Teraz jest 18.04.2024, 13:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
LPG i duze spalanie - temat zbiorczy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 04.07.2007, 21:31
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 15
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post LPG i duze spalanie - temat zbiorczy
Witam jestm nowy i Fabie mam od 3 tygodni Mianowicie mam taki problem Spalanie na gazie z wyszlo mi okolo 11 litrow na 100 km Nie zrywam sie ostro nie cisne autem nie wiadomo ile i nie wiem czemu spalanie wyszlo az tak duze. A moj drugi problem jest taki ze jak przelacze sie na benzyne to w aucie skacza obroty z 900 na 500 i znow na 900 i znow na 500 i np zgasnie silnik Pomozcie co mzoe byc przyczyna spalania ( o ile to nie moja wina ze za bardzo cisne w auto ) no i co moze byc przyczyna skakania obrotomierza i gasniecia auta


12.07.2007, 20:48
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mam ten sam silnik instalkę LPG II generacji i tez w ruchu miejskim spala mi 11l a czasami nawet więcej .Na trasie przy jeżdzie do 120 km/h załadowany 5 osób ok 7,5l.Ostatnio zmienilem sondę lamda bo padła ale spalanie sie nie zmieniło!!!Jeśli chodzi o skaczące obroty to może byc np. przepustnica do czyszczenia ale powodów moze byc więcej pozdro


13.07.2007, 07:50

Dołączył(a): 04.07.2007, 21:31
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 15
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
no walsnie wrocilem od kumpla mechanika i mowil mi ze to raczej nie bedzie przepustnic i kazal jechac do serwisu gdzie podepna sie do kompa i zrobia diagnoze ale to sporo kosztuje !! A moze wie ktos gdzie w sosnowcu jest cos taniego i dobrego


13.07.2007, 10:56
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jeśli to przepustnica to sam możesz ja wyczyścić są preparaty do czyszczenia przepustnic ja czyściłem w Gliwicach facet zdjął obudowe odpalil samochód psiknął srayem ,przygazowal i gotowe cała operacja ok 5 minut koszt 45 zł teraz będę to sam czyścił. Pewnie ze lepiej sprawdzić na Vag-u co się dzieje w Gliwicach poza ASO koszt ok 45 zl ale i tak brak pewności że coś zdjagnozują powodzenia :good: pozdro


13.07.2007, 11:27

Dołączył(a): 04.07.2007, 21:31
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 15
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
a wiec sprawe juz rozwiazalem i wszystko poszlo w nastepujacy sposob:
Diagnoza po podlaczeniu do kompa wykazala dwa bledy ktore nie wiem co oznaczaja
1 centralka zablokowana
2 zbyt uboga mieszanka
Koles zobaczyl co i jak z przepustnica i stwierdzil ze trzeba ja wyczyscic - wyczyszcil 40 zł :)
diagnoza i kasowanie bledow - 30 zł
No i autko nie ma problemow na gazie idzie dobrze i tak samo na benzynie nie gasnie nie skacza obroty wszystko juz jest ok Pozdrawiam


13.07.2007, 16:30
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.07.2007, 12:26
Lokalizacja: Kielce
Posty: 39
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia RUN
Rok prod.: 2003
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Moje problemy z falującymi obrotami zaczęły sie ponad rok temu. zdarzało się to coraz częściej - obroty skakały od 200-1000 obrotów i szarpało silnikiem jakby połowa garów nie pracowała. W serwisie Skody podpięli komp - w porządku.Przeczyścili przepustnicę (byłem przy tym obecny więc czyścili na pewno) - przejechałem jakieś 10 km i znowu to samo. Więc dałem sobie spokój tym bardziej, że krótko po tym jak byłem w serwisie założyłem sobie inst. gazową II generacji i tego efektu na gazie nie ma. Silnik pracuje ciszej, moc taka sama, spalanie podobne, a przynajmniej nie szaleje mi silnik.
Czy jest może jakiś inny powód, że na beznynie silnik prawie "umiera" a na gazie jest ok.?


20.07.2007, 13:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.09.2006, 11:28
Lokalizacja: z Kątowni [;
Posty: 115
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: lubelskie
Post 
Mam podobny problem, chociaż przepustnica w ubiegłym roku była czyszczona. Spalanie gazu wzrosło dopiero w tym roku, na mieście potrafi spalić 12-15/l! W trasie natomiast 8-10l, kiedy palił wcześniej 7,5-8l w trasie i 10l po mieście. Nie wiem co mogę jeszcze z tym zrobić?

kret602, czy u Ciebie po wyczyszczeniu przepustnicy błąd zbyt ubogiej mieszanki zniknął?


27.07.2007, 08:57
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Fabia 1.4 MPI + gaz PROBLEM !!
witam, jestem właścicielem Skody Fabii 1.4 MPI 60KM z instalacją gazową firmy Stefanelli. Problem polega na tym, że wydaje mi się, że auto pali za dużo gazu, mianowicie 11l bez względu na to czy miasto czy trasa, po wizycie u gazownika okazało się, ze nie ma mozliwosci podlaczenia komputera poniewaz nikt w Szczecinie i okolicach nie posiada programuy do instalacji firmy Stefanelli, świeżo wymieniłem świece na NGK platynowe jednoelektrodowe, olej na Orlen Gas,
w zw. z tym moje pytanie brzmi:
1. Domyślam sie ze problemem moze byc brak regulacji i zwiazana z tym zbyt bogata mieszanka ale czy np. wymiana podzespolow zagwarantuje mi zmniejszenie spalania czy po prostu ten typ tak ma ?
2. Wystepowal rowniez przypadek ze przy wyrzuceniu auta na bieg jalowy przy predkosci np. 60 km/h samochod gasl ! zaslonilem dolot powietrza wkladajac gabke we wneke w karoserii i problem zniknal bo slyszalem ze tak sie robi i ze takie problemy sa ale ile w tym prawdy??
Bardzo prosze o pomoc.
pozdrawiam


27.11.2007, 19:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.09.2007, 17:01
Lokalizacja: Płońsk
Posty: 159
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
moja fabia palila mi 10l gazu w trasie i tez mialem problemy z gasnieciem na biegu jalowym.
tyle ze u mnie te problemy pojawily sie po zamontowaniu filtra stozkowego wraz z dolotem K&N.
pojezdzilem wtedy chyba ze 100km na benzynie i potem zalalem gazu na stacji shela i wszystko do tej pory. spalanie spadlo do 9l - 8,5l w trasie. widocznie komputer sie przestawil i dostosowal do moich wymagan... 175km/h na gazie i to jeszcze nie jest ostatnie slowo :P

_________________
Obrazek


27.11.2007, 21:18
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Proponuję włożyć peszla średnicy około 30mm do końcówki wypustu wychodzącego z filtra i skierować go w stronę chłodnicy.Efekty gaśnięcia ustaną i mieszanka się powinna unormować. Ja też mam gaz i ten sam model silnika. Jeżdzę na gazie ponad 2 lat i zero problemów. Czasem wywala błąd mieszanki(raz na 2-3 miesiące) ale kasuję skanerem i jest git. Auto pali 8-9 litrów gazu na 100wę( jazda głównie po mieście.


30.11.2007, 07:36

Dołączył(a): 28.01.2007, 18:36
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 23
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2001
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Fabia 1.4 MPI + gaz PROBLEM !!
borek1000 napisał(a):
witam, jestem właścicielem Skody Fabii 1.4 MPI 60KM z instalacją gazową firmy Stefanelli. Problem polega na tym, że wydaje mi się, że auto pali za dużo gazu, mianowicie 11l bez względu na to czy miasto czy trasa, po wizycie u gazownika okazało się, ze nie ma mozliwosci podlaczenia komputera poniewaz nikt w Szczecinie i okolicach nie posiada programuy do instalacji firmy Stefanelli, świeżo wymieniłem świece na NGK platynowe jednoelektrodowe, olej na Orlen Gas,
w zw. z tym moje pytanie brzmi:
1. Domyślam sie ze problemem moze byc brak regulacji i zwiazana z tym zbyt bogata mieszanka ale czy np. wymiana podzespolow zagwarantuje mi zmniejszenie spalania czy po prostu ten typ tak ma ?
2. Wystepowal rowniez przypadek ze przy wyrzuceniu auta na bieg jalowy przy predkosci np. 60 km/h samochod gasl ! zaslonilem dolot powietrza wkladajac gabke we wneke w karoserii i problem zniknal bo slyszalem ze tak sie robi i ze takie problemy sa ale ile w tym prawdy??
Bardzo prosze o pomoc.
pozdrawiam




Cześc mam taka sama Fabke z tym samym silnikiem AZE!!!! tyle samo mi pali co tobie i jest to standard w skodzie z tym silnikiem AZE(czeski silnik). Dobrze zrobiłeś że zaslonileś dolot powietrza wkladajac gabke we wneke w karoserii . Mi tak zrobili mechanicy którzy zakładali mi instalację gazową tyle tylko że wlożyli tam styropian. Mam instalacje gazowa Tartarini . Także nie martw sie , nasze Fabki tak musza palić to jest standard. Mi na mieśie pali 11-11,5 gazu , w trasie jak jade do 100km to 7-2/7,5na 100 km a powyżej od 120km w góre 9,5/10 gazu. Zakładałem instalacje w Szczecinie na ul.Struga. -dobry zakład i znaja sie na robocie. Pozdrowionka. Pamięaj silnik AZE tyle pali - inni pisza że ich Fabki pala mniej (bo "maja" inne silniki).

_________________
kiel11
Szczecin
Fabia 2001 1,4Mpi
Gaz TARTARINI II-ga Generacja


29.12.2007, 18:06
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
To wszystko zależy od ustawienia emulatora instalacji gazowej(modułu oszukiwacza). Są różne opcje .Mi gaziarz powiedział że może mi wpisać jedną z trzech: Eco,Normal lub Sport.
Ja wybrałem Normal.To głównie od tego zależy spalanie, noi od jakości gazu oraz takich spraw jak wymiana filtra powietrza co 10 tys. km i świec co 15 tys. km.Moja pali w zimie(aktualnie) około 9,5 litra na 100wę, w lecie 7-8 l. W trasie przyspokonjej jeździe ( do 100km/h) udało mi się osiągnąć 5,3 l/100km (cały czas mówię o gazie!).


29.12.2007, 18:54

Dołączył(a): 07.09.2006, 11:28
Lokalizacja: z Kątowni [;
Posty: 115
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: lubelskie
Post 
A ja podepnę się pod temat, bo z tym spalaniem mnie już krew zalewa. Na mieście teraz potrafi wciągnąć i 15l gazu(ale faktycznie, odległości rzędu 1-2km i częste wyłączanie silnika).
Na ile tankowań gazu(powiedzmy butli 42l brutto) wystarcza wam np. pół baku benzyny(od połowy do rezerwy, wskazówka na czerwonym polu, rezerwa jeszcze się nie świeci). Bo zauważyłem, że zatankuje 4-5 baków gazu i mam rezerwe na benzynie(od połowy). Dodatkowo samochód wali mi strasznie bogatą mieszankę przy rozruchu na benzynie, lambda sprawna. Może to przez ten zatkany styropianem dolot powietrza(żeby gaz nie gasł??).


09.01.2008, 21:28
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
NIe wiem jak zatkałeś wlot powietrza i dlaczego styropianem,ale myślę że to nie najlepszy pomysł. Jeśli chcesz,to dziś zrobię zdjęcie tego co mi zrobił gazownik przy montażu inst. gazowej.Mianowicie,jak już gdzieś tu pisałem, wstawił peszla do wlotu i skierował go w stronę chłodnicy,tak by powietrze docierało spod maski a nie bezpośrednio z zewnątrz.Trzeba tam deczko podciąć plastik, tak by peszel dał się zagiąć w stronę chłodnicy,ale to przecież żadna sztuka.Podaj maila to podeślę fotkę.Pozdr.


10.01.2008, 06:54

Dołączył(a): 07.09.2006, 11:28
Lokalizacja: z Kątowni [;
Posty: 115
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: lubelskie
Post 
Ten styropian jest przy chłodnicy, na górze był taki otwór, mejla podsyłam na PW.

Pozdrawiam


10.01.2008, 11:32
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL