Teraz jest 27.04.2024, 21:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[F1] Uszkodzona cewka w 1.4 16 ? 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post [F1] Uszkodzona cewka w 1.4 16 ?
Mam pewne niepokojace objawy zwiazane z silnikiem 1.4 16 (75k km).
Czasami szarpie przy pierwszym opaleniu. Ponadto podczas jazdy, jezeli wcisnie sie gaz do oporu czuc delikatne wibracje od silnika (tak jakby wypadaly poszczegolne suwy).

Wszystko wskazuje na to, ze ktorys zestaw swieca/cewka jest uszkodzony.
Swiece wymienione po 60kkm. Wykrecalem je niedawno, wszystkie wygladaja podobnie - lekko brazowo, bez nagarow.
ASO proponuje wymiane wszystkich cewek, ale to raczej slabe rozwiazanie bo przy koszcie 150 pln za cewke robi sie troche drogo.

Jak sprawdzic ktora z cewek albo swiec moze powodowac szarpanie silnika ? Chyba ze macie jakies inne sugestie dotyczace opisanego problemu.


08.04.2008, 13:11
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Jeżeli to wypadajace zapłony to diagnoza komputerem powinna wskazać w którym cylindrze występują. Wtedy wiadomo, którą cewkę/świecę/wtryskiwacz podmienić na nową, choćby na próbę żeby sprawdzić czy pomogło.
Nie wiem czemu ASO chce wymieniać wszystko, powinni zdiagnozować i wymienić tylko na tym cylindrze który gubi zapłony ???


09.04.2008, 10:04
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
> powinni zdiagnozować i wymienić tylko na tym cylindrze który gubi zapłony ???

VAG nie pokazuje zadnych bledow. Czy to moze wskazywac ze moje przypuszczenia co do cewek/swiec sa bledne i problemu nalezy szukac gdzies indziej ?


09.04.2008, 12:08

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
raczej tak, jak zaplon wypada z powodu cewki to jest info w kompie...
dziwne ze kaza ci wszystko wymienic bo jak ja chcialem w aso kupic 4 szt. to mocno sie dopytywali czemu tak duzo...przeciez na pewno kilka jest sprawnych.
uwazaj z wymiana cewek bo bardzo latwo polamac koncowke ktora nachodzi na swiece...

_________________
a mialem 101 koni...


09.04.2008, 12:15
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
> uwazaj z wymiana cewek bo bardzo latwo polamac koncowke ktora nachodzi na swiece.

To wiem, bo juz wyciagalem swiece, zeby je obejrzeć.
A czy jak problemem jest wtryskiwacz to tez wyskocza bledy w VAGu ?
Albo czy mozliwe jest, ze zaplony w ktoryms cylindrze sa, ale "slabsze" i dlatego odczuwam wibracje, a bledy nie wyskakuja ?

Przyznam, ze brakuje mi koncepcji co to moze byc - bledow nie ma, a silnik sie trzesie.

Dlaczego ASO proponowalo wymiane wszystkich cewek nie wiem - nie dopytywalem, ale podejrzewam, ze dlatego ze usterka slabo sie diagnozuje.


11.04.2008, 14:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL