Teraz jest 28.04.2024, 01:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Przechowywanie benzyny 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Przechowywanie benzyny
Jak długo można trzymać w baku benzynę od momentu zatankowania na stacji? Zakładając, że samochód jest nieużywany przez dłuższy okres i tylko co jakiś czas odpalany, żeby go rozruszać, czy po roku lub dwóch latach taka benzyna będzie jeszcze dobra? Myślę, że temat ten dotyczy nie tylko fabii ale nie znalazłem jeszcze odpowiedzi na te tematy a może się to zdarzyć np. przy długim wyjeździe za granicę.

I druga sprawa: mając zapasowe paliwo w karnistrze, można trzymać benzynę w innych plastikowych pojemnikach?. Zastanawiam się jak wpływa tworzywo, z którego jest zrobiony pojemnik na właściwości benzyny, szczególnie, jeżeli paliwo jest przechowywane dłuższy czas.


31.05.2007, 12:55

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
W baku to pewnie wyparuje lub zwietrzeje (straci na właściwościach). Co do przechowywania w pojemnikach nie radze w bańkach po wodzie mineralnej, napojach bo benzyna go topi. Najlepiej sprawuje się metalowy kanister szczelnie zamknięty. No i najważniejsze z dala od ciepła i niech nie będzie zbyt często wstrząsana bo się "gazuje".

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


01.06.2007, 19:16
Zobacz profil Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
...benzyna, która długa leży po prostu się stażeje=zaczyna się "rozwarstwiać". Myślę, że jak poleży w kanistrze z rok to się nic takiego nie stanie - ale ja bym nie chciał jeżdzić na takiej benzynie "co spała z bobrami" :mrgreen:


03.06.2007, 10:02

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
a to jakiś paliwowy kryzys sie szykuje, czy może kartki na PB mają wprowadzić, że do kanistra ją wlewasz ??

:hysterical:


28.08.2007, 17:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL