Teraz jest 28.04.2024, 12:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Czarna lista stacji benzynowych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.07.2007, 07:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 156
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Samochód: Subaru Impreza
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
kika napisał(a):
sayid -----ja słyszałem i to nie przypadkowo a nawet sam na własnej maszynie się o tym przekonałem ale u mnie było to tylko 1 raz -----obecnie w większości tankuje na NASTE I JEST--- OK--

[ Dodano: 2008-04-13, 11:46 ]
Obecna cena 4,11 ---Za 95


NESTE to syf... przeprowadz sobie probe i zalej benzyny do 5 litrowej butelki. Uzyskasz góra 4,5-4,7l. Musza na czyms zarabiac.


13.04.2008, 13:19
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.01.2008, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia Active Combi
Województwo: małopolskie
Post 
To nie do końca tak, bzyq81 :)

Dystrybutor stara się odciąć dopływ paliwa tuż przed osiągniętą sumą. Zazwyczaj mu się udaje i jesteś kilka groszy w plecy. Ale...
Czasem odcina za późno. Wtedy jesteś kilka groszy do przodu.

Zresztą, najlepiej płacić z karty. Wtedy znika z konta dokładnie tyle, ile pokazuje dystrybutor, nawet jeśli wprowadzisz większą sumę. A co do jakości paliwa... Na paliwie z krakowskiej stacji (na Kobierzyńskiej) jakoś się nie przejechałem ani razu. Póki co :)

_________________
Obrazek

=="When you're pushed… Killing's as easy as breathing."==


13.04.2008, 17:17
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
bzyg81---mam pytanie a na ilu stacjach o innych nazwach taki pomiar zastosowałeś ??


13.04.2008, 20:54
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
bzyq81, tak sobie myslę że może tylko na południu Neste to syf, a w reszcie kraju tak nie oszczędzają i bardziej szanują ich autka :niewiem: ?


13.04.2008, 21:07
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
bzyq81 napisał(a):
NESTE to syf. przeprowadz sobie probe i zalej benzyny do 5 litrowej butelki. Uzyskasz góra 4,5-4,7l. Musza na czyms zarabiac.

Tylko, że dokłądność pomiaru przy takich naparstkowych ilościach jest mała. nawet przy legalizacji dystrybutora stosuje bodajże 20 litrowe pomiary.

To raczej nie działa tak, że jeśli przy 5 litrach masz 0,5 litra straty to przy 50l będziesz miał 5 litrów w plecy. Nie kalkuluj w ten sposób. Nie mam co prawda pewności, ale sądzę, żę nawiększe niedkładności pomiaru są wtedy kiedy dystrybutor startuje, hamuje oraz sączy paliwo wąskim strumyczkiem. Czyli właśnie wtedy kiedy ktoś leje do piersiówki zamiast do baku. A jak już się rozpędzi to jest OK.

akurat również wątpię żeby główną strategią firmy Neste było oszukiwanie na ilośći w celu zmniejszenia ceny. Oni oszczędzają na powierzchni gruntu, kosztach dzierżawy, czynszu, energi elektrycznej i cieplne, kosztach pracowników, wynagrodzeniach itd itp. Bo tego po prostu na ich stacjach nie ma. Dlatego mając mniejsze koszty mogą sobie pozwolić na niższe ceny. IMHO

Oczywiście ZAWSZE może się gdzieś trafić oszust i robić wałki, ale chcę tylko powiedzieć, ze nie wszystkie koty są czarne!

sayid_22, ja mieszkam na południu, mam neste pod nosem i na razie się nie przejachałęm ani na ilości ani na jakości.
Wszystko jest w normie.
JEDYNIE mają ustawiony że dystrybutor szybciej wybija. jeżeli ciągle tankuje na neste to jest OK, bo do suchego baku wchodzi wtedy 42-43 litry, a na drugiej stacji na której tankuje do suchego baku wchodzi 45 litrów. ALE sprawdziłem wieloktrotnie, że zużycie paliwa (kopmuterowe i kalkulatorowe) oraz przejechany dystans zawsze odpowiadają temu ile wlałem. Powtarzam jedynie kwetstia (u mnie w rybniku ) szybciej wybijającego dystrybutora co w sytuacji, kiedy nie tankujemy ciągle na neste tylko na przemian powoduje zafałszowania obliczeń i wychodzi, że na neste więcej pali niż na innej stacji, a z kolei przy zmianie w drugą strone obliczenia są zafałszowane w drugą stronę (w sumie bilans wychodzi na zero) natomiast drugie pod rząd i kolejne tankowania na tej samej stacji już oddają rzeczywisty obraz.

Z resztą nie chcę nikogo namaiwać. każdy ma swoje doświadczenia i tak ja było napisane powyżej może akurat na tej jednej szczególnej stacji ktoś akurat robi przekręt, albo akurat na tej mojej nie robi...

Wasza sprawa, ja tylko powtarzam - nie każdemu psu burek.


14.04.2008, 15:39
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros napisał(a):
bzyq81 napisał(a):
NESTE to syf. przeprowadz sobie probe i zalej benzyny do 5 litrowej butelki. Uzyskasz góra 4,5-4,7l. Musza na czyms zarabiac.

Tylko, że dokłądność pomiaru przy takich naparstkowych ilościach jest mała. nawet przy legalizacji dystrybutora stosuje bodajże 20 litrowe pomiary.

.


Pracowałem kiedyś na Stacji paliw , podczas testu i kalibracji dystrybutorów dowiedziałem sie od gościa , że nigdy nie uzyska sie dokładnego pomiaru . Kalibrując dystrubutor robia kilkanaście prób raz nalewją paliwo do bańki z małą prędkością a raz z maksymalną prędkością . Już nie pamiętam wyników ale nalewając wolno można było uzyskać kilka setek na plus :)

I jeszcze jedna uwaga . Nigdy nie tankujcie 24h po dostawie paliwa cały syf w zbiorniku sie wtedy miesza i trafia do waszego baku .


18.04.2008, 08:44
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Misiaty napisał(a):
Nigdy nie tankujcie 24h po dostawie paliwa

czyli mam postawić szpiega który będzie obserwowował stacje i informował mnie kiedy była dostawa.
Luuuuudzie - to jest jakaś paranoja. :crazy:


18.04.2008, 09:38
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros napisał(a):
Misiaty napisał(a):
Nigdy nie tankujcie 24h po dostawie paliwa

czyli mam postawić szpiega który będzie obserwowował stacje i informował mnie kiedy była dostawa.
Luuuuudzie - to jest jakaś paranoja. :crazy:


No bez przesady . Jak Cię będzie miał ktoś oszukać to Cie oszuka . Ale lepiej się wystrzegać . Nowsze stacje bezynowe mają bardzo dokładną elektronikę monitorującą paramatry paliwa w zbiorniku . Zawsze jak paliwo sie ustało miernik pokazywał że w zbiorników jest na dnie kilka litrów wody po dostawie było 0 :) . Oczywiscie raz na jakiś czas przyjezdzał srwis i wybierał syf z osadnika .

A szpieg ci nie będzie potrzebny każda stacja z tego co pamietam musi mieć wywieszoną ionformacje dla klienta kiedy i jaka dostawa była .


18.04.2008, 17:13
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Misiaty napisał(a):
A szpieg ci nie będzie potrzebny każda stacja z tego co pamietam musi mieć wywieszoną ionformacje dla klienta kiedy i jaka dostawa była .

O tym akurat nie wiedziałem. Nigdy w oczy nic takiego mi się nie rzuciło...

Ale tak jak napisałeś, jak ktoś będzie chciał to i tak oszuka. Ja mam ważniejsze sprawy i za mało czasu, żeby jeszcze tak kombinować. Wjeżdżam, leję, odjeżdżam. Do widzenia. Jedynie nie tankuję w miejscach podejrzanych oraz takich, które mi podpadły.
A jak coś się ma zepsuć to i tak się zepsuje. :niewiem:


20.04.2008, 21:50
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Generalnie staram sie takować w sieciowych stacjach mam też konto NESTE, w Radzyminie, gdzie mieszkam powstała nowa stacja LOTOS - wygodnie na wylocie do wawki i zatankowałem na próbę, po 30km filtr do wymiany, pompa paliwka do wymiany. nie wiem czy jak to to budowali ktoś do zbiorników nasypał czegoś, czy jak piszecie ogólnie LOTOS to zanieczyszczone i marne paliwo, POMPA STANĘŁA ZATARTA. Nigdy więcej LOTOS Radzymin - przestrzegam :czacha:


04.03.2009, 21:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.11.2008, 13:42
Lokalizacja: Sobótka
Posty: 37
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Samochód: Skoda Fabia Kombi
Rok prod.: 2002
Województwo: dolnośląskie
Post 
Od jakiegoś czsu czytam te wszystkie posty o stacjach benzynowych i różnicach między 95 a 98oct, jednak chcę zadać inne pytanie.
Ile litrów maksymalnie udało wam się zalać do waszych aut? Nie wiem dokładnie ile litrów pojemności mają nasze baki (znamionowe 45), ale jakieś 3 tygodnie temu przy wrocławskim Auchan (na węźle bielańskim) weszło mi ponad 53litry. Gdzieś chyba mam jeszcze ten paragon. Czy to normalne? Fakt- na rezerwie zrobiłem wtedy około 50km i pewnie niedługo stanąłbym z pustym bakiem, ale 53 litry? Jakiś tydzień przed tym wydarzeniem na Neste24 na Karkonoskiej (czy to już Powstańców?) weszło mi 48. Bak jest oryginalny ;p
Jakieś opinie na ten temat?


18.03.2009, 11:03
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 21.07.2005, 07:43
Lokalizacja: Białystok
Posty: 117
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: mazda 6/Ibiza 1.4
Rok prod.: 2003
Województwo: podlaskie
Post 
Mi z odpowietrzeniem udaje się czasami wlać nawet 55 litrów, ale to już wymaga odrobinę cierpliwości :)

_________________
Cinek


18.03.2009, 13:27
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
kuba napisał(a):
Jakieś opinie na ten temat?

tak, wiele, ale o tym pisaliśmy w innych wątkach. Zamykająć kwestię tego problemu w tym temacie sądzę że to nie dystrybutor Cię oszukał, reszty doszukasz sobie sam.


18.03.2009, 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.06.2007, 11:34
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 201
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Instalacja gazowa STAG300
Rok prod.: 2004
Województwo: pomorskie
Post Czarna lista stacji benzynowych


Jeżeli temat był poruszany - nie mogłem znaleźć - proszę skasować(nie wiem, czy skrypt pozwala na przeniesienie pierwszego postu w wątku).
Obrazek Najnowsza czarna lista stacji paliw - kliknij

Obrazek


18.10.2011, 18:27
Zobacz profil GG
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Czarna lista stacji benzynowych
Tego sie przegladac nie da. Jakby jeszcze bylo posortwane miastami, to rozumiem, ale tak to kompletnie od czapy :)

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


18.10.2011, 19:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL