Teraz jest 02.05.2024, 09:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
[F3] Zauważalnie głośniejsza praca silnika po 3000km 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02.11.2016, 10:47
Posty: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Fabia III
Rok prod.: 2016
Województwo: wielkopolskie
Post Zauważalnie głośniejsza praca silnika po 3000km
Cześć,

Niepokoi mnie od niedawna jedna kwestia, otóż mojej - nie mającej jeszcze 2 miesięcy użytkowania - Fabiannie przedwczoraj jakby coś zaszkodziło i praca jej silnika (1.2, 110km, TSI) jest wyraźnie głośniejsza. Uściślając silnik dużo głośniej z charakterystycznym niskim dźwiękiem podczas przyspieszania, praca silnika dużo cichsza w momencie ustabilizowania prędkości lub naciśnięcia sprzęgła.

Trochę mnie to przestraszyło, trochę zmartwiło i zdziwiło udałem się do ASO. Mistrz Jarosław się przejechał i patrząc "jak na debila, ale z oznakami profesjonalizmu": czy słyszy Pan to teraz? No tak, jest cały czas, mniej lub bardziej słyszalne ale jest. I ku mojemu zdziwieniu usłyszałem - taka jest charakterystyka pracy silnika. Zanim zacznę kląć i wykłócać się, że nie jestem debilem ...

Auto było na podnośniku i nadal utrzymywane jest, że wszystko ok i tak ma być.

Czy faktycznie po około 3000km silnik zaczyna głośniej pracować?
Postaram się nagrać jego pracę, ale nie wiem na ile wiarygodne będzie nagranie.

PS. Ostatnio trafiłem nieco większą dziurę i wymieniałem (na podnośniku z zestawu) opony na zimowe...

W pełni zdziwiony, do tej pory zadowolony
Marcin


02.11.2016, 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zauważalnie głośniejsza praca silnika po 3000km
Twój silnik się dopiero dociera i układa. Dlatego może dojść do zmiany w odgłosach jego pracy po jakimś tam przebiegu. Proponowałbym po tych 3000 km zmienić olej na nowy i wymienić filtr oleju. To co się w nim starło w czasie docierania zleci wraz ze starym olejem i nie będzie krążyć po silniku albo siedzieć na filtrze. No i poza tym będziesz wiedział jaki olej masz zalany bo w sumie nigdy do końca nie wiadomo co tam fabryka wlewa. czy syntetyk, czy może półsyntetyk. Ja przerobiłem 3 nowe skody i uwierz mi, że nikt nigdy w serwisie nie umiał mi powiedzieć co oni tam we fabryce wlali. Taka wymiana na pewno silnikowi nie zaszkodzi a pomoże. Co do odgłosów to się nie przejmuj. Tłumiki się teraz podczas jazdy wypalają to wszystko się jeszcze układa i stąd może Ci się wydawać, że zaczyna inaczej brzmieć niż kiedyś gdy było kompletnie nowe i nie jeździło.


02.03.2017, 23:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL