Teraz jest 13.05.2024, 10:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
[-]po jakim przebiegu wymiana parownika... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 09.02.2011, 13:51
Posty: 4
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2003
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post [-]po jakim przebiegu wymiana parownika...
witam. jeżdżę FI 1,4 , 2003 gaz marki Elpigaz zamówiony i montowany przed kupnem samochodu. samochód do teraz jeździ w naszej rodzince. mechanik oświadczył, że po 130tyś i tak cud, że parownik w ogóle działa. nie ma już czego regulować. A mam problem z gaśnięciem podczas spadku obrotów przy dojeździe do skrzyżowania, gaśnie na zimnym zaraz przełączeniu na gaz i podobno podaje ubogą mieszankę co pociąga za sobą wzrost temperatury spalania co z kolei ma wpływ na uszczelkę pod głowicą (wydaję się być możliwe). Proszę o potwierdzenie, że faktycznie należy się wymiana ze względu na przebieg i że nie ma się nad czym zastanawiać - u mnie wołają średnio 350 zł (parownik, węże, robocizna, regulacja itp - w tej kwocie zamykają się wszystkie ewentualne napotkane niespodzianki). dzięki.


10.02.2011, 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.10.2010, 22:36
Lokalizacja: G-ce
Posty: 27
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Samochód: Skoda Felicia / Skoda Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: po jakim przebiegu wymiana parownika...
Witam.
Niby się mówi, że średnio 4-5 lat i powinno się wymienić. Ja u siebie właśnie świeżo wymieniłem, poprzedni wytrzymał właśnie te wspomniane 4 lata. Za parownik zapłaciłem 160 zł, wymiana parownika samodzielna jak i również nowe węże. Później regulacja w serwisie wyniosła mnie 90 zł i tak o to jeździ. Wcześniej za każdym tankowaniem kontrolka silnika, mieszanka za uboga, problemy z odpalaniem na zimnym silniku, większe spalanie. Na nowym ulga


Niżej podpisany użytkownik dziękuje markus27 za ten post:
stolansz
11.02.2011, 06:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL