Teraz jest 27.04.2024, 22:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1] fabia kombi 1.2 vs 1.4 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Kris napisał(a):
Autko ma być skredytowane 20 tys wpłacam + 20 tys w kredycie na powiedzmy 5 lat
można by na 3 latka wziac ale wtedy zadna uciecha z autka bo zamiast jechać na wakacje to oszczędzasz na rate
Mozecie dać namiary jak pozbyliście sie tych przecieków drzwiowych?


No to sobie policz ile wzrosnie ci rata z wiekszym silnikiem moze gra jest warta swieczki. Wiadomo jak kupujesz za gotowke to kazdy funciak sie liczy a przy kredycie jakos sie to rozklada i potem mozesz zalowac ze nie wziales wiekszego silnika.

Ja jak kupowalem swoja to mialem kase na 60KM i koniec. Jak bym mogl to chetnie wzialbym cos co ma ponad 100KM wtedy wiem ze jade i wcale nie chodzi o predkosci maksymalne tylko o czas w jakim sie do nich dochodzi o wyprzedzaniu nie wspomne. W fabce mam na 1KM okolo 17kg a w poprzednim aucie mialem 9kg/1KM - czuc roznice. Jak sie kiedys uda to przy zmianie auta
1. silnik duzy o duzej mocy (a nie kosiarka 100KM jak w niektorych autach):)
2. klima tez sie przyda
3. bez innych gadzetow mozna sie obyc

Pozdrawiam i lamania glowy :hurra:


17.04.2006, 17:28
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja mialem podobny dylemat przy zakupie auta.
Najpierw myslalem nad classic + by miec przynajmniej elektryczne szyby i lusterka...
pozniej postawilem jednak ze przyda sie ABS i klima.. wiec najlepsza i najtansza wersja byla ambiente.
Pozniej bilem sie czy 1.2 czy 1.4.. roznica w cenie wlasnie te okolo 3000zl. Kalkulator kredytowy dostepny na stronie www.auto-wimar.pl (tam kupilem auto) pomogl mi w decyzji. rata skoczyla chyba 20-30zl wiec nie zastanawialem sie i wzialem 1.4. Na prawde 3 osoby + klima i daje sie tym nawet wyprzedzac w miare szybko :] 2 os bez klimy to po prostu perszing ;)


17.04.2006, 20:50
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja wiem jedno, gdybym dzisiaj kupował fabie to tylko z 1,4 75KM, po pewnym czasie 1,2 12V stało się za malo, chyba auto zostanie dla żony :)

Oczywiście z klimą, w upały 35-40 sopni w mieście, jak to miało miejsce zeszłego lata, samochód nie chciał jechać, klima na maksa, powietrze rzadkie od temperatury, zeby jechać musiałem trzymać przy obrotach 4-5 tys. Ale to było tylko raz, poza tym 1,2 jest OK jednak lubię jeździć szybko i 64 kucyki to za mało, zwłaszcza że przy 180km/h zamykam obrotomierz na autostradzie...


18.04.2006, 08:55
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
osobiście nie miałbym takiego dylematu. Już raczej między 1.4 75KM a 101KM. Moim zdaniem silnik 1.2 do kombiaka będzie za mały. Nawet do jazdy po mieście. To dość ciężka fura. Przeliczenie koni na na masę wypada nie najlepiej. Podobnież w którychś postach czytałem o jakiś problemach z olejem (a raczej smarowaniem) w silnikach 1.2 - ktoś pisał, że mu w ASO wlali oleju ponad max, czy coś takiego, z powodów technologiczych. Poza tym taki silnik (1.2) do poruszania samochodu będzie pewnie brał sporo benzynki i nie okaże się wcale oszczędniejszy niż 1.4 (co mogłoby się zdawać patrząc tylko na pojemność silnika). Osobiście zatem 1.2 nie polecam. Jeśli zaś fura raczej do miasta to 1.4 75KM. I weź klimę ;-) .


18.04.2006, 14:57
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL