Teraz jest 25.09.2020, 09:22

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
fabia nie chce odpalić gdy jest gorąco 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia II Kombi
Rok prod.: 2008
Województwo: wielkopolskie
Post fabia nie chce odpalić gdy jest gorąco
Witam
Mam problem z odpalaniem samochodu na zimnym silniku gdy temperatura jest powyżej 25 C. Skoda Fabia 2 1.4 16 V instalacja gazowa stag (sterownik Qbox Basic, wtryski pojedyncze W03, reduktor Tomasetto Alaska). Auto przez cały rok chodzi jak żyleta, odpala bez problemu. Gdy jest lato zaczyna sie problem. Gdy auto się nagrzeje i są temperatury powyżej 25 C auto nie chce odpalić na zimnym silniku. Auto kręci ale nie odpala. Wielokrotnie kręci i nic. Jak wyłącze gaz (tzn wyjmę bezpiecznik zasilania instalacji i spuszczę gaz z instalacji) auto na benzynie chodzi bez problemu. . Nie wiem czy może się blokować jakis stycznik czy czujnik.
Najgorsze jest to że usterka jest "nieregularna" np 3 dni pod rząd nie chce odpalać i tydzień spokoju.
Usterka regularna wystepuje od 3 lat. najlepsze jest to że mam drugie auto z silnikiem 1.4 16V instalacja gazowa stag (sterownik Qbox Basic, wtryski pojedyncze W03, reduktor stag) i wystepuje ta sama usterka.
Byłem u gazownika posprawdzał i jest jego zdaniem wszystko ok. A nie jest.
Może ktoś pomoże gdzie szukać problemu

06.08.2020, 08:13
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]