Teraz jest 27.04.2024, 18:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Paliwo a prędkość/obroty silnika 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Mateusz2605 napisał(a):
wtedy obrotomierz powinien też pokazywać inne wartości

Właśnie tak i nie inaczej


30.06.2007, 12:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 31.03.2006, 07:20
Lokalizacja: Opatów
Posty: 192
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Witanko
Jak się mylę nich ktoś mnie poprawi ale przy pewnych obrotach i na pewnym biegu auto bez względu na paliwo i bez względu na to czy pod czy z góry powinno zawsze jechać tyle samo jeżeli silnik się kręci 3000 obr/min to skrzynia biegów połączona przez sprzegło z silnikiem zawsze będzie kręcić się z tą samą prędkością i za pomocą przełożeń stałych dla danego biegu przekaże odpowiednie obroty do mechanizmu różnicowego dalej na półosie napędowe i na koła i jeżeli raz masz tak że przy 3000 obr/min masz 120 km/h a raz 100 km/h to coś się psuje do usterek które koledzy wymienili wyżej czyli sprzęgło (wtedy by miało znaczenie czy jedziesz pod górę czy z góry prędkość z góry byłaby wyższa), obrotomierz, prędkościomierz, czójniki tych zegarów, to ja bym jeszcze dorzucił sławną już w autach do 2003 roku produkcji gnijącą wiązkę ostatnio chciałem sprawdzić jak u mnie wyglada ta sławna wiązka i okazało się że był to ostatni dzwonek kable już popuchły i dosłownie w palcach się rozlatywały :sciana: jeszcze troszkę jazdy i mogło by dojść do jakiegoś nieszczęścia a dodam że gdy kolega chciałem zmierzyć czy w jednym z kabelków jest prąd i włączyłem stacyjkę i ruszałem wiązką do dosłownie głupiał prętkościomierz raz wskazywał 100 raz 140 :crazy: a autko oczywiśćie stało nieruchomo. Co do tej wiązki to wszystkie informacje były już poruszane w innym temacie ja wymieniałem te kable które zgniły czyli wszystkie.
Jeżeli nie sprawdzana była u Ciebie ta wiązka radzę sprawdź to jak naszybciej
Pozdrawiam


02.07.2007, 06:29
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.03.2007, 20:11
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 139
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Rapid 1.2TSi 105KM
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post 
Miałem jeszcze coś takiego że stojąc na przejeździe kolejowym przy włączonym silniku prędkość skakała 0-20km/h (auto oczywiście stało w miejscu). Później pojechałem do salony żeby zrobili mi te odwinięcie wiązki. Ale z tego co widzę to kable są całe. Chociaż mogę się mylić ale wolę ich nie dotykać :/


28.07.2007, 19:28
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL