011, 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.11.2010, 19:21
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 375
Podziękował: 1
Pomógł: 6

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Fabia Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post Re: Falują obroty, przełącza się LPG/Pb ...
To i ja się zapytam o to falowanie . Na zimnym silniku falują mi obroty , tylko troszeczke wskazówka lata max. 1 mm do góry i do dołu . A wczesniej tego nie było . Po 1 czyszczeniu przepustnicy było ok , zmieniłem uszczelke pod przepustnica wyczysciłem jeszcze raz i obroty falują troche , ale falują. Adaptacja była robiona raz i było ok . Drugi raz adaptcji nie udało sie wykonać . Moze w tym tygodniu da sie coś z tym zrobic . Na gazie zrobione mam 10 tyś km. Jak ze pracuje w "gazowni" to filterki mam powymieniane za wczasu i gaz ustawiony na fest .


24.05.2012, 14:16
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Falują obroty, przełącza się LPG/Pb ...
Medzus a jak wygląda na pb ?? też falują ?? piszesz o wymianach filtrów a układ zapłonowy (świece itp ??) na gazie potrzebujesz go w lepszym stanie niż na benz więc może pora pomyśleć o wymianie??

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


25.05.2012, 14:34
Zobacz profil WWW Album osobisty

Dołączył(a): 23.11.2010, 19:21
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 375
Podziękował: 1
Pomógł: 6

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: EYY - 5b.
Samochód: Fabia Classic
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post Re: Falują obroty, przełącza się LPG/Pb ...
No własnie swiece nie wiem kiedy były wymieniane bo odkąd go mam to nigdy nie miałem okazji zmienić. :-(
Na pb tez falują . Chociaż po zmiane czujnika temp. gdy rano odpalam to juz nie gasnie bo po odpaleniu obroty są troche ponad 1000rpm. A co do swiec to są jakieś dedykowane , tzn. jakies optymalne dla mojego silnika czy mozna wrzucic NGK obojętnie jakie aby pasowały ?


25.05.2012, 18:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 15.05.2008, 19:59
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 122
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Falują obroty, przełącza się LPG/Pb ...
Proponuje również czyszczenie przepustnicy, można zrobić we własnym zakresie a często brudna przepustnica odpowiada za takie zachowania.


25.06.2012, 20:04
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.06.2012, 22:03
Lokalizacja: Kraków
Posty: 857
Zdjęcia: 0
Podziękował: 2
Pomógł: 22

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNJ - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2000
Województwo: małopolskie
Post Re: Falują obroty, przełącza się LPG/Pb ...
Irving napisał(a):
Proponuje również czyszczenie przepustnicy, można zrobić we własnym zakresie a często brudna przepustnica odpowiada za takie zachowania.


dokładnie, to powinno pomóc, jeśli dalej tak bedzie na lpg a na pb ok to reduktor do regeneracji bądż wymiany

_________________
iPC Serwis - Profesjonalna i ekspresowa naprawa komputerów stacjonarnych, laptopów, netbooków w Krakowie

iPC Serwis na Facebook'u

Obrazek


29.06.2012, 22:39
Zobacz profil WWW Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL