Teraz jest 28.03.2024, 09:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
[F3] EPC + Eng. check 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.07.2009, 08:21
Lokalizacja: TPI
Posty: 21
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Samochód: Fabia Mint
Rok prod.: 2006
Województwo: świętokrzyskie
Post EPC + Eng. check
Witam,

Od kliku dni mam małe przygody z fabką - z tego co udało mi się ustalić problem tyczy się przepustnicy, a konkretnie wtyku (korozja styków?).

Ale zacznę od początku - podczas jazdy pojawiły się kontrolki EPC oraz ENG CHECK, a silnik przeszedł w tryb awaryjny. W oczekiwaniu na lawetę znalazłem krótki filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=nPE0NM_VOg4 -objawy te same (jaki format video jest wspierany na forum? poki co YT: https://youtu.be/dnDu2VDY7M4)

Spędziłem wczoraj chwile czasu z fabką w garażu i udało się wyczyścić styk czujnika i zgasły obie kontrolki, a silnik zaczął normalnie pracować. Jazda próbna - lux!
Wieczorem zabrałem, w ramach testów, fabkę na zakupy... skończyło się na tym, że wracałem w trybie serwisowym przez pół miasta:/ - po ok 20km znów się pojawiły te błędy.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? nie mam jeszcze interfejsu do tego auta, więc kodów błędów nie podam. Jednak przeczyszczenie styku WD-40 pomogło na chwilę.
Jutro pewnie pojadę do mechanika lub ASO ale zanim się tam wybiorę to wolę wiedzieć co jest nie tak z autem żeby przypadkiem nie dać się nabrać na ich zagrywki;)

Ktoś wymieniał może kostkę 4H0973713? bo jeżeli WD-40 działa (czyli po użyciu na tę kostkę samochód działa prawidłowo) to domyślam się, że to ona jest przyczyną moich problemów?


09.06.2019, 17:31
Zobacz profil GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5404
Podziękował: 166
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: F3 EPC + Eng. check
Ja wymieniałem w Octavii 1 a niedawno naprawiałem taki pin w Touranie.

Jeśli kabelki są wystarczająco długie to można wymieniać piny.

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


Niżej podpisany użytkownik dziękuje koleś za ten post:
Przemko
09.06.2019, 20:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL